Dôstojníci kapitána Pikea sa stratia počas tajnej misie pre Hviezdnu flotilu. (SkyShowtime)

HAL

První díl ještě vzbuzoval dost pochybnosti, zas alegorie na Zemi jednadvacátého století a kritizování jací jsou tam všichni bigotní kokoti, což bylo tak hloupé na druhé sérii Picarda - ale zbytek už se drží ve vesmíru, objevování nového, poznávání zajímavých postav (hlavně žádná z nich není Mary Sue jak v Discovery)... a je to fakt hrozně fajn. Velmi příjemný návrat ke Star Treku takovému jakým by měl být - a tím nemyslím stand-alone epizodický, ale prostě napsaný tak aby byl o zajímavých příbězích a úžasu z neznámých hlubin vesmíru, fyzikálních jevech v něm a zvláštních mimozemských ras, ne o debilně napsaném kritickém kázání současné společnosti podle toho jak ji osobně vnímá úzká skupinka autorů. ()

MoiJe

Z hereckej zostavy nie som zatiaľ nijak paf, hlavne Uhura mi zatiaľ nesedí, ale teším sa z ich prísľubu veľkej epizódnosti deja. ()

Lokutus

Na pilot NOVYHO seriálu teda slabota. Nejen, že člověk nejspíš musí znát SHITcovery, aby pochopil, která bije, postavy nejsou původní a pilot tak navazuje zřejmě na cosi, co se událo v jiným seriálu (kterej neznám a znát nechci). Kapitán působí spíš jako poleno a ostatní vyžilí pornoherci ("potemnělej" a hermafroditní harém na můstku doplněnej výkvětem z nejbližšího obludária) jsou stejně otřesní jako ten pseudovýtvor vydávaný za úvodní "téma". Jak se zdá, tak Star Trek je nadobro věcí dávný minulosti, dokud někdo konečně nevykopne tenhle neschopnej párek hovad (Kurtzman + Goldsman). Aspoň, že Nami jako jediná odvádí solidní práci, byť pokud to takhle půjde dál, tak ani ona to nejspíš nezachrání... ()

Martrix

Jakýkoliv ST seriál stojí a padá na postavách. Můžete mít super triky, bezva nápady, ale pokud vám nebude posádka lodi sympatická, nebude to stačit. To byl můj problém s Discovery a to je i důvod, proč se opět vytahují staré osvědčené akvizice, jako Picard, Q, Sedmá nebo Uhura, Spok, Pike... . Staronová posádka Enterprise to má v mnoha ohledech snazší. Mnoho fanoušků si cvrnkne do trenek, už jen když uslyší: Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no one has gone before! Natož když zjistí, že je posádka výrazně obohacena o ženský element. Možná jim trochu padnou koutky při pohledu na Kirkova knírkatého bráchu, ale to samé se dělo v případě vousatého Spoka, nebo ostatních pokusů tvůrců, jak fanoušky přinasrat. Tato epizoda srší příslibem toho dobrého, co mám na ST rád, takže jsem spokojený, i když k tomu dostanu i standardní ST nelogičnosti. Snad se povede propašovat do dalších epizod i nějakou rozumnou dávku humoru, resp. najde se nějaká zábavná postava, kterou si fans rychle oblíbí. ()

Elerrina

Už ten úvodní vulkanský koitus interruptus je varováním pro každého trekkieho, že asi bude opět nutné, stejně jako u Karfiol show, píchnout si před sledováním každé epizody kvalitní sedativa. Sestava na můstku Enterprise ve složení Pike, Spock a Babovřesky a děj, který zase vyústí do nesmyslu o tom, že něčí mocenský konflikt můžete vyřešit okecávačkou, to jistí. ()

Adramelech

První díl seriálu. Text obsahuje spoilery. Začalo to takhle: Dva chlápkové mají sraz. Jeden přijede na koni, druhý přiletí kosmickou lodí. Střih. Jiný chlápek sedí v exotickém asijském prostředí s nějakou pěknou šikmoočkou. Ona se ho ptá, jestli si ji vezme. On souhlasí, jdou spolu do postele, ale ještě ani nezačnou, když chlápkovi zvoní mobil a on je odvolaný na pracoviště. Asiatka dává najevo svoji nelibost: „Nebudu tě honit po galaxii, jen abych se vdala.“ Další děj se odehrává v raketoplánu. Je třeba vyřešit průšvih: jedna loď přistála na jedné planetě a pak se odmlčela. V posádce záchranné lodi jsou hojně zastoupeny ženy, mezi nimiž vyniká kozatá černoška, která obsluhuje šaltpáku. Kapitán lodi hovoří o tom, že zná svoji budoucnost, a přitom popíjí kořalku. Děj se odehrává v době, kdy už je bohužel zakázáno kouřit i v raketách. Loď přiletí k planetě, odkud na ni začnou střílet mimozemšťané, ale raketa má ochranné štíty. Zdá se, že tamější obyvatelé o kontakt s lidstvem nestojí a nepřejí si, aby jim lidé lezli na jejich planetu. Kosmonauti se vylodí. Skafandry nepotřebují, jenom si trochu namaskují ksichty, aby mezi tamější populaci lépe zapadli. Zrovna tam probíhá nějaká revoluce. Zachránci osvobodí zajatou posádku první kosmické lodi. Řeší se morální dilema, jestli se pozemšťané mají míchat do místních politických záležitostí. Ale jistěže mají, je třeba ty zaostalé zmrdy trochu srovnat, a to tím spíše, že už disponují poměrně nebezpečnými technologiemi. Co jiného by člověk čekal, když ten film natočili Američané? Jsme asi ve dvou třetinách pilotního dílu, ale už mě nebaví o tom psát. Další díly seriálu si rád odpustím. ()

