Ajťák David Srovnal je mimoň, o chataření neví nic a rozhodně by se neměl stát náčelníkem osady... V Záhoří začíná nová sezóna, ale chaty přes zimu někdo vykradl a náčelník osady se pohřešuje, stejně jako Rubalovi (R. Holub) miláčci Milena s Romanem – což nejsou děti ani psi, ale motorovka s křoviňákem. Chaos v osadě zachrání snad jen volba nového náčelníka. (Česká televize)

Skuby47

Příjemné přírodní prostředí tohoto seriálu vyvažuje nezajímavý nudný příběh a nic moc herecké výkony s výjimkou Ivany Chýlkové. No Chalupáři ani dva písaři to nejsou. Staré herecké hvězdy odcházejí,  nové se nerodí a pokud ano, tak vyhasínají na podřadných roličkách ve stupidních seriálech. Ten pokles kvality filmové produkce nemají na svědomí ani tak herci, jako scénáristé a režiséři. Líbilo se mi přehledné představení osazenstva této malé kolonie.  Je to teprve úvod, proto mu dám ještě jednu šanci. ()

Ampi

Po prvním díle nebudu hodnotit celý seriál. Nicméně podle komentářů (pardon nově recenzi) mám dojem, jako bych koukal na úplně jiný díl jiného seriálu snad i jiné televize a jiné země. Mě se to vcelku líbilo pro lidskost, lidovost, humor a volbu hereckého obsazení. ()

mchnk

Opravdu slabé, postavy silně vykarikaturované, humor opatrný, ale herci celkově dobří, krásná Pavla Beretová nebo Petra Nesvačilová, jež sice vyfásla pipinu z Bouráka, ale ona prostě umí. Dále skvělý, jak píše marhoul, mazácký přístup Ivany Chýlkové a závěrečný čecho-američan Hanák, jenž bezpochyby vzpomíná na svou rosu v kanadách. Momenty, které u mě zatím seriál řadí někam jinam, než je současný silný podprůměr. ()

marhoul

Tak zase je hezké, že konečně doceníme i ty veskrze průměrnější seriálové počiny ČT, či dokonce bažiny komerční, jako třeba včera SuperStar, kde se pohled na pět uvolněných porotců, po této benefici zoufalství, stal překvapivým osvěžením. Vlastně konečně mi nevadily reklamy. Inu, teorie relativity v praxi. Zápal kvalitních herců, se kterým se položili Kolečkovi do rolí je až dojemný, jelikož se už v půlce úvodní epizody nabízí otázka, jestli mu tentokrát neskočili na špatně vyuzený špek. Téma dobré, Bajgarova režie děravá jak cedník, výsledkem je slaboučká mizérie, šustící papírem, plná do zblbnutí se opakujících rádoby fórů, které mají bezpečně specifikovat charaktery postav a trapnost za přebreptávající se, prkenné účinkující. U mě pilot neprošel ani s nadsázkou. "Děti? Vy jste tady nechali přes zimu děti?!" Au. Jedna za lokalitu a mazáckou Ivanu s milou Pavlou, které se vidět daly. ()

rikitiki

Po prvním díle jednoznačné: Ne, dívat se nebudu. Nevtipné, nudné, křečovité, postavy přiboudle klišovité. Nebudu tedy hodnotit seriál, ale jedno napsat musím: MYSLIVECKO-PYTLÁCKÉ EDUKATIVNÍ OKÉNKO: Chytání zajíců (jakož i jiných druhů zvířat) do ok je zákonem zakázaná technika lovu. Podle zákona o myslivosti je zakázáno: „chytat zvěř do ok, na lep, do želez…“, podle zákona na ochranu zvířat proti týrání je zakázáno odchytávat nebo usmrcovat volně žijící zvíře pomocí oka, tlučky, sítě, smyčky, pytláckého oka, harpuny nebo čelisťových pastí …. Pokud tato ustanovení poruší držitel mysliveckého lístku, může být potrestán pokutou až 30 tisíc korun. A navíc je to pěkná hnusárna! Nemluvě o tom, že chytání ryb bez rybářského lístku je taky dost přes čáru. ()

rakovnik

Měl jsem seriál jako kulisu k mytí nádobí a kromě páru scén - které ostatně lákaly v upoutávkách - jsem neměl pocit, že bych si měl sednout k televizi a bavit se. Zábava a humor totiž chyběli. Obsazení je fajn, ale jaksi není co hrát. Neurazí, ale trochu zklamalo. ()

