Loď uviazne v hmlovine, ktorá je domovom mimozemského vedomia. (SkyShowtime)

JindraLne

Klasická výplňová Star Treková "bottle" epizoda, co se odehrává jen ve stávajících kulisách a nepotřebuje složité efekty, ani množství dodatečných herců. V každé sérii každého Star Treku nějaká taková byla, někdy dobrá, někdy horší, někdy špatná. Tahle se řadila spíš mezi ty horší, přinejmenším pro lidi, co neznají knihu, která je zde zpodobňována. Na druhou stranu se celkem solidně vyřešila jedna příběhová linie, co by tam jinak strašila delší dobu, takže tohle za mě dobrý. Za mě solidní 3 hvězdy. ()

chrustie odpad!

Jak si čtu některé komentáře, přestávám se cítit bezpečně, když si uvědomím, že spolu žijeme na jedné planetě 😂.  Celý seriál je jedna nekonzistentní slabota a tenhle díl je spíš špatný vtip. 2/3 téhle matlaniny sem musel přetočit, ať se aspoň podívám na pointu. Jedna velká špatná a ten pseudo doják na konci, ten stál za to. ()

Petike

Niektorí tu v recenziách hovoria o "nečakane srandistickom úlete", ale úprimne, videli ste už niekedy "Shore Leave" z pôvodného seriálu zo 60. rokov ? Ešte podstatne uletenejšie. Posledné dva diely tejto prvej série sú na temnejšiu nôtu, takže trochu oddychovej uletenosti seriálu len a len prospeje. Holografické paluby ešte v tejto ére nemajú, tak musíte postavy do deja úletovo ladenej epizódy dostať iným spôsobom. Prekvapilo ma, a zároveň oceňujem, že už v tomto dieli uzavreli dejovú líniu s doktorovou príbuznou (viac neprezradím, viď tretí diel). ()

sirien

oh my. Nesnášim omnipotent entity a nesnášim simulátorový (nebo Q) epizody kdy se Star trek zvrhne v něco úplně jinýho, většinou v nějakou historickou frašku. Co bylo totálně na zabití byla linka s M'Bangovou dcerou, která se postupně rozjížděla několik dílů a pak tady takhle úplně prázdně vyšumí do nikam. Dalo se to sledovat a jako jeden shit díl to šlo přežít, ale... ()

cyphercz

Největším kladem této epizody je bezpochyby to, že jsme konečně vyřešili zápletku kolem doktorovy dcery uložené v paměti transportéru, která z nějakého záhadného důvodu nemohla být jednoduše ve stázi, protože se to zkrátka nehodilo scénáristům do krámu. Co naplat, že kdyby došlo k nějakému kompletnímu výpadku energie po celé lodi, což ve Star Treku není nic ojedinělého, tak je s dcerkou ámen, holt nehledejme v tom logiku a buďme rádi, že tato dějová linka je snad už nadobro uzavřená. Samotné provedení bylo celkem ucházející, tu a tam se nějaký ten fórek povedl, jindy to byl zase solidní cringe, celkově je to pro mě opět taková epizoda, která neurazí, ale ani nenadchne, čili 50% ()