Castle Freak

Poté, co je trvale oslepena v tragické autonehodě, Rebecca (Clair Catherine) obdrží některé bizarní zprávy – její dlouholetá ztracená matka nedávno zemřela, opustila její rodinný hrad ve venkovské Albánii. A tak cestuje za majetkem se skupinou přátel. Rebecca doufá, že to bude příležitost, aby se znovu propojila s minulostí, o které nikdy nevěděla. Když se začnou objevovat tajemné události a její přátelé začínají umírat, Rebecca musí rozluštit tajemství historie její rodiny, než bude příliš pozdě. (Flekoun58)

Arsenal83

Pekné priestory, interiéry aj exteriéry, a občasne hudba. Ale my nie sme na dokumentárnej obhliadke hradu, že? Lebo inak má tento film s hororom spoločné len jedno písmenko v názve a tak to aj vyzerá. Skôr je film nechutný, najmä keď tá hnusná starena či čo to bolo začne chlapíkovi fajčiť a s ním súložiť. Všetko bez explicitnosti, ale predsa len negustovné. ()

Morholt

Slepá dívka s přítelem přijíždí do Albánie převzít dědictví v podobě hradu a musí čelit temné rodinné minulosti. Původní devadesátkovou verzi si nepamatuji, ale podle hodnocení na mě dojem neudělala a ani v tomto případě to na žádnou extra podívanou nevypadalo. Ale dalo se na to koukat. Sem tam se ukázala celkem vyvedená potvora, pro milovníky gore se objevilo pár chuťovek, došlo na nějaký sex, který chcete vidět i na ten, který vidět nechcete a relativně snesitelní byli i herci. Nicméně občas se to strašně táhlo a chyběla atmosféra i napětí. V poslední třetině do toho ale Steinsiek pořádně šlápl a naservíroval Lovecrafta takového, jaký má být, takže mysteriózního a brutálního. Zkrátit to alespoň o čtvrt hodinky a mohla z toho být absolutní pecka. I tak ale u mě převládá spokojenost. 70% ()

*CARNIFEX*

Na originál si príliš nespomínam (podľa vlastného komentu ma celkom bavil) no vznik tohto remaeku, v takomto prevedení, v takejto kvalite, s takýmto hereckým obsadením, má asi také opodstatnenie a zmysel, ako domáhať sa chemoterapie počas korona karantény. Totálna, lacná pičovina, ktorá zaujme akurát maskami a gore zábermi, pričom tá stopáž, je tiež celkom slušná vražda, keďže príbeh je asi tak zaujímavý, ako tendenčné články “Denníka N” od Tódovej. ()

pornogrind

Originál z roku 1995 bylo Béčko, který si na nic nehrálo. Tenhle film se na můj vkus tvářil až moc vážně na to jak byl natočenej. U remaků častokrát nelze očekávat nějakou vlastní invenci a stejně tomu bylo i zde. Až na pár né moc zásadních věcí se snímek většinu času držel originálu. Zlom nastal s koncem kde se Castle Freak od originálu odkloní. A pro mě to moc šťastná volba nebyla. Nakonec z toho vylezla jakási fantazmagorie. Zde už je předloha H.P. Lovecrafta cítít daleko víc než v původním kousku. Milovníci H.P. Lovecrafta a chapadel budou možná nadšeni. Já jsem spíš znechucenej. Zrůdička se sice celkem povedla a našlo by se i pár dobrejch momentů a celkem obstojný gore ale film stejně tak jako originál doplácí na hodně pomalej rozjezd(většinu filmu se toho moc záživnýho neděje) a tak jsem se převážnou část stopáže spíš nudil. Sice to nebyl takovej průser jak jsem podle zdejšího hodnocení očekával ale konec filmu mi už jen potvrdil, že víc jak 2 hvězdy dát prostě nemůžu. ()

ricci.s

Remake solídneho hororu z 90. rokov...áno, táto Gordonova klasika si remake naozaj zaslúžila a oplatilo sa. Film padol z čista jasna, ani som vôbec netušil, že sa to chystá. Slepá holčina s frajerom prichádzajú do zámku, ktorý zdedila po svojej matke, avšak netuší, že sa tam potuluje jedno škaredé prekvapenie, a síce si divák musí na to najlepšie nejakú dobu počkať, napokon sa dočkáme. Že by to nezaškodilo o 20 minút skrátiť je už druhá vec, ale nič to nemení na veci, že príšera vyzerá parádne, film osviežuje množstvo erotických scén a gore je na jednotku s hviezdičkou. Dokonca nám režisér v záverečnej tretine prišiel aj s nejakými vlastnými nápadmi, no rozhodne nič nepokazil. Veľká spokojnosť a fanúšikovia monštruóznych brutalitiek si stopercentne prídu na svoje. ()