V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

Lacike

Už dávno názov filmu tak dokonale nevystihoval samotný film. Totálne brutálny a nekompromisný extrém. Až mi to pripomenulo yakuzácke filmy Takashi Miikea. Všetci sú úchylní, zvrátení a skoro až komixovo nadnesení. Ani na kladnej strane barikády nie sú žiadny sympaťáci. K tomu má film, napriek štedrej stopáži, neskutočne dravé tempo, takže občasná snaha o budovanie emócii nefunguje. Je to proste príliš zbrklé. A po všetkých tých nekompromisných vraždách, prakticky všetkých trochu nevinných postáv, som nemal chuť nikomu z nich držať palce. Keď to budete brať ako priamočiary nonstop brutálny akčniak, tak to je teda fajné žrádlo. Taký španielsky Raid. Parádne prestrelky alebo špičkové bitky. Jeden na jedného, proti presile, s mečmi, s holými rukami, s kadejakým náradím skoro jak Jackie Chan, ale bez humoru. No proste na všetky spôsoby. Občas sú síce chvaty evidentne pomalšie alebo úplne nezapadajú, ale pri tej kvantite je tu dostatok kvalitných kúskov. Na môj vkus je to ale príliš veľké sústo bitiek bez akýchkoľvek emócii. Niečo ako ranné filmy Tonyho Jaa. Takže som bol už v polovici z tej akokoľvek kvalitnej akcie unavený a dopozeral som to na druhý deň. Pre mňa to je film na jedno pozretie, ale tentoraz dokonale rozumiem ľudom, ktorí tomu dajú plný počet. Užite si to. 6/10. ()

okkac

Je to hodně dementní, ale zas člověk dostane velmi slušnou porci akce a bitek, headshotů je tu jako v Johnu Wickovi, ke slovu se v soubojích dostanou i takové věci jako AKU úhlová bruska, hasák, štípačky, hlavová opěrka od sedadla v autě nebo háček do zdi na obrazy. Střih a kameru akce není na úrovní Wicka nebo Raidu, ale oproti plno dalším akčním filmů je přehledná a nápaditá, takže to se počítá. Prostě skvělý výplach na večer. ()

VanTom

Docela přirovnání k Johnu Wickovi sedí, rozhodně tedy počtem headshotů + celkovým bodycountem, inicializací zápletky a především přehlednou, efektní i efektivní, nápaditě choreografovanou akcí (bitka na záchodě!), kontaktní i přestřelkovou. Škoda proto, že se slušně rozjetý scénář zadrhne nepodloženou starostí o mladého delikventa a hloupou překombinovaností, přičemž i samotná vybíjená předvede své nejlepší v prvních "levelech", dál už se často nadbytečně natahuje zhovadilým nabíháním protivníků po jednom. Jo a Andrea Duro má sice půvabnou tvářičku, ale souboje na tělo a drsňácké pózy jí dvakrát neuvěříte. ()

JASON_X

Nesourodá směsice brutální bitkařské akce a ještě brutálněji retardované zápletky. Myšlenkové pochody některých scénáristů jsou mi mnohdy naprostou záhadou. Proč tvůrci nemohli film pojmout jen jako béčkový řežebný akčňák o zradě a pomstě? Temný a syrový, vizuálně pohledný, s několika zajímavými (takřka comicsovými) postavami a s pěknými (i když absurdními) bojovými scénami, ve kterých se mrtvolami opravdu nešetřilo? Proč do něho museli zakomponovávat ultraidiotskou dějovou rovinu o Leovi, která mi celý film otrávila až znechutila? Opravdu se takovéhle středoproudové zápletky v gangsterských thrillerech (nejen) divákům líbí, opravdu si je žádají, opravdu filmy činí přitažlivějšími? Jsem snad mimozemšťan? Nebo je snad představitel onoho vylízaného mentála nějaký chlapecký idol španělských dívek, kvůli kterému má filmu stoupnout sledovanost? No, vlastně jsem po tom ani nepátral, je mi to putna. ()

Arsenal83

Jackie Chan nemá šancu. Toľko bitiek, streľby a zlomených hnátov ako je tu koncentrovaných, to sa len tak nevidí. Tej akcie je tu až príliš a hlavne na začiatku v podstate prvých 15-20 minút nič iného pomaly nevidíme. Hlavne všetky zbrane majú snáď zásobník na 120 nábojov, nikdy sa nevyčerpá. Vraj španielska verzia Johna Wicka. Ale bez dobrých hercov. ()