Máša

Třináctiletá Máša vyrůstá mezi boxerským ringem a ulicemi provinčního ruského městečka v bouřlivých 90. letech minulého století. Jejími nejbližšími přáteli jsou mladí gangsteři, kteří zabíjejí, loupí, kradou a celé město je nenávidí. V očích mladé dívky jsou však solí země, rodinou, která ji miluje a chrání. Máša v sobě objeví lásku k jazzu a sní o tom, že se stane zpěvačkou. Nakonec si uvědomí, kdo muži kolem ní ve skutečnosti jsou a co provedli její rodině. Jakmile dospěje, odjíždí Máša z rodného města do Moskvy, aby začala nový život. Když ji však dostihne minulost, je Máša nucena vrátit se na místo, kde strávila dětství, aby vše uzavřela. (Cinemax)

mira.l

Jedna * za Polinu Guchman. Ta předvedla dá se říct velmi slušný výkon. Jinak teda nemám nejmenší tušení, proč jsem stáhnul tuhle ruskou častušku o nějakých rádoby mafiánech v šusťákovkách, co boxujou, jsou strašně krutopřísný, občas si svoje počty zredukujou mezi sebou, ale jinak to nemá děj žádnej. Asi jsem čekal něco trochu jiného, nevím... ()

JASON_X

Devadesátky u nás byly docela divoký, takový ze řetězu utržený, to jak lidem spadly ty reálně socialistický obojky. Třeba koncerty, na který jsem tenkrát chodil, byly hodně divoký, s pravidelnejma rvačkama punkerů se skinama a tak. Taky začínal divokej kapitalismus, divoký podnikání, divoký mejdany, rockový kluby, drogy a ty věci okolo, prostě taková divoká doba na divokým východě. Ale tenhle vynikající film názorně ukazuje, že ještě dál na východ bylo všechno ještě mnohem syrovější a divočejší a drsnější, protože i východní Slovani jsou mnohem divočejší a drsnější, než my, Češi, potažmo Slovani západní. Až z titulků jsem se dozvěděl, že tenhle film točila dáma, tak to tedy smekám, protože krom toho, že hlavní hrdinka filmu je žena (holka), v něm příliš ženského prvku není a je prostoupený mužským machismem, krví, střelným prachem a pachem štiplavého potu boxerské tělocvičny ruského maloměsta. Mimochodem fakt, že na východ od Tater dosud platí trochu jiné standardy než u nás dokládá to, že pubertální holku ve filmu pro dospělé tu odvážně a suverénně hraje opravdu pubertální holka (vynikající Polina Guchman!), a ne nějaká plnoletá anorektička, která se nevěrohodně snaží tvářit na třináct. ()

Yzzyoff

Máša je film s pomalejším tempem a poměrně hutnou atmosférou Ruska 90. let. Silné momenty vynikají paradoxně věcností vyprávění. Nenajdete tu mnoho patosu, ani emocí navíc. Postavy umírají, trpí a ani divák, ani hlavní hrdinka s tím nic udělat nemohou. A když dojde na kýženou pomstu, je to bez okolků a bez proslovů. Asi největším minusem filmu je téměř chybějící gradace. Divák se sice nenudí, ale film mu nabídne málo prostoru se vcítit do postav, a tak se stává spíš pozorovatelem, který tak nějak očekává, kam to dospěje. I tak je to film, který stojí za to vidět a je to osvěžující změna oproti obdobným snímkům ze „západní“ školy. ()

Aljak

Podľa popisu to znelo zaujímavo, ale napokon mi to štýlovo a charakterovo vôbec nesadlo. Dej mal potenciál, ale na mňa pôsobil dosť nevýrazne a takýto "gangsta style" nie je rozhodne môj šálok kávy. Máši mi bolo samozrejme ľúto, že vyrastá v takomto prostredí, ale to bolo akurát tak všetko. Pre mňa max. na 1*, ale ako pozerám na ostatné hodnotenia, ostatných to celkom zaujalo. ()

Marze

Teenagersky festivalovy film jehoz styl a energie vas vtahne. Bylo zajimave sledovat mladou divku, jejiz okoli dela vse, aby ji ochranilo, ale ona odhodi vse, co mela rada. Vysledek by byl ucinny a uspokojivy, kdyby se neodehral az v poslednich patnacti minutach. Nikdy se nic nedozvite o detstvi Masi. Pro me vzacna chvile, kdy jsem chtel, aby byl film delsi. ()