Lidé

• USA The Humans (viac)

Erik Blake svolává tři generace své pensylvánské rodiny na oslavu Dne díkůvzdání do dceřina bytu na Manhattanu. Když padne noc a ze tmy se začnou vynořovat děsivé věci, vyplují na povrch také nejhlubší obavy celé sešlosti. Scenárista a režisér Stephen Karam ve svém divokém, vtipném a strašidelném debutu, který je adaptací jeho dramatu oceněného cenou Tony, zkoumá skrytá tajemství jednoho klanu a lásku, která jej spojuje. (HBO Max)

Juto

Toto je film o rodinnej oslave Dni vďakyvzdania v chudobnom byte so zlým osvetlením a horšími žiarovkami. Nič nepokazím, keď poviem, že ak očakávate, že sa stane niečo zaujímavé, napínavé alebo dokonca len kuriózne, budete veľmi sklamaní. Nič z toho tento film neobsahuje. Väčšina filmu mi pripadala ako všedné dialógy v prázdnom byte bez zmysluplného záveru. 3/10 ()

Dan9K

Unikátní "horor". Hodnocení okolo 50 % odpovídá tomu, že se na film nedívá ta správná cílová skupina, ale kouknou se na to lidi skrz HBO, kteří hledají pravděpodobně moderní efektovou duchařinu, aby pak vyplodili komentář jak Arsenal83 oslavující svoje vlastní nepochopení. Jedná se v podstatě o snímek ála Woody Allen s tím, že jsou v tom hrůzné momenty, i když se vlastně reálně (spoiler alert) nic neděje (konec spoileru). Natočeno a napsáno je to skvěle, herecké výkony jsou výborné. Je to opravdu jak ze života a je fascinující jak rodiny celého světa mají prostě ty samé kecy. Vztahy mezi jednotlivými postavami a i jejich prupovídky byly výborné, mám pocit, že jsem to všechno zažil i já sám. Je to snímek, ve kterém nejsou hezcí lidé, jsou obvykle tlustí, staří a nemocní, což se dneska ve filmech dost neodpouští. Je to snímek, který si velmi vtipně hraje s diváckým očekáváním a který dokazuje, že horor se dá natočit z čehokoliv a výsledek je klidně mnohem lepší, než když se na to jde jakože klasicky. Podívejte se tedy na tento film, pokud máte rádi jako já snímky s kvalitním scénářem odehrávajícím se na jednom místě, podívejte se, pokud máte rádi filmy, které jsou chytré a mají hloubku a pokud máte rádi žánrovou nevyhraněnost. Ale rozhodně film nedoporučuju mainstreamovým divákům, kteří se rozhodují, jestli si dát V zajetí démonů, nebo tohle. ()

Arsenal83

Posaďte kameru do rohu hocijakej obývačky rodinného domu, počkajte na nejaké výročie, oslavu alebo sviatky a budete mať oveľa lepší zážitok. Pár škaredých ľudí vedie skoro dve hodiny otravné reči a otravujú tým nielen diváka, ale aj seba navzájom. Ich problémy mi boli úplne ukradnuté, zvedavý som bol len na to, či tie tlustoprdky dajú toho krocana naraz. ()

cariada odpad!

Vyjelo to na mě jako horor tak jsem to zkusil. Do teď jsem nepochopil o co tam šlo. Ve filmu se nic neděje, jen se řeší rodinné problémy a kecá a kecá a to je vše. Vše se odehrává v holo bytě. Horor bylo tohle vydržet, bez hraní her na mobilu bych to nedal. Postavy nesympatický a ještě do toho museli zase nacpat lednu. ()

Binne

Kdybych byla tím jediným člověkem v místnosti, který neměl takovou smůlu aby se do té rodiny přímo narodil, určitě bych utekla. Jestli tento film představuje průřez chování sociálních skupin s názvem "rodina", tak já mám obrovské štěstí. Vlastně od začátku toho, co film začal, si někdo na něco stěžuje, většinou je ještě tak sebestředný, že si ani nestěžuje na ostatní ale jen na svůj hrozný život. Takže téměř hodinu a půl posloucháme jen sebelítost, projevy nízkého sebevědomí, neustálé pasování se do role oběti, předstíranou empatii vůči okolí jen proto, abychom z nich vytloukli ještě trochu soucitu apod. Úsměvných momentů je velmi málo (zasmála jsem se jen, když si ten kluk hřál ruce u krbu z promítače - ani nevím proč mi to přišlo vtipné). Kamera i prostředí jsou působivé, i dialogy svým způsobem - ale každá postava mi lezla na nervy. Jediný zdraví člověk z celé rodiny byl otec, který místy senilněl. Všichni ostatní trpí minimálně nějakou formou cukrovky a Amy Schumer tomu dala korunu - ta představuje určitou definici všeho, co je na filmu špatně. Potom tam máme babičku...ta je...ta nemluví. Každopádně, mohl by to být dokument s názvem "Lazaři" a mě by se to líbilo mnohem víc. ()

• Při rozhovoru u stolu přijde řeč na „tu show o zombie“. Steven Yeun, který zde ztvárnil postavu Richarda, si zahrál ve více než 80 epizodách seriálu Živí mrtví (2010). (HellFire)