tlkounev

Jo, jo a jo. Tohle je Star Trek. Opravdicky Star Trek. Zadne pateticke kopie romantickych sragoren. Stary dobry Star Trek s atmosferou TOS a TNG. Snad to nepodelaji... ()

cyphercz

Zatraceně, když tomu i jiřinka dal(a) 5 hvězd, tak už je co říct, vážení!:) Ale ano, tento díl skutečně špatný nebyl a v podstatě se držel toho, o čem Star Trek, zejména pak TOS, býval - navštívíme planetu, která je ne nepodobná Zemi a budeme tam řešit nějaký ten problém či morální dilema a hlavně nebudeme furt brečánkovat jako banda psychicky labilních pošuků z USS Discovery, ale situaci budeme řešit jako trénovaní profesionálové z budoucího světa, tak to má být. Přitom Pike by měl k breku setsakra dobrý důvod! Ta jeho linie s flashbacky, tedy spíše flashforwardy, byla zdaleka tou nejsilnější a velmi doufám, že se k ní tvůrci sem tam vrátí, protože to je zkrátka příslib intenzivních charakterových momentů a co si budeme povídat, Anson Mount je prostě velký sympaťák co potáhne tuto show stejně jako táhnul druhou řadu Discovery. Na plný počet to pro mě ale není, tu a tam nám tu "malinko" haprovala logika, viz např. že pre-warp civilizace vynalezne warp technologii na základě pouhého pozorování vzdálené vesmírné bitvy, za to by se nemusel stydět snad ani Think Tank ze stejnojmenné epizody Voyageru, ale zase na druhou stranu - byl snad TOS nějak neprůstřelný co se logiky týče?;) 80% ()

sirien

Stejně jako jiný seriály má ST tradičně problém se slabejma pilotama. Nebo doteď měl. Tady jsem na hraně dát 5* - díl není sice nijak revoluční, ale funguje dobře ve všech rovinách - má zajímavou zápletku, nějaké zvraty, představí spoustu nových postav přirozeným způsobem bez křečí. Ale, HLAVNĚ, jednoznačně ukazuje, že se Star Trek vrací do míst, ketrá neměl nikdy opustit - k původní vizi utopistické, optimistické budoucnosti, k posádkám dospělých profesionálů a ke sci-fi co je o ději a scénáři a ne o akci a CGI. A, u Strange New Worlds především - ke značnému respektu k původním sériím, zejména k TOS, ke které jsou SNW v podstatě prequel. ()

pilarius

Herci jedou, charaktery samy o sobě fungují, scénář dává smysl. Dokonce teď už beru i tuhle verzi Spocka, ač v Discovery jsem ho prostě nemohl pozřít. Hodně slibný rozjezd. Teď bude hlavně důležité, jak budou fungovat a dávat smysl interakce postav plus jestli se vážně budou držet epizodičnosti a nepůjde o pětadvacátou záchranu galaxie. ()

loki5

Po naprosté příšernosti jménem Discovery jsem Picarda obloukem obešel k tomuhle. A po prvním díle musím říct, že je to OK. Jednoduše OK. Hodnotit to zatím nebudu jelikož tak nějak zatím není co hodnotit. Jo a jsem jediný kdo viděl ukrajinské vlajky ve videu z cizí planety ? ()

kyjo

Neni to taková katastrofa jako Picard nebo Discovery, ale furt špatný. Postavy se mezi sebou baví jako parta hipsterů z Portlandu a ne jako posádka lodi hvězdný flotily. Scénáristi opět uplně mimo. ()

JasonV

Je to tam! Presne to, na čo sme čakali od fiasku menom Discovery. Pilot ponúka všerko to, po čom sme túžili a konštatujem, že tu máme  konečne  dôstojného nástupcu TOS a TNG v novom modernom 4K šate. Ten duch tam proste je a nepokazí ju ani genderovo korektný woke team up na staronovej Enterprise. Viac po prvej sezóne... ()

RobinPM100

Oooo, tak tohle byla velká paráda, první díl, 9/10, doufám, že se zas nenaplní, že po prvnim díle budou shit díly, něco mě říká, že tohle by moh bejt držák. Naprostej opak Picarda, aneb max Star trek každym coulem, nová rasa, nový první kontakt, opět na rozdíl od Picarda, i když se kecalo, tak ne o hovnu, ale bylo to max zajímavý 😄 Námluvy Spocka založený na logice mě dostaly 😄 Hlavně, ať se to drží prozkoumávání planet a kontaktů s mimozemšťany a nespadne to LGBT propagandy ala Discovery. ()