Superman a Lois - Série 2

(séria)
TV spot
USA, 2022, 10 h 21 min (Minutáž: 39–44 min)

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Dan Romer

TV spot

DK197

Došla jsem k závěru, že další řadu Supermana a Alois si musím pustit najednou. Přijde mi že * dolů u téhle řady je o tom, že si na ni nevytvořím názor konzistentně a tolik si ji nevychutnám, když čekám několik dní či týdnů na jeden jediný díl. Faktem ovšem zůstává, že mě to neskutečně bavilo a bude sakra těžké vydržet, abych si tu další řadu pustila najednou. Tohle mě baví, počínaje námětem i hereckým obsazením až po příběh. Doufám, že to tu s námi vydrží hodně dlouho. Aspoň jako Smallville... ()

mzss1

[91%] Stejně jako první řada je tohle neskutečná pecka a moc za ní nezaostává. U té první to bylo dějově takové klasické + samozřejmě ty nové aspekty typu, že Superman má dva syny apod. Tahle druhá sezóna je taková různorodá. Postupně se tu seznamujeme se záporáky a všelijakým nebezpečím z odvrácené strany vesmíru. Postavy a jejich vztahy – to zde opět excelentně funguje a mnohdy to dost graduje. Akce tu také je, opět výborně natočená, sice už ne tak zajímavá jako v první řadě, ale furt je na co se dívat. Někteří diváci tu píší, že je to už takové natahované, ale já si to nemyslím. V podstatě každá epizoda nabídne něco jiného. Hudba je opět vydařená, takže jsem opět spokojený a už se těším na třetí řadu! ()

iXtr3m3

UPDATE po druhej sérii. Tak sa nám to neskutočne rozbehlo. Obavy, že pôjde vyslovene len o rodinnú drámu, sú preč, napriek tomu, že to malo svoje miesto v seriáli, ale dostali sme na pomery seriálu výborný výlet do SPOILER ALERT "World of Bizzaro´s" SPOILER END so všetkým, čo k tomu patrí. Postavy striedali úlohy, striedali strany, akciou sa nešetrilo, žiadna z postáv nehrala vyslovene až druhé husle, každý mal svoju rolu v príbehu, nikto nebol navyše, hrdinovia sa nám rozrástli a záver bol síce krátky ale na druhú stranu doslova gulervúci, pretože sme dostali v podstate SPOILER ALERT Supermana Prime SPOILER END a nedá sa menej, než len čakať na sériu ďalšiu. Pritom bol seriál v podstate slušne ukončený, takže pripravený na to, že by nedostal ďalšiu šancu. Ale náznaky toho, čo môžeme dostať od tretej série, boli fajn a ja sa už teraz teším, s čím tvorcovia prídu jednak okolo Supermana, jednak okolo Jonathana, jednak okolo Jordana a rovnako okolo Johna Henryho či jeho dcéry. Jasné, nie je to vyslovene pecka, ako to vyzeralo po prvej časti prvej série, ale stále je to svetelné roky vzdialené od ostatnej CW Arrowerse produkcie, ktorá sa nechytá ani na tie najslabšie časti tohoto počinu. Držím palce v aspoň tretej sérii a za viac by som absolútne nebol proti. ()

bearmeedek

První řada se mi líbila víc. Synové Supermana zpočátku nevěděli o tátových schopnostech, měli problémy se začleněním do školy atd. Ve druhé řadě kamarádka od Lois kandiduje na starostku a nezáživný předvolební boj není zrovna téma do supermanského filmu. Ke konci série mě dráždila ženská "hra na pravdu" a podobné kokotinky. A navíc mě moc nebavila současná moderní nutnost: Paralelní svět. Ten gradoval v posledních, opravdu natahovaných dílech. Zaběhlý základ stále ještě dobrý a třetí řadu samozřejmě zkusím. ()

JohnZ87

Druhá série pokračuje v nastaveném kurzu i tempu první řady. Plynule se navazuje na předešlé dějové linky a dále se rozvíjejí. Co mě trochu mrzí, je to, že Superman není se svými schopnostmi až tolik výjimečný. Už v první řadě disponovala jeho schopnostmi celá řada postav včetně laické veřejnosti a v druhé sérii je to ještě patrnější. Vláda má vlastní "superlidi", z X-kryptonitu se stala široce distribuovaná droga, kterou zkusil ve městě snad každý druhý včetně mladistvých studentů atd. Tohle celé Supermana trochu degraduje jako postavu z pohledu výjimečnosti. Nicméně lidé k němu stále vzhlíží jako k symbolu naděje. Všechny epizody znovu tvoří jeden komplexní ucelený příběh. Celá zápletka s Bizzarem se vyvinula trochu nečekaným, avšak zajímavým směrem. Většina postav si prochází poměrně zásadním vývojem. Jsem rád, že se trochu rozšířil okruh postav, které znají Clarkovu pravou identitu. Akce je opět na vysoké úrovni, jen se mi zdálo, že se tentokrát místy trochu šetřilo na vizuálních efektech, ale je to spíš výjimka. Hlavním tématem jsou i tentokrát rodina a vztahy - navíc nyní s přesahy do inverzního světa. Alternativní verze známých postav dokáží občas překvapit (zejména Jonathan Kent). Finále je efektní a velkolepé, avšak trochu uspěchané a zkratkovité. Některé pasáže by si zasloužily podrobnější vysvětlení (vznik Bizzara, přívěsek a tak dále). 85% ()