Grizz, Panda a Leďák jsou tři outsideři, kteří se snaží zapadnout. A když přitom kápnou na zmrzlinu (nebo nízkotučný mražený jogurt), tím líp. Přidejte se ke každodenním smolným příhodám Medvědů, když pátrají po něčem k snědku, jen tak blbnou, případně se snaží vyjít mezi sebou nebo se světem kolem. Bez ohledu na situaci je očividné, že být medvědem v moderním, civilizovaném světě není hračka. Když se Grizz, Panda a Leďák dostanou do hledáčku Odboru kontroly zvěře, svět se jim obrátí vzhůru nohama. Jejich snaha stát se hvězdami internetu přitáhne zcela nechtěnou pozornost a hrozba, že "bratry" rozdělí, je vyžene na předalekou pouť od jejich sluje. Medvědům nezbývá než uprchnout, opustit svůj domov u San Francisca a zamířit do končin, kde jsou medvědi víc doma než kdekoli jinde, do Kanady. (HBO Europe)

honajz2

Já nejspíš většinu komentáře budu psát o něčem jiném, než o samotnému filmu, jelikož já se na něj podíval z dost specifického důvodu, ke kterému se dostanu později. Seriál znám, viděl jsem z něj jen pár epizod, ale vždycky mi přišel docela milý, byť jsem si nikdy nenašel důvod ho zamilovat. Že ale dostal vlastní film jsem zjistil až nedávno a zarazilo mě, že se tak stalo, jelikož jsem nikdy neměl pocit, že by to dokázalo utáhnout celovečerní stopáž. No, a bohužel nedokázalo. Je to sice road movie o tom, že ústřední trio medvědů lidští obyvatelé vyženou z města za všechny napáchané škody a oni se vydávají za svobodou, protože po nich jde jeden magor, ale celé je to vypadá jako sled jednotlivých a na sebe velmi úzce navazujících scén, která jsou každá o něčem jiném a ve finále vlastně neřeknou nic. Je to o snaze zapadnout, o tom že úspěch není všechno, že se lidé nemají hodnotit podle vzhledu, o rodině, o strachu o vlastní rodinu, nakonec i otevřeně o imigrantech (ale o tom byl seriál už z principu, ne? každý jiný, každý úplně odjinud, ale jsou bratři) a do toho je zde široká škála krátkých fórů, které většinou nefungují, protože mají nulovou gradaci a film se k nim (a vlastně ke spoustě postavám) vůbec nevrací. Ono se taky stačí podívat na šílený počet režisérů a je jasné, že tu nebude existovat něco jako celek. Teda takhle, on tu samozřejmě celek je, ale drží tak strašně špatně pohromadě, že z toho nějaký dojem mají možná jen skalní fanoušci. Koneckonců, má to být závěr seriálu, ale osobně bych s takovým závěrem spokojený nebyl. Hrozně rád bych ale věděl, proč CN dalo film Medvědům a hlavně pak protěžovaným Mladým Titánům (kteří už z principu nemají o čem celistvěji vyprávět), ale jednomu z jejich nejúspěšnějších seriálů, který rozhodně má o čem vyprávět a má i snad nejkomplexnější pozadí celého svého světa, film doposud nikdo nedal. Mluvím o Gumballově úžasném světě - závěrečná epizoda celého seriálu je vlastně teaser na něco většího, co mělo přijít, ale CN film zrovna nepodpořilo a HBO, pod jehož záštitou měl být, ho nakonec hodilo přes palubu a teď vše uvízlo na mrtvém bodě. A já doufám, že jednoho dne Gumball film dostane, protože jak Titáni, tak Medvědi ve filmu předvedli zápletku, která by bohatě vystačila na jednu delší epizodu. Jim se ale zelená dala... Tohle není špatné, jako dvacetiminutová epizoda by to bylo dost dobré, ale na hodinu a něco se to strašně vleče; zvlášť, když tvůrci nebyli schopní všechny nápady nějak propojit. Tohle je spíš povídkový film nesourodé kvality. Lepší 2* ()

JFL

Dramaturgicky ne zcela vyvážený celovečerkák k seriálu "Mezi námi medvědy" povznáší jeho závěrečná čtvrtina, kde se speciál odpoutá od povinného vršení cameo rolí pro výrazné vedlejší figury seriálu, povznese se nad přímočaré taškařice road movie a konečně se opře do svého zamýšleného tématu. Původní seriál ve svém základu pojednává o migraci a skrze postavy tří medvědích bráchů zprostředkovává každodenní pocity lidí náležících do jakýchkoli minorit, kteří také jen chtějí žít své životy, být sami sebou a současně zapadnout do okolní společnosti. Není tedy divu, že filmové završení seriálu se nemohlo vyhnout aktuálnímu tématu amerických internačních táborů a oddělování dětí od jejich rodin. Na jedné straně to vyvolá hysterické povykování zabedněných rádoby dospěláků, že takováto témata nepatří do dětských pořadů nebo že se má jednat o nějakou propagandu a vymývání mozků dětem. Jenže, jak říkal nepřekonaný klasik tvorby pro děti Fred Rogers, ve skutečnosti děti tato témata vnímají a sami se v nich potřebují zorientovat, protože je vnitřně trápí. Daniel Chong coby příslušník etnické minority od začátku seriál "Mezi námi medvědy" pojímal jako metaforu pro vlastní strastiplné, nemotorné a tragikomické pokusy o začlenění se do společnosti a současně hledání svého vlastního místa v ní. Není tedy divu, že cítil potřebu se nejen k tomuto odpornému tématu vyjádřit, ale také nabídnout pro diváky seriálu naději, že i ve světě, kde se něco tak strašlivého děje, může být výhled na optimistickou budoucnost, pokud ji společně pomůžeme vytvořit. Lepší závěr "Mezi námi medvědy" vlastně ani dostat nemohli. ()

Arsenal83

Na animáku hodnotím najmä tú animáciu, dej a ak to je zámerom, tak aj vtipnosť, humor. Tu je animácia v poriadku, ale s postavičkami sa mohli viac pohrať, veď niektorí medvedi vyzerajú ako biela, či hnedá machuľa, ktorej dali tri čierne bodky na oči a nos. Aspoň že panda bola správne tučná a čiernobiela. Vtip obstojný najmä v súvislosti s policajtmi, ale pesničky sú katastrofálne a v českom dabingu sa ani nerýmujú. ()

BOURQUE

Pôvodný rozprávkový seriál, podľa ktorého vznikol tento celovečerný krátky film, nepoznám. Každopádne dúfam, že je to na lepšej úrovni. To, že v samotnom príbehu nie je nejaký prekvapivý zvrat, ma neprekvapuje (pravdu povediac, nič také som ani nečakal). Zaujímavým pokusom je upozorniť divákov (hlavne tých „menších“ a „mladších“) na to, že momentálne žijeme vo svete „lajkov“ a aké dôležité je pre jedincov to, aby mali čo najviac palcov smerom nahor, aby o nich hovorili vždy pozitívne a mali čo najviac pozorovateľov. („Špičkou ľadovca“ týchto pocitov je párty zvierat, kam sa dá dostať len nad určitým počtom „followers“.) Ale „rýchlo“ sa ukáže, že nič nemá len čiernu a bielu farbu. Snahu tvorcov hodnotím pozitívne, jej výsledok však nie. Išlo by to servírovať aj lepšie a „chutnejšie“, kde mix vtipných a vážnejších scén je vyrovnanejší a hlavne, obdive sú na tom kvalitatívne lepšie. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()