Nevěsta mu uteče od oltáře, ale svatební cesta už je zamluvená a José Luis na ni nakonec vezme svoji matku Mari Carmen. Bezva nápad, nebo ne? (Netflix)

borecjeborec

Super nápad. A pokud neberu americkou splácaninu Líbánky s matinkou tak i Originální, chytlavý a samozřejmě, jak mají komedie být, vtipný příběh.  Určitě by se z nápadu dalo vytáhnout víc, ale takhle to bohatě stačilo. Některé scény byly přehnané nebo až nesmyslné. I když jsem měla problém s Quim Gutiérrez, který mi do svojí role nesednul, nejspíš svou všeobecnou vizáží a nesympatičností, tak mě film chytl a necelé dvě hodiny uběhly jak lusk. S výměnou herce hlavního hrdiny a oddělání/domakání pár scén, pak bych film hodnotila jako zatím nejlepší komedii roku. Takhle tam ale pro mě zůstává francouzský Super-blb68 % ()

Pethushka

To, co očekáváte, to zhruba dostanete. Takže nebuďte snílek - tak jako jsem byla já - a nedoufejte, že pro nás tvůrci vymysleli cokoliv nad rámec. V opačném případě budete - tak jako já - zklamaní. Ani herci nemají příliš velké charisma, vtipných scén je tady taky pomálu... nejlepší z celého filmu bude nakonec playlist. ()

Necrotongue

Už před nějakým časem jsem zjistil, že mě baví španělská filmografie a že je mi humor z Torquemadovy vlasti blízký, takže to u mě mají dobré i tamní komedie. Ale i já občas narazím na výjimku, jak tomu bylo právě v tomto případě. Čekal jsem pološílenou záležitost s pořádně ulítlým dějem a dokonalými dialogy, jak jsem to zažil u Toc Toc (2017), ale nic takového se nekonalo. Humor se držel pro mě nepochopitelně při zdi a nabyl jsem dojmu, že se tvůrci soustředili spíš na ty pravé lidské hodnoty než na to, aby mě rozesmáli. Nejhorší na celém filmu bylo to, že jsem se místy nudil. / Poučení: Když už jsi jednou tragéd, nepřenášej to na ostatní. ()

EvilPhoEniX

Slušná feel-good dramedy, která stojí za pozornost díky trochu jinému přístupu k látce. Hlavního hrdinu opustí žena při oltáři a jelikož své líbánky má zaplacené a nelze je stornovat, stráví je se svou matkou v nádherně exotickém Mauriciusu. Pár vtipných scén se našlo, hlavně díky mamce ( která je už spíš babčou), ale žádná velká nálož gagů se určitě nekoná, spíš je to příjemná letní komedie o vztahu mezi synem a matkou v atraktivní prostředí, kde dojde na pár zajímavých nápadů, což se dá ocenit. 2 hodiny utekly rychle, film určitě nikoho vyloženě neurazí, ale zároveň mě příliš nenadchl, chyběla mi tu výrazná vtipná postava, která by film okořenila, přesto silnější 3 hvězdy. 6/10. ()

BoPo

Španieli sa inšpirovali v USA (Můj táta hrdina), len obmenili rodinné väzby. Keby tlačili len na trapno humor, tak som mohol dostať pohodovú komédiu. Druhá polovica filmu dosť často skáče do vážna. Rozoberá rozbité životné sny a túžby, skryté duševné šrámy, a podobné sračky, ktoré v komédií z dovolenkového raja fakt vidieť nechcem. Pobavilo najmä opaľovanie a pozvracanie. ()