Roxette Live, Travelling the World

• Švédsko Roxette: Live - Traveling the World
všetky plagáty
Hudobný
Švédsko, 2012, 95 min

Úžasná koncertní show světově úspěšné švédské skupiny z roku 2012. Kapela Roxette v letech 2011 a 2012 absolvovala náročné světové turné, během kterého zahrála v téměř padesáti zemích a vystoupila celkem před více než 1,5 miliónem fanoušků. Populární švédské duo, které tvoří skladatel, zpěvák a kytarista Per Gessle a zpěvačka Marie Fredriksson, nechalo během koncertů natočit nejen koncertní provedení svých hitů, ale i několik pohledů do zákulisí, aby si fanoušek mohl užít kompletní atmosféru turné. Přestože zpěvačka Marie Fredriksson prodělala zákeřnou nemoc a na začátku tisíciletí několik let nevystupovala, na jejím výkonu to není vůbec znát. Proto si diváci mohli užít největší hity skupiny. Během koncertu odezněly například písně Sleeping In My Car, The Big L, It Must Have Been Love nebo Spending My Time. Silné finále koncertu pak hity The Look, Listen To Your Heart a Church Of Your Heart. (Česká televize)

otík

Písničky jsou naprosto báječné, milovník Roxette bude chrochtat blahem. Ale ten vizuál! Ten je strašný. Střihy jsou neskutečně rychlé, rušivé, absolutně díky nim nemáte šanci stát se divákem koncertu, ale jen přihlížejícím. Doporučuji jako zvukovou kulisu, ale dívat se na to nedá. ()

mira007

Roxette jsem měl hodně rád, ale koncert z roku 2012 ve mne vyvolával smutek při pohledu a poslechu Marie Fredriksson, která po prodělané nemoci jaksi decentně řečeno nedosahovala takových pěveckých výkonů, ikdyž se všichni tváří, že tomu tak není. Určitě to od ní bylo velmi odvážné postavit se znovu na pódium, a já ji fandil, ale i s ohledem na to jak to všechno nakonec dopadlo, se na tento záznam koncertu nekouká snadno. ()

bohemia_regent

Není to koncert, ale hudební dokument o jednom turné, přesněji řečeno o jeho jihoamerické části. Jednotlivé skladby pocházejí ze tří koncertů, které se uskutečnily v argentinské Córdobě, chilském Santiagu a brazilské Curitibě. Doplňují je krátké pasáže z cestování, ze zákulisí a s fanoušky. -------- V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Travelling The World. Roxette Live; režie Mikael Sandberg; rok výroby 2013. ()

subic

Jak říkával Miloš Skalka, ostrý obraz a dobrý zvuk, a to tu nechybí, formát je širokoúhlý. Střihač sice trochu řádil, ale jinak jako záznam z koncertů je to přímo báječné pro někoho jako já, kdo na tom vyrůstal. Jsem zaujatý, musím dát 5, hlas Marie Fredriksson jsem měl vždycky a mám rád, hladí mě. ()