Baker

Už dlouho jsem neměl takhle silný pocit guilty pleasure. Nevím, jestli dokážu dát další díl, ale bavil jsem se hodně. ()

sator

Vaše pohlaví zažívá krizi....kdyby jednom pohlaví :-) Když ani mí oblíbení herci nemají  co hrát a hrají jak z oblasti,  není důvod proč sledovat... ()

otík

Zatím fakt nevím, co si o tom myslet. Bude to x dílů opravdu tak strašná blbost jako byl první díl? Řeší se tu naprosté, ale opravdu naprosté blbosti, snad nikdo se nechová normálně, v podstatě je to 55 minut totální nudy. Bojím se bojím, že lepší to nebude. ()

Eleanor05

Gratuluji ti, Kolečko! Podařilo se ti vytvořit seriál plný umělých, stupidních a neuvěřitelných postav, které mezi sebou pronášejí nepravděpodobné a nevtipné dialogy. A k tomu ke všemu je to plochá nuda bez jakéhokoli přesahu, u níž se divák ani jednou za celý díl nezasměje. Tomu se říká "umění". ()

fabecc1222

Nevím no, ale příjde mi, že postupně se prostě ukazuje, kdo z té dvojice Kolečko - Prušinovský je ten talentovanější, a kdo tak je hlavním strůjcem úspěchu jejich společných seriálů... No Kolečko to na základě jeho samostatných scénaristkých počinů asi nebude... Osada má prostě strašně jednoduše prvoplánové a kýčovité charaktery (Holub, Myšička, Hanák), kdy se o nějaké propracovanosti charakterů a snaze o reálnost v daném oboru prostě nedá mluvit. Děj v prvním díle nijaký, ale budiž, představování charakaterů, chápu... Jenže tady je to od začátku jasně prezentováno jako komedie, a ta se prostě nedostavila. Aspoň ne tedy pro mě. Je tu snaha o nějaký vtip, ale všechno je to šíleně na první dobrou, a bez jakéhokoliv nápadu (Lesůpán...) ()

earl hickey odpad!

Co to je??? Bohužel končím po prvním díle. To snad není pravda. A to jsem si myslel, že by to mohlo být dobrý. Solidní obsazení, to je to jediné. Tohle bych od Kolečka nečekal. ()

LexBarker

S hodnocením si protentokrát ještě počkám. Po shlédnutí prvního dílu mám celkem smíšené pocity, ale šanci tomu dám už kvůli slušnému hereckému obsazení. Líbila se mi bohatá rodinka Igora Bareše, která si hraje na chudáky, westernový policajt v podání Stanislava Majera a duo Chýlková, Vaculíková též vypadá slibně. Naopak co mně vadí, je přehnaná karikatura samozvaného vůdce Holuba a neustálé sledování YouTube ajťáka Martina Myšičky a jeho ženy Pavly Beretové. Takhle černobílé nahlížení na určité stereotypy se v poslední době stalo módou viz třeba postava soudce v podání Martina Pechláta v seriálu o hasičích. Je to inteligent, má VŠ, tak bude nešikovnej. Dobře, ok, ale nemusí to do nás hustit pokaždé, když ho vidíme, že ano... ()

klukluka

V průběhu sledování jsem měl neodbytný pocit, že jsem si spletl kanál. Že jsem naladil Novu nebo Primu. Tohle je fakt lidová zábava velmi hrubého zrna. Nemůžu říct, že by mě to vysloveně nebavilo, místy je to vážně celkem vtipný, ale kdyby to pojali trochu civilněji, víc českotelevizně, tak bych to třeba hodnotil i lépe. Protože jsem to chtěl hodnotit lépe, téma mě zaujalo a měl jsem v úmyslu se u toho dobře bavit. Ale tohle pitvoření..? ()