Po americké občanské válce ovládli Jih seveřané v ruku v ruce s osvobozenými a neschopnými černochy a obsadili politické spektrum. Byli to dobrodruzi, kteří chtěli hlavně jižní státy vyrabovat a zbohatnout za každou cenu, což jim umožňovalo velice pochybné zákonodárství, které tomu šlo na ruku. (Něco podobného jako Česká republika po roce 1989 do dneška.) V této situaci se objevuje jižanský ex-voják a zálesák Kirk Jordan, který se zamiluje do krásné a nezávislé majitelky farmy Ivy Prestonové. Když ta je nucena seveřanům zaplatit další novou daň z počtu kusů dobytka, na kterou samozřejmě nemá a proto jí hrozí ztráta farmy, rozhodne se jí pomoci útéct s celým stádem dobytka a hnát ho na Sever, kde lze stádo výhodně prodat. (blackmail)

kaylin

"Texaští jezdci" jsou filmem který vám asi nevytrhne trn z paty, je to prostě klasický hollywoodský western 30. let, kdy zde nejsou moc vyhrocené scény, místy je to laděno spíše do komediálna, a jsou zde herci, kteří se proslavili spíše díky jiným filmům. Není to zlé, ale není to ani nic skvělého. Lehký nadprůměr jen proto, že mám western rád. ()

liquido26

Zábavný western, který se odehrává v době rekonstrukce po skončení občanské války v USA. Hlavními hrdiny jsou Jižané - bývalý voják Kirk, který se s prohrou smířil a věří ve sjednocenou zemi, Ivy, která stále fanaticky prosazuje nový boj Jihu za nezávislost a nakonec Alan, její snoubenec, který je v této otázce ještě fanatičtější než ona. Zároveň se nám tady takto vytvoří takový menší milostný trojúhelník. Příběh je klasický westernový, zabývá se přepravou obřího stáda dobytka do Kansasu. Randolph Scott i Joan Bennett byli fajn :-) ()

• Stádo dobytka použitého vo filme bolo v počte 2500 ks plemena Texas Longhorn. (westerns)
  • 23. marca 1938 niesol na rukách Randolph Scott Joan Bennett počas natáčania scény v dave vojakov, kedy herec stratil rovnováhu a herečka sa udrela bajonetom do tváre, čo spôsobilo rezné rany, ktoré si vyžiadali, aby išla do nemocnice. Článok o tomto incidente sa objavil v novinách po celej krajine. (westerns)
  • Väčšina scén bola natočená asi 30 míľ východne od Cotully v Texase na ranči La Mota s rozlohou 35 000 akrov. Ďalšie scény sa natáčali neďaleko Lareda v Texase. (westerns)