Keď nákaza spustoší USS Enterprise, len Una môže zachrániť chorú posádku. (SkyShowtime)

cyphercz

Začíná nám to "malinko" pokulhávat, sice teda situace na lodi kde se nekontrolovatelně šíří neznámý virus byla fajn (byť opět už stokrát viděné prakticky ve všech předchozích ne-Kurtzman Trecích), zápletka na planetě s "duchy" kolonistů však už byla poměrně dost přitažená za vlasy (zejména ono vysvětlení odkud se ti duchové vzali), no a nejhorší pak suverénně řešení bolístek jednotlivých členů posádky. Objevuje se nám tu takový nešvar dobře známý z Discovery a Picarda, vážení - každá jednotlivá postava musí mít nějaké psychické bebí, protože přece musíme mít charakterové drama, no ne?! Co naplat, že tento díl vůbec nepotřeboval smutňounkou zápletku kolem doktorovy dcery, prostě zadání znělo jasně - každá postava musí mít něco tragického ve své minulosti. Takže si to shrňme, po třech epizodách tu máme doktora s umírající dcerou (fňuk), La An co přežila masakr svých bližních Gorny (fňuk), Uhuře umřeli rodiče a brácha při nehodě raketoplánu (fňuk), Una je ilegál ve Flotile (fňuk), zapomněl jsem na někoho? Už se opravdu nemůžu dočkat jaké bebí to má Ortegas, nurse Chapel a Hemmer, chraň pánbůh aby někdo z hlavních postav neměl trauma!... 60% ()

jjjerry

Za mě trošku lepší, než předešlé. Ale stále oproti stavým ST je to scenaristický fail. Nechápu tady ty slintající hlupáky, co jim nevadí jak hloupé to místy je. Děj vcelku zajímavý, ale zápletky a logika přitažená za vlasy. Za každou snahu vložen gender, rasa poučující a vychovávající ton mě fakt irituje. Přijde mně to jak trapný dokument základní školy chovejme se ke všem krásně. Každý ma bolístku. Reklama na inkluzi a podobné kraviny. Uplně zbytečný ubrečený díl. Ne prostě vybočovat není normální a není to přednost.   skvělý komentář: cyphercz ()

pilarius

Od nynějška registruji první mušku na kráse, a to tu, že často při vysvětleních už nejde ani o technobláboly, ale o pouhopouhé zmínky. V závěrečné části se pár větami "vysvětluje" několik (zaregistroval jsem 3) podstatných nejasností, a ona "vysvětlení" jsou natolik rychlá a prázdná, že prostě nic neříkají. Nicméně chválím, že tam jsou aspoň ty zmínky - předchozí "nuTreky" by úplně zapomněly, že tam něco takového vůbec bylo. Takhle si můžu říct, že mi to nedává smysl a chtěl bych vědět víc, ale nemám nic, čím bych ta vysvětlení dokázal vyvrátit, nakolik jsou nehmatatelná. Stávající koncept ústředního charakteru díl po dílu funguje skvěle, začínají se budovat organické vztahy mezi postavami a seriál už teď má svůj charakter. Nenapíná nás nějakými velkými tajemstvími, vše je vysvětleno v rámci dílu jako samostatně funkčního celku - přesně tak, jak nám bylo slibováno. Těším se na každý nový díl. ()

sirien

Další vcelku klasicky působící zápletka, ale s přidaným twistem okolo Uny který naznačuje, že Utopie Federace se teprve rodí a i když je svět už sluníčkový, tak pořád není dokonalý a táhne za sebou ještě nějaké kostlivce ve skříni, se kterými se musí dovypořádat - což výborně sedí do dobového zasazení v rámci Star trek historie. Bohužel samotná linka děje na planetě byla slabší, což tomu ubralo. ()

Martinius

koncepcne je to naozaj navrat k "staremu dobremu" star treku. mame spat uzasnu enterprise, mame pikea a spocka ako jeho priatela, mame na epizodach zalozeny dej, ktory sa vracia spat k dobrodruzstvu skumania vesmiru, mame pocit tajomna, zahady a fascinacie z noveho a nepoznaneho. to definuje star trek. teraz vsak k postavam. pike so spokom jednoznacne vedu. potom je tu skvela mlada verzia uhury (aj ked nanestastie s kratkymi vlasmi) a nestarnuca legenda rebecca romjin a... a... a tu to kdesi konci. zvysok je akysi nemasny-neslany ansambl, ktory (zatial) neohuril. not great, not terrible - ako by povedal sudruh datlov. ako-tak este vynika sef-inzinier, najviac irituje zlozenie med-bay. doktor bol vo vesmire ST vzdy jasnou oporou serialu a ustrednou postavou. ci uz legendarny mccoy v TOS, famozny "doc" vo voyageri, jedinecny phlox v enterprise, ale aj beverly v TNG a beshir v DS9 (discovery sa nerata, discovery je woke-sracka). vsetko jedinecne a vyrazne osobnosti. tunajsi doktor posobi ako z niektorej parodie bratov zuckerovcov a ja len cakam, kedy sa vyruti do kamery s ostepom. podobne jeho otravne nadrzana asistentka, ktora tu asi mala plnit rolu akejsi sexi-zenskej, pritom vsak aj so svojou frizurou posobi ako harava fena maltezaka. a last but not least - kdesi ma desi predstava, ze by sa v dosledku preobsadenia zenskymi charaktermi mohol aj tento serial vyvinut na akysi spin-off (ne)sexu v meste v kozme, v horsom pripade vesmirnej mexickej telenovely so vsadepritomnymi ukotkodakanymi sliepkami, kam sa vyvinul discovery. a este dodam (ako tu uz bolo spomenute), ze evidentne kazdy tu musi mat nejakych kostlivcov v skrini (ci v trasporteri), aby nasilu zaujal. idealny predpoklad pre elitny tim vlajkovej lode hviezdnej flotily. ()