Sledge Hammer!

• Česko Sledge Hammer, policajt s.r.o. (viac)
všetky plagáty
USA, (1986–1988), 17 h 9 min (Minutáž: 25–29 min)

Tvorcovia:

Alan Spencer

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Leslie Morris, Patti Tippo, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker (viac)

"MIluji násilí" je jeho krédo. Je to zahořklý, nihilistický, šovinistický a sadistický policajt, kterého se právem obávají nejen zločinci, s nimiž se baví tak, že je přiváže za auto a vláčí po parkovišti, ale především kapitán Trunk, jeho nadřízený (Harrison Page). A aby toho nebylo málo, jeho novým parťákem je ženská (Anne-Marie Martin). Ženská s pěknýma nohama, ale ženská.

Hammerovy svérázné vyšetřovací metody jsou zdrojem nejedné komické situace, ze které se on a jeho Magnum45 vždy dostanou se ctí, a když ne, tak se ta ostuda vždycky na někoho hodí.

Sledge Hammer je kultovní seriál založený na satiře a humoru černějším než noc. (Leonora)

walkingdead

Sledge: "Byl jsem zrovna v obchodě, když vešli dva lupiči a ohrožovali pistolemi prodavače, tak jsem vytáhl magnum a zabil je. Pak jsem si koupil vajíčka, mlíko..." Reportérka: "Bylo to nezbytné?" Sledge: "Ano, neměl jsem už žádné jídlo." Už 1. díl naznačí, jakým směrem se bude seriál ubírat. Sledge Hammer, policajt drsnější než Drsný Harry, který problém s ostřelovačem na střeše budovy vyřeší tím, že bazukou odstřelí celý barák, nefunkční automat na pití "opraví" pistolí a vždycky nejdřív střílí a až pak se ptá. ()

Tochal

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost. ()

darkreider

Sledge zneškodňuje bombu v obchode. Celé mesto skanduje: Go Sledge Go, Go Sledge Go. Kapitán okrsku: Go Bomb Go! To bol seriál. Nadupaný akciou 80tych rokov a prešpikovaný humorom miestami čiernym ako uhlie. (Niektorí používajú na zbraň tlmič, Sledge používa zosilovač) [...] Don’t EVER grab my hand when I’m going for my gun! [...] Doreau, that was excessively violent and completely unnecessary. I loved it. [...] …, Hammer, on paper, you have a perfect arrest record. You have put over a thousand men behind bars. God knows if any of them are guilty of anything! They look guilty to me. [...] Hammer, you don’t seem to understand the point of my dilemma. I’ve been fighting with city hall for over two months now. They’re talking about making cutbacks! The mayor is threatening this entire department! Do you understand what I’m saying? You want me to kill the mayor? ()

sharky

Geniální předchůdce Městečka South Park! Originální seriál, který parodoval americkou drsnou školu. Byl proti všem zajetým klišé, takže např. v posledním díle první serie Sladge přestřihne u bomby ten špatný drát a všichni tři titulní hrdinové zahynou spolu s celým městem při výbuchu. Některé hlášky se opravdu nedají zapomenout: (Sladge leží na smrtelné posteli) - Dorová: Můžu pro tebe něco udělat? - Sladge: Chci vozíček a bazuku! ()

sigin21

Naprostá kultovka, která si dělá srandu ze všech drsných filmů s drsným hrdinou kterým se dařilo hlavně v 70.-80. letech. Hlavně Drsný Harry tady dostává co proto. Nelze nemilovat týpka, který místo tlumiče používá na zbraň zesilovač a nebojí se bazukou sestřelit celý barák kvůli jednomu snajprovi na střeše :D ()

• Roli bývalé ženy Sledge Hammera (David Rasche) ztvárnila skutečná Rascheho manželka Heather Lupton. (Vitason)