Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Pecival

Pokud žena vašeho srdce ještě ve své nevědomosti neví, že jste pro ni ten pravý, stačí ji jenom unést, tu a tam svázat a nechat lásku čarodějku praovat za vás. Poměrně originální námět, kde se bizardními nápady a výjevy nešetří. Asi si na to budu muset u Almodóvara zvyknout.. a věru rád. Herci jsou hodně fajn, Banderas vypadá na 30 neuvěřitelně mladě. ()

Vančura

Ne že by to nebylo natočené hezky (navíc to má velmi povedený soundtrack, a všechny scény s režisérem na vozíku a natáčením jeho posledního filmu jsou zcela skvostné, byť by šly z filmu kompletně vystříhat a nestalo by se vůbec nic), ale osobně mám prostě problém s tou myšlenkou, že když se mi nějaká holka líbí, tak ji prostě unesu a počkám si, až mě bude milovat - panebože, vždyť je to tak choré! A to, že Ricky a Marina se spolu kdysi jednorázově vyspali, na věci nic nemění, a proto mě celá ta jejich love story irituje podobným způsobem, jak ta polská sračka 365 dní, byť samozřejmě Almodóvar je umělecky někde úplně jinde a chraň bůh, aby mezi těmi dvěma filmy z jiných světů kladl jakékoli jiné rovnítko. Navíc mě moc nebavilo koukat na Banderase, podle mě nikdy moc hrát neuměl, a pro roli 23 letého Rickyho mi ve svých tehdejších 29 letech přišel poněkud starý; naopak Victoria Abril se mi líbila moc, a možná i proto mě tak rozladil ten závěr, že to dopadlo, jak to dopadlo. ()

TommyLeeJape

"Je mi 23 let, mám 50 000 peset a jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem a dobrým otcem tvých dětí." Jediné, za co jsem svému učiteli španělštiny vděčný (bože jak já ho nenáviděl), je fakt, že mě seznámil s Almodovarovou tvorbou. Do dnes sice nechápu proč se mi jeho filmy tak líbí, ale to vem čert. Pravděpodobně za to může ta bizarnost, která je Španělům tak vlastní, nebo možná ty ženy, kdo ví? Právě v Átame se vyskytuje hodně toho, kvůli čemu mám filmy z Pyrenejského poloostrova tak rád, ale bližnímu svému bych tento kousek nedoporučil. Přeci jenom to není nic extra, pokud tedy nemáte pro španělskou kinematografii v čele s Almodovarem slabost. P.S.: Banderas chrápající s otevřenýma očima - geniální. ()

Lukoboss

Asi jsem na jinej styl humoru, zápletek a vykládání příběhu. Tady jsem měl chvílemi pocit, že si z nás diváků dělá řežisér nemalou srandu, v zápětí se ale snímek začal tvářit vážně. Takhle to probíhalo téměř celý film. Když to končilo, říkal jsem si, že se vlastně v průběhu nic moc nestalo, děj byl velice plochý, takový nemastný neslaný. Ale abych jenom nekritizoval, je potřeba vyzdvihnout herecké umění A. Banderase, kterému byste nějakou tu psychickou poruchu ve Spoutej mě! uvěřili. On je jeden z největších plusů spolu se španělštinou, která byla příjemným zpestřením. ()

Sandiego

Slabší Almodóvar, u něhož tentokráte šílená zápletka pohlcuje emoce a ztotožnění s postavami, zbývá jen barvitá a osobitá hříčka, nad níž občas nezbývá než kroutit hlavou, například co se týče obscénní posedlostí nahotou a vyměšováním. Tím, kdo by potřeboval spoutat je zde Almodóvar, v jeho dalších filmech k tomu došlo a hned je to o něčem jiném. ()

• Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)
  • Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)