Keď štyria banditi prichádzajú do malého mesta a následne robia problémy, nikto sa nezdá byť ochotný alebo schopný to ukončiť. Dokonca ani Sam Christy (Jeff Chandler), najtvrdší muž v meste. Potom však dôjde k vražde, a Sam neváha ani chvíľu... (westerns)

Eigis

Příběh o čtveřici mladíků, kteří bez dolaru v kapse přijíždějí do malého městečka, ve kterém žijí převážně ženy a starší lidé. Velmi brzy si uvědomí, že s pomocí svých zbraní mohou mírumilovné obyvatele snadno terorizovat a využívat. Poklidným občanům ovšem dojde trpělivost ve chvíli,kdy je zabit starý šerif a rozhodnou se bránit. Na filmu mě nejvíce zaulajo dobré vykreslení rozdílných charakterů ústřední čtveřice a jednotlivých obyvatel města. Stejně dobrý byl i popis morálního aspektu celého příběhu. ()

Dale

Vydarený western. To, ako pracuje s atmosférou a psychológiou postáv, je stokrát zaujímavejšie, ako keby bol plný prestreliek. Nemáme tu typického neohrozeného hrdinu ani proradného lumpa, postavy na oboch stranách v určitom okamihu pôsobia zbabelo. A veľkú pochvalu si zaslúži casting, hlavne štvorice mladých grázlov, ktorí dokážu pôsobiť nevinne, no aj zlovestne zároveň. Chandler si strihol svoju typickú úlohu a nesklamal, oko zase potešila nádherná Dolores Hart. ()

fragre

Je to takový protiklad italo-westernů, kde se morálka neřeší, popř. jsou prosyceny morálkou oko za oko (spíše dvě oči za oko), a vše přebíjí akce a senzace. Zde, na podkladu příběhu o tlupě začínajích desperádů, kteří chtějí ovládnout jedno zapomenuté městečko, se řeší morální otázky neustále. Jinak, jsou tu též dobře odvedené přestřelky a příkladně cudná love story, ale toho moralizování je někdy až tak příliš, že až značně nevěrohodně. ()