Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2021) (S01E01)

Tak zase je hezké, že konečně doceníme i ty veskrze průměrnější seriálové počiny ČT, či dokonce bažiny komerční, jako třeba včera SuperStar, kde se pohled na pět uvolněných porotců, po této benefici zoufalství, stal překvapivým osvěžením. Vlastně konečně mi nevadily reklamy. Inu, teorie relativity v praxi. Zápal kvalitních herců, se kterým se položili Kolečkovi do rolí je až dojemný, jelikož se už v půlce úvodní epizody nabízí otázka, jestli mu tentokrát neskočili na špatně vyuzený špek. Téma dobré, Bajgarova režie děravá jak cedník, výsledkem je slaboučká mizérie, šustící papírem, plná do zblbnutí se opakujících rádoby fórů, které mají bezpečně specifikovat charaktery postav a trapnost za přebreptávající se, prkenné účinkující. U mě pilot neprošel ani s nadsázkou. "Děti? Vy jste tady nechali přes zimu děti?!" Au. Jedna za lokalitu a mazáckou Ivanu s milou Pavlou, které se vidět daly. ()

Epizoda 2 (2021) (S01E02) odpad!

Zřejmě se dorvalo k papíru a tužce Kolečkovo zlé dvojče. Já končím. ()