Vesmírna loď Enterprise zažije zvláštnu nehodu s experimentálnym kvantovým poľom pravdepodobnosti. (SkyShowtime)

RobinPM100 odpad!

Bože tak tohle bylo zlej sen, dozvěděli jsme se, že herci umí i zpívat, zpívající díl, hotový dno Star treku, udělali z toho těžkej cringe, ale fakt total cringe, zlatá třetí série Picarda, proti zhovadilosti většiny druhé série SNW, už chybí jen v další sérii porno Star trek, to by byla teprv inovace 🤣 ()

Tai_K_B

Tohle je jeden z těch případů, které lze ohodnotit buď jako naprostý propadák, nebo jako naprosté terno. Nic mezi tím. Já muzikály vůbec nemusím, takže hodnocení „muzikálovosti“ přenechám jiným. Ovšem „muzikantsky“ už to zhodnotit zvládám a v této oblasti to bylo po všech stránkách perfektní, nemůžu tomu vytknout ani ň (snad jen pohybovou strnulost La'an, která nicméně měla své opodstatnění). Jakkoli tomu stále nemohu uvěřit, to rozzipnuté kvantové pole neurčitosti, které dávalo celému alfa-kvadrantu „upřímně“ zabrat, nutí i mě vyznat se ze svých niterných emocí a přiznat, že mě tenhle díl fakt bavil. A čím víc o tom přemýšlím, tím víc zjišťuji, že tato epizoda byla svou skurilností snad ještě TOSkovější než ty z původní TOSky. Vzpomeňme třeba Čas obnažení, Dovolenou, úsměvné rozuzlení v Já, Mudd a obzvláště pak serenádu vesmírného astronauta v Platónových nevlastních dětech. Jen bych už, být tvůrci, šlápla na brzdu. Přece jen… třetí takový výstřelek během pouhých dvou desetidílných sezón začíná být drobet hazard. Aby se nakonec nestalo, že namísto oslovování stále širšího publika dojde k odlivu toho stávajícího. ()

padina odpad!

Po praštěném Elysian Kingdom z první série tvůrci vyplodili cosi ještě mnohem strašně strašnějšího. Dokonce i horšího, než bych při svém pesimismu čekala. A přitom to mohla být tak emotivní kapitolka! ---- Jediné dva světlé okamžiky: 1) Chapel/Spok - vyřešeno - SLÁVA!  ---- 2) Zmíněna Carol - příjemná reminiscence. ------ Ovšem  brežněvovsky obočnatý Kirk mi vadí velice i se svým bráchou vzhledu Milouše ze Saturnina. V alternativních realitách byl alternativní vzhled částečně, ač jen nepatrně, přijatelný. Ve "skutečném světě" je pro mě nesnesitelný. --- A La'an budou muset asi utopit jako Tashu, aby Jima navždy neklofla. --- Závěrečný heroický sbor už jen dílo zkázy dokonal, chyběly jen jazzové ručičky.  ---------- P.S. Pořád mi vrtalo hlavu, co mi připomíná Spockovo "I am ex" - a už to mám - Kukurovo "Nech brouka žít". ()

HAL

A nejlepším muzikálem roku se stává...!?! Seriously, když jsem se poprvé dozvěděl že jeden díl bude muzikálový, říkal jsem si co to proboha bude za hovadinu... a jim se to povedlo výborně zakotvit v příběhu a funguje to. Tento díl je parádní muzikálové melodrama, a přitom pořád zůstává Star Trekem, ba co víc, přímo nadšenou oslavou Star Treku. Ano, je to hovadina, ale tak láskyplná, čirá fanouškovská hravost. Jak Gene Rodenbery musel z ST: Discovery nasráním rotovat v hrobě, z tohoto musí plakat štěstím. A smíchy. ()

Martrix

Už pár epizod nadávám, že dramaturgicky je tato řada katastrofa. A tato epizoda je té tvůrčí zhulenosti zlatý hřeb. JENŽE...větší část těch pěveckých čísel, je opravdu dobrá. Myslím tím originální znění, ne dabing, který byl asi peklo. Spock a Christine byli dokonce vysloveně skvělí. Být to zařazené mezi kvalitní sci-fi epizody na odlehčení, věřím, že by té kritiky bylo méně. Bohužel jsou tvůrci nesoudní a zklamaným fandům starých ST, nakládají jednu divnost za druhou. Žádné nové civilizace, emzáci, nové zvláštní světy, ale blbinky a šťourání se ve vztazích. Starý ST mě jako kluka přitáhl ke sci-fi. Shattner s Nimoyem se s neznámem, setkávali každou epizodu. Subspace Rhapsody bych jako kluk nesnášející tokací songy, ocenil jasně:  Odpad! Jako dospělálák, to už ale vidím jinak. ()