David Tennant a Michael Sheen v hlavních rolích jako dva herci, jejichž hra na „West End“ byla pozastavena kvůli covidu-19. Režisér této hry je alespoň přesvědčí, aby zkoušky probíhaly online. (..Lucas..)

novoten

Z opatrného startu o reálných problémech dvou herců přes hrátky s titulky a stoupající počet rozvíjených opakovaných gagů až po řítící se lavinu hostujících hvězd a tak důkladný meta humor, že doteď nevím, kde přesně se potkává fikce a skutečnost. Tennant ze sebe dobrovolně dělá dětinu, Sheen pak bohulibého marnivce a dohromady mě Staged nejen přimělo zapomenout, že při každé zmínce o videohovoru nebo koronaviru kousek mě umře. V první řadě mě totiž pobavilo ve všech směrech a právě díky neopakovatelnému konceptu má šanci zůstat historicky zacementovaným milníkem. ()

andalin

Holt když jste zavření doma, tak vlastně zjistíte, že mít fůru volnýho času není zas tak báječný, jak byste si byli dřív mysleli. Baví mě, že během karantény vznikají podobný věci! Tennant a Sheen (budu teď pokaždý přemýšlet, jak mají ta jména jít po sobě) předvedli zábavné verze sebe sama prostřednictvím neotřelého zoomcomu (můžu tomu tak říkat?). Jejich chemie je neskutečná. Mimochodem, doporučuju i Davidův podcast s Michaelem a dalšími kolegy. Je to na Spotify, právě vychází druhá řada. ()

fabecc1222

Doba covidu přinesla různá omezení, a to i na hereckou branži, a tak se museli různí herci přetransformovat do nového modelu herectví skrze webkameru či jiné způsoby online přenosu. U nás jsme viděli třeba počin Třídní schůzka, v Anglii to zkusili pánové Tennant a Sheen skrze své přátelství, narážky na realitu a své verze sama sebe. Staged je opravdu povedený počin, který postupem času přerůstá sám sebe, a neuvěřitelným způsobem navyšuje počet realit, kdy už ani nevíte, co je vlastně herectví, a to je reálné chování herců. Staged je ve výsledku ale hlavně výborná zábava, kdy si ze sebe každý dělá srandu, a scénář je propracovaný do nejmenšího detailu. Tleskám tvůrcům za tento počit, který musel v těžké době covidu rozzářit nejednu posmutnělou duši. ()

filmmovier

Geniální dílko, aneb i korona může přinést dobré věci. Staged mi nemohlo uniknout, Davida Tennanta žeru a Michaela Sheena jen o něco méně, takže po fenomenálních Dobrých znameních jsem se těšil, že je zase uvidím pohromadě. Stejně jako Tennantovi. Šest dílů má neskutečné tempo, díky (nebo kvůli?) délce všechny utečou jako voda a já jsem už dlouho, opravdu dlouho, neviděl nic vtipnějšího, přitom pro mně bylo dost překvapení, jak moc zábavné to bylo, čekal jsem, že mně to spíš nebude bavit, než jo, nicméně bavil jsem se od první do poslední minuty a bylo to čím dál lepší. Navíc i tady se našel čas na hvězdné hostovačky a když jsem si myslel, že po Samovi L. Jacksonovi nic lepšího přijít nemůže, přišla Judi Dench a oběma pánům to nandala! Jejich pošťuchování, konflikty i opravdové přátelství v (téměř) přímém přenosu. Staged je výtečná záležitost, kterou rozhodně nevidím naposledy. A krom toho je to taky patrně nejlepší seriálová novinka letoška. Povinnost minimálně pro fandy, ale nepochybuji, že se pobaví všichni, neboť na tak malém prostoru taková hromada nápadů... to se jen tak nevidí! Tennantův hrnek je úplně nejlepší. 100%. ()

Pajky3

Staged je asi nejpovedenější projekt, který vzniknul v době úplného lockdownu. Od zahánění nudy dvou přátel/herců, kteří se rozhodnou nacvičovat divadelní hru přes videohovory až po mnoho hvězdných hostů, kteří tomu dodávají grády. Pokud máte dvojici Sheen-Tennant v oblibě, tak si to užijete o něco víc, ale věřím, že pobavit to dokáže i bez toho. ()

• V titulcích se u jmen Davida Tennanta a Michaela Sheena objevují u každé epizody drobné změny založené na epizodě předchozí. Například prostřední jména, která si sdělí v první epizodě. (Jacqline)