Hudební skladatel George Bone trpí nezvladatelnými záchvaty, při nichž je schopen i vraždit. Jednoho večera v náhlém okouzlení složí píseň pro barovou zpěvačku Nettu. Píseň má úspěch, Netta vycítí příležitost a předstírá k Georgovi lásku, aby od něj získala další písně. Pak ale George zjistí, že Netta plánuje svatbu s někým jiným. (mikulem)

EdaS

Historický psychoanalytický hudební noir s vytříbenou kamerou a famózním Herrmannovým doprovodem. Dramatičnost možná kolísá, ale je tu naštěstí svůdná mrcha Linda Darnell a hlavně parádní finále. Film stojí i na solidním výkonu Lairda Cregara, o jehož tragickém osudu si můžete přečíst níž. ()

liquido26

Dost povedený thriller s noirovými prvky, který je situovaný do Londýna počátku 20. století. V hlavní roli se objevuje hvězda Lodgera Laird Cregar, který si ve své poslední roli střihl dalšího ukázkového psychopata. Za zmínku stojí rovněž ukázková mrcha Linda Darnell. Dost mě bavil ten rozkopaný Londýn :-) ()

vitekpe

Sympaticky hrajici Laird Cregar stihnul za svuj kratky filmovy zivot par opravdu podarenych kousku, a tento k nim rozhodne patri tez. Krasne natoceny film o hudebnim skladateli, ktery je trosku psycho, a obcas ma vypadky mysli pri kterych netusi co dela... No a pak Linda...co k tomu rict. Linda byla proste jenom jedna. :-) P.S.: navic se zde muzeme naucit hezkou detskou rikanku: "Guy, guy, guy! Stick him in the eye! Throw him on a bonfire and there let him die! 4+ ()

mikulem

Druhý a poslední počin trojice Brahm - Cregar - Sanders. Cregar kvůli filmu držel drastickou dietu, protože chtěl ve své první romantické roli náležitě vypadat. Objevily se ale problémy se žaludkem a na komplikace nakonec zemřel v nemocnici ještě před premiérou filmu. --- Po vizuální stránce je film velmi podobný předchozímu THE LODGER - tyto dva filmy jsou téměř jako dvojčata, dokonce i pokud jde o jejich kvality, což se málokdy podaří. Hudba Bernarda Herrmanna je stejně jako ve VERTIGU nepřeslechnutelná. ()

radektejkal

Další z mnoha verzí na tétma "La femme et le pantin" od Pierra Louyse, přičemž "pantin" (už výslovnost tohoto slova mnohé naznačuje) by na česky mohlo být "panák, tajtrlík, šašek, loutka - ta je asi nejbližší). Pantin není nějaký pomatenec, ale pouze naivní, prostomyslný dobrák, v prostoru žen naprosto nezkušený, zvláště pak u žen, pro které dělat si z mužů šprťouchlata (a mít samozřejmě z toho prospěch) je tou největší zábavou a potěšením. Když se toto téma spojí s perfektně disonantní hudbou Bernarda Herrmanna, pak z toho může být jen horor nebo komedie.... Režisér John Brahm mluví o Herrmannově hudbě (především o koncertní scéně): "Po dlouhou dobu jsem byl nespokojen s natáčením hudby ve filmu. Hudebníci jsou sami o sobě nezajímaví; natáčet se přece musí to, co hrají. Přestože neznám noty, nemohl to Herrmann po shlédnutí hotového filmu pochopit: Natočil jsem jeho hudbu."... Samozřejmě jsem se zajímal o to, zda Hangover Square v Londýně existuje nebo existovalo v roce 1939. Pravděpodobně ne, zřejmě to byl použito jen pro potřeby románu a pozdějí filmu: "hangover" znamená nejen kocovinu, ale i "okno", nyní spíš "blackout", ke kterým dochází po střetu muzikantova ucha se silnými disonancemi... Výborné semifinále i finále! ()