Úvodní film k legendárnímu televiznímu seriálu Adventures of Superman. Nízkorozpočtový snímek natočený za pouhých 12 dní částečně reflektuje paranoidní atmosféru v americké společnosti 50. let. Příběh totiž pojednává o panice a xenofobní reakci obyvatel malého městečka vůči neznámým stvořením z nitra země. Dokáže Superman uklidnit napjatou situaci? (Caszidy)

liquido26

Reeves se pro roli Supermana skvěle hodil a ještě víc se hodil pro roli Clarka Kenta, který má v tomto snímku podstatně více prostoru než jeho ocelové alter-ego. Příběh je velice zvláštní :-) Ze země vylezou jakýsi mutanti mezi krtkem a člověkem a obyvatele města se jich začnou bát a jdou jim po krku a Superman musí ochránit, jak Krtčí lidi před měšťany, tak opačně. Není to bůhvíjaký zázrak, ale docela se těším na seriál. ()

corpsy

Prvý celovečerák so Supermanom. Vo veľkom sa teda nepredviedol. Je škoda, že titulní ,,krtkovia,, nie sú záporáci v klasickom slova zmysle. Neohrozujú plánovane našu planétu, len proste majú nešťastie v tom, že vyliezli na ´´blbý povrch´´. A to mi v komiksovkách ala celuloid, dosť vadí. Ani samotný oceľobijec nemá správne grády ( vo svojej dobe ale zrejme upútal ) a je to vlastne aj také neakčné. Dobovka obstojná, jej príspevok do žánru slabý. ()

anais

George Reev je ve svém trochu volnějším supermanském obleku legrační. Mnohem legračnější jsou ale Mole-men (krtčí lidé), mající těla krtků a velké holé hlavy. Jedná se o první celovečerní film o Supermanovi, který se stal úvodem pro tehdejší televizní seriál. Triky jsou mizerné, masky laciné, atmosféra kultovní! ()

panvasik

Najít tenhle filmy, byla asi ta nejtěžší věc na světě... Prošel, jsem každý kousíček internetu a nakonec skončil na YouTubu u originálního znění bez titulků a moje angličtina, to je něco strašného, já tomu prostě nerozumím, ale nějak, jsem se do toho dostal. Film jako takový je špatný co si budeme, samozřejmě vím, že je film ovlivněný, svojí dobou a tak jsem se spíše smál a "užíval" si tenhle hodinový zážitek :D Mole Men jako záporáci, byli spíše směšní a roztomilí a jako silné záporaky pro Supermana to moc nevidím 5/10 ()

jonyyy

Tohle byla hrozná blbost. Na maskách šlo vidět kde začínají a kde končí kůže, na mrtvole šlo rozpoznat dýchání, Superman mi na tuto roli připadal naprosto bez charakteru. Navíc k Supermanovi podle mě patří uplná, pervektně pasující kombinéra, ne tato plandavá nevýrazná. Nerozumím, že seriál, jehož je toto pilot, má na imdb hodnocení 8,1... pro mě 30% ()

• Supermana měl opět hrát Kirk Alyn, který tuto postavu ztvárnil již ve dvou seriálech, ale chtěl za to příliš peněz. (liquido26)