Hrozba pre idylickú planétu znova spojí kapitána Pikea s najväčšou láskou jeho života. (SkyShowtime)

Elerrina

Detektivně laděná zápletka točící se kolem únosu Malého indického prince vyústí do předvídatelné moralitky na téma jiný kraj, jiný mrav. Zásadním problémem je, že počet plotholes na minutu děje překračuje i ty nejmírnější povolené limity. SPOILER: A kapitán si vrzne. S mimozemšťankou. Ráda bych napsala, že pohlednou, ale tahle vykopávka je spíš obstojně zachovalá. Ale stejně je to milé připomenutí jisté dávné a legendární tradice, jejíž dodržování bych v dnešní přefeminizované době už nečekala. KONEC SPOILERU. ()

ReichelTomas

Co to bylo za blbost?! Tohle už je skoro jako Discovery. Vždyť tam vůbec nic nedávalo smysl. A tolik věcí tam nevysvětlili. Už jenom těch nesmyslů například v technologickém vývoji té planety: Mají úžasné bioimplantáty, které jsou tak dokonalé, že skenery Federace je ani nedokážou zachytit, ale přitom jejich člun sestřelila i ta chatrná lodička, na kterou Enterprise stačilo vypálit jednou na nejmenší sílu a hned ji celou zničila. A nebo třeba ta garda, která hlídala First servanta, vždyť to vypadalo jako někde ze středověku. A potom: Whats it gonna do to him? We dont know. Fuj ()

Martrix

Jedna nijak zvlášť originální pointa zapuštěná do změti nepříliš promyšlených výjevů. I takový občas ST je a bohužel se to nevyhnulo ani New Worlds. Cizí civilizace, která se navíc straní kontaktu s federací, žije v příbytcích jako vystřižených ze Země a dokonce má i rostliny a parky ve stylu natolik pozemském, že působí skoro trapně, když se v něm pohybují pestrobarevně oblečené postavy strážců. Pofidérní náhody, nelogická jednání úplně všech postav...jakoby tuto epizodu vymyslel dvanáctiletý fanoušek. Škoda, zatím byly New Worlds povedené a protože mají málo epizod, je škoda každé pokaňhané. ()

cyphercz

Epizoda, která neurazí ani nenadchne. Děj byl velmi předvídatelný, navíc opět v rámci scifi nic nového pod sluncem, připomnělo mi to (mj.) jednu z epizod Stargate SG1, kde děti nějaké civilizace nosili všechno jejich vědomí a myslím na sklonku puberty jim v podstatě provedli lobotomii aby ty znalosti přenesli dál, tohle bylo v podstatě to samé, jen mírně poupravené a nemohu říct, že by mi to přišlo lépe uchopené/zpracované, než v oné Hvězdné bráně. Alespoň herecké výkony jsou tu na dobré úrovni, líbí se mi zejména herec ztvárnící doktora Mbengu. 55% ()

sirien

Další klasickej námět - ale tentokrát bohužel zpracování působilo tak nějak nijace a ohraně. Co tomu bohužel podráží nohy nejvíc je, že celý díl je o velmi klasicky TOS-kovém morálním dilematu - ale argumentace je tlačená dost jednostranně a Spok, který by k tomu měl mít hodně co říct z druhé strany, tu v podstatě nemá fokus a k věci se nijak nevyjádří. Což je dost WTF. Btw. obdobný téma bylo mnohem líp zpracovaný ve Star Gate... s03e05 Learning curve. Nechávám tomu 3* protože původní 2 mi nějak skřípou, ale trochu se podezřívám jestli to neni jen self-denial abych nedával 2* seriálu co si mě jinak získal. ()