Myslivecká s Liduškou

(relácia)
Zábavný / Hudobný
Československo, 1972, 22 min

Vladimír Menšík uvádí písničky s dechovou kapelou z Klatov. Zábavně hudební pořad Myslivecká s Liduškou byl s malovanou dekorací lesa natočen ve studiu Československé televize v roce 1972. V dekoraci lesa sedí dechová hudba Liduška z Klatov vedená Pavlem Czajczykem. Po úvodní fanfáře, nebo chcete-li v myslivecké hantýrce Halali, provází pořadem Vladimír Menšík a Lubomír Kostelka (Fafejta). Vystupují v rolích nešikovných myslivců. Některé písničky jsou zdramatizovány zasazením do soudní síně, například To se na něj podíváme. Ve směsi lidově oblíbených písní zpívají rovněž průvodci pořadem Menšík a Kostelka a k nim se chvílemi připojí vynikající režisér televizních komedií Zdeněk Podskalský, třeba v popěvku Myslivečku, kdybys chtěl. Věříme, že si zazpíváte i vy, až uslyšíte: Píseň pytláků, Když jsem šel přes zelený háj, Ráno raníčko a Mysliveček vyšel z lesa. Možná, že si mnozí vzpomenou, jak v době vrcholící normalizace byla velice populární píseň Už troubějí na horách jeleni. Lidový humor si za posledním slovem přidával písmeno –en, čímž se vytvářela iluze tehdy mnohokrát skloňovaného jména nejzbožňovanějšího bolševického revolucionáře Vladimíra Iljiče Lenina. (Česká televize)