Matka dospívajících dvojčat se po 17 letech vrací do rodného města. Když záhadně zmizí, její děti se musí vyrovnat s tajemným rodinným dědictvím. (Netflix)

katmandzoo

Záhadné miesto, v ktorom sa v minulosti za nevysvetliteľných príčin odohrala vražda. Koľkokrát sme už takýto scenár videli? Curon je azda originálny v nápade, na základe akých príčin umierajú obyvatelia malého mestečka. V ostatných oblastiach nevyniká ničím, ba priamo naopak, je veľmi podpriemerný. Diváka príliš nezaujme, nedovysvetlí potrebné veci a skončí sa skôr, ako ste vôbec dokázali pochopiť, kto je kto, resp. čo je hlavná podstata seriálu. Verím tomu, že druhá séria nevznikne, lebo osobne si veľmi neviem predstaviť, o čom by bola. 2/5 ()

Nach

Velice silný a slibný námět, který je bohužel jen částečně vytěžený. Nejsilnějším momentem celé série je tu tak finální věnování seriálu památce obětí COVIDU-19, což není úplné terno. Na druhou stranu ale nejde ani o kvalitativní katastrofu. Herci jsou dobří. Atmosféra slušná a kdyby práce s charaktery šla více na dřeň a méně na klišé, šlo by skutečně o pětihvězdičkovou krásu, u níž se budu těšit na případné pokračování. Takto mě ale nechává další série chladným a budu jen rád, když mě pozitivně překvapí. Ale nevěřím tomu. Jestli vás zajímá můj komentář na jednotlivé epizody, tak si je rozklikněte a začtěte se. Za mě ale výsledný dojem je pod hranicí čtyř sluncí. 70% ()

TheEvilTwin

Od italů je to přímo nadlidsky dobrý kousek, tajemná, mysteriozní atmosféra zvláštního města Curonu a nápad, který dostává 100 bodů za originalitu, protože podobnou ujetinu jsem ještě neviděl a místy mi to vzdáleně připomínalo Peeleho Us. Po celou dobu je seriál dostatečně zajímavý, aby udržel tempo, jeden díl byl dokonce nadprůměrně dobrý, kdy se odhalí směr, kam se budou další díly ubírat, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že z tak kvalitního nápadu by se dalo vytřískat daleko, daleko víc a mohli si s tím tvůrci více vyhrát, dokonce stopáž i více natáhnout a udělat z toho komplexnější výsledek. Takhle se na to ke konci tak trochu vyprdli, což je škoda, protože právě ten by mohl zanechat největší dojem. Cliffhanger na konci směřuje nejspíš k další sérii, tak uvidíme, jak se s tím poperou. ()

kaylin

První sezóna seriálu „Curon“ se zaměřuje na jedno velmi specifické, podivné městečko, které má svoje temné postavičky, osudy, které nejsou vždy pěkné. Ale cílem seriálu není vyloženě děsit, je to spíš ona depresivní atmosféra, která zde hraje prim, ta spolu se skutečností, že vlastně pořádně nevíte, co se zde děje a postupně to teprve odhalujete. Bohužel to může být chvílemi celkem nuda. ()

petikacka

No vesnice Curon má rozhodně problémy a mnohá tajemství...Odehrává se to asi všude v pohraničí, kde jsou historicky staré křivdy mezi původními obyvateli, zde tedy mezi rakouskými a italskými. Navíc tajemství v rodinách nikdy nedělá dobrotu a nakonec stejně všechno vyplave na povrch. Seriál mě bavil i když místy to docela drhlo, ale díky sqělé hudbě a sympatickým (většinou) protagonistům to vždy vybalancoval. Zasloužil by si pokračování. Za mě 85% ()