For the First Time

• Taliansko Come prima (viac)

Poslední film slavného zpěváka Maria Lanzy má jednoduchou zápletku a množství pěveckých čísel. Lanza hraje operního zpěváka, který miluje své posluchače a systematicky pro ně zapomíná na detaily jako je zkouška, vystoupení a podobně. Když zase jednou zpívá v taxíku a na ulici lidem, místo na premiéře, jeho agent ho pošle na Capri, aby se dal dohromady. Tam Mario potká krásnou, leč hluchou dívku a zamiluje se do ní a ona do něho. Jenže dívka odmítá sňatek, chce nejprve slyšet jeho hlas. Podaří se najít specialistu, který by ji dokázal zbavit hluchoty a umožnil oběma nalézt štěstí? (Peabody)

Peabody

Je mi líto, ale nedokázal jsem to odkoukat, nejsem cílová skupina. Chápu, že operní zpěvák byl asi Mario Lanza dobrý, ale je to přesně to, co nemám ve zpěvu rád a jeho hraní je strašné. Zápletka mi přijde spíše operetní než operní, tedy vězte: Ona je hluchá, ale miluje operního zpěváka, on miluje ji, ale dokud se ona nevyléčí, aby mohla slyšet jeho fascinující hlas, odmítá jej. No tak brousej po Evropě od specialisty ke specialistovi, dokud se ona neuzdraví a může nastat zcela nečekaný konec. Ano, lokace jsou krásné a za ty je ta hvězda. Operní milovníci budou navíc vědět, že je to jeho poslední film (umřel hodně mladý), ale ani to mi při sledování nepomohlo. No ale ono filmy Elvise Presleyho taky inteligentními zápletkami nepřekypují a jak byly úspěšné. ()