Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Recenzie používateľa Hombre8 k tomuto seriálu (6)

Epizoda 1 (2021) (S01E01)

NJN. Celkově poněkud hloupoučké. Asi by se to hodilo spíš na KmetFlix než na ČT1, ale co už... Chatařská oddychovka s náběhem na Chalupáře - uvidíme, jak se vyvine. Zatím nejvíce vadí krutě přehrávající Holub a Chýlková (ze začátku). I když to asi měli v popisu práce. Naopak - kdo by nechtěl takovou usměvavou a příjemně obyčejnou ženskou, jakou hraje Beretová. ()

Epizoda 2 (2021) (S01E02)

Stále hloupoučké, ale jistá pohoda, vmanipulovávaná neustále divákovi do hlav, krzevá meldování, tam přece jenom jakás - takás je. Hlavně díky tomu, že se většina žen chová k mužům hodně netradičně. Mile. Teda až na zde v komentářích, nevím úplně proč, protěžovanou Neolovrantovou. ()

Epizoda 3 (2021) (S01E03)

Holubovy dementní deklamace a stále dokola omílaná židovská tématika jsou už fakt trejfe. Evidentně se tady někdo do psaní scénáře hodně nutil. Klouže to díky tomu do tuposti až trapnosti. Nebýt Beretové, na kterou je díky staronovému účesu, hezkému úsměvu a milému chování hezký pohled, už bych to asi vzdal. Abych nebyl první, koho zabila česká pohoda. Jak pravil dekrepitní antikomunista. ()

Epizoda 4 (2021) (S01E04)

Hmm. Evidentně jsem imunní vůči serialsyndromu. (S přibývajícím počtem dílů přibývá otupělost, tolerance a postupně je divák vtažen i do úplné pitomosti a nakonec se mu to začne i líbit.) Naopak mi přijdou dialogy a chování postav čím dál hloupější. Včetně "děje", či spíše konstrukce "díla". Pitvoření balené milfky je opravdu zážitek. Zrovna tak jako pokerpóza jejího protějšku - snad ve stylu agenta W4C...? Tohle nezachrání ani olbřímí moudí. ()

Epizoda 5 (2021) (S01E05)

Pomalu se schyluje k odpadu. Jedna z mála věcí, která to dělala snesitelným, relativně příjemný ženský (s výjimkou R+R), se zcela vytratily, asi autor usoudil, že je třeba se přiblížit realitě současnosti, takže přirozeně i z mužské části nadělal submisivní  srágory, které mají zájem jen o to, aby natlačili do hlavy a vyprázdnili scrotum. Konečně přidal i další nedílnou součást české společnosti - psa! Ten (ti) tu fakt hodně chyběl. Od začátku bylo jasný, že Srovnalova vdova si najde v emeričce nějakýho podobnýho kreténa, jako je Keyhoss, zůstane tam a pes zůstane v rodině jako náhradní dítě. ()

Epizoda 6 (2021) (S01E06) odpad!

Končím. ()