Marie-Andrée Leclerc se zamiluje – a brzy má co dělat, aby to vůbec ustála. Herman Knippenberg se i přes překážky pouští do něčeho, co vážně ohrozí jeho kariéru. (Netflix)

castor

Retro seriály frčí. Je tu jeden slizký odborník s cennostmi, naštěstí ale i úředník nizozemské ambasády Herman Knippenberg, který si všimne, že se pohřešují dvě holandské ovečky. Jindy zahrnutý papíry, nyní začne údajné vraždy turistů vyšetřovat na vlastní pěst. Bangkok, 70. léta. Naivní husa Marie-Andrée (nyní Monique) se do něj hned zabouchla. Koupil jí štěně, vyrazili na dovolenou. A on ji zasvětil do svých plánů, kterak neustále někoho „zachraňuje“. Podlehla záhy. Sem tam drogy, sem tam krádež. Ale vražda? Západní turisté s naditými peněženkami, důvěrou v očích a spoustou cestovatelských plánů by mohli vyprávět. Jakou roli tu hrají manželé Remi a Nadine a podržtaška Ajay? ()

kenkaku

V dějí už se dá orientovat i přes neustálé debilní skoky v čase ( před dvěma měsíci... za dva měsíce... před deseti měsíci... za osm měsíců... před čtyřmi měsíci...). Děj se navíc pohnul tak, že to vypadá na konec hned příště. Co tam budou natahovat ještě 6 epizod??? ()

Necrotongue

Nadšení se u mě ani tentokrát nedostavilo, děj druhé epizody se mi ale přece jen zdál být o něco málo lepším (ale možná jsem si jen zvykl). Velkou měrou se o to nepostarala ústřední dvojice, ale Herman Knippenberg, diplomat bez bázně a hany, se svým belgickým mentorem, ze kterého se k mé radosti vyklubal lord Percy. Takže jsem se mezi jednotlivými skoky v čase mohl i trochu zasmát. ()