Superman a Lois

• Česko Superman a Lois (viac)
USA, (2021–2023), 30 h 10 min (Minutáž: 39–63 min)

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Dan Romer

Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Inde Navarrette, Dylan Walsh, Jordan Elsass, Emmanuelle Chriqui, Alex Garfin, Erik Valdez, Wolé Parks, Michele Scarabelli (viac)

Po letech konfrontací s megalomanskými superpadouchy, monstry pustošícími Metropolis a mimozemskými útočníky odhodlanými vyhladit lidskou rasu, jsou nejslavnější superhrdina světa, Muž z oceli jménem Clark Kent (Tyler Hoechlin), a nejznámější komiksová novinářka Lois Laneová (Elizabeth Tulochová) nuceni čelit dosud největší výzvě – stresu, tlaku a problémům, jimž jsou pracující rodiče v dnešní společnosti vystaveni. Jako by náročná výchova dvou synů nebyla už tak dost složitá, Clark a Lois si také musí dělat starosti s tím, zda jejich synové Jonathan (Jordan Elsass) a Jordan (Alexander Garfin) časem zdědí po svém otci kryptonské superschopnosti. (HBO Europe)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (17)

Superman a Lois (2021)

15/43 Pohodová show patřící mezi to lepší ze současného DC na CW. Je to příjemná změna sledovat rodinu Kentových v její kompletní podobě. Tyler Hoechlin a Elizabeth Tulloch se otrkali v seriálech Supergirl, Batwoman, FlashLegends of TomorrowArrow a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. 4. série bude poslední. ()

Season 1 (2021) (S01)

Výborná první série se zajímavou zápletkou, skvělými zvraty a především solidně napsaným vývojem postav v nezvyklých situacích. Sehrané duo Kentových z předchozích DC/CW seriálů k sobě získalo další parťáky a vše bylo přichystáno k návratu do Smallvillu, přesně tak, jak to mají fanoušci rádi. I z maloměsta se dá zachránit svět. ()

Pilot (2021) (S01E01)

Všechny předpoklady byly negativní, ale pilot nové série se Supermanem v hlavní roli je výborná záležitost. Už ten základní koncept Superman & Lois je skvělý. Clark a Lois jsou starší, mají dva syny v pubertálním věku a reagují na velké změny v jejich dosavadním životě. Žádný omletý origin o tom, jak se Kal-El stal Supermanem / Clarkem Kentem. Příběh jde dál a přesto v drobnostech neustále pomrkává různými odkazy na základní znalosti fenoménu. Ať už to jsou na to do tabuly psaná jména Shuster, Siegel nebo Superman v klasickém kostýmu z dob prvních čísel Action Comicsu se zeleným autem na rukách... A tchána mu hraje Dylan Walsh. Já jsem spokojená. ()

Dědictví (2021) (S01E02)

Nové příhody Kentových ve Smallville mají svoje kouzlo. Lois & Clark mimo Daily Planet a jejich hoši v pubertě řešící problémy dospívání. ()

Konec studu (2021) (S01E03)

Nové příhody rodiny Kentových ve Smallville šlapou. ()

Utržený ze řetězu (2021) (S01E04)

Líbí se mi, jak si Lois našla kauzu i na venkově a neztrácí to svoje kouzlo investigativní reportérky. ()

Výstraha (2021) (S01E05)

Vzhlem k povaze DC seriálů z produkce CW je skoro až s podivem, že jsem se přistihla, že mi nové příhody Kentových chybí, ale je to tak. Ten nový pohled na Supermana & Lois zkrátka funguje na výbornou. ()

Zlomená důvěra (2021) (S01E06)

Drama střídá drama, Jordan se vyrovnáná se svými superschopnostmi. ()

Muž z oceli (2021) (S01E07)

Zápletky z paralelních vesmírů vždycky nefungují, ale tady se zadařilo na jedničku. Napínavé, dechberoucí, překvapivé, výborně zahrané. ()

S hasákem v ruce (2021) (S01E08)

Další skvělý díl, nápad s Lois u terapeutky hraničí s genialitou. Elizabeth Tulloch měla co zahrát. ()

Věrní podřízení (2021) (S01E09)

Hodně prostoru pro dědu v podání Dylana Walshe a setkání s kryptoňanem Talem-Rho. Velmi působivé. ()

Má matko, kdepak jsi? (2021) (S01E10)

Origin Tala-Rho a další zajímavosti z Fortress of Solitude. Napínavé. ()

Krátké vzpomínání mezi katastrofami (2021) (S01E11)

Nádherná epizoda věnovaná tomu téměř hmatatelnému kouzlu supermanovského mýtu. Krásně je tu zobrazen celý ten příběh Clarkova odchodu do Metropolisu, nástup do Daily Planet a celý vztah s Lois. Pěkně krok za krokem. ()

Údolím smrti (2021) (S01E12)

Z plánovaných crossoverů, které v téhle sezóně zabrzdil covid, zůstala jen zdejší hostovačka Davida Ramseye (Johna Diggle) z Arrowa. Což je sice škoda, ale pořád lepší tak, než celou post Arrowversi zrušit. ()

Záložní plán (2021) (S01E13)

Minulý díl by bylo možné považovat za určité finále, ale tenhle seriál je tak dobrý, že se nebojí ani zobrazovat škody ex post. Ačkoli to není kdovíjak atraktivní téma. ()

Eradikátor (2021) (S01E14)

Krize mezi lidmi ze Smallvillu zesiluje invaze synů Kryptonu a překvapitou hlavní roli dramatu sehrává... Jordan. ()

Poslední synové Kryptonu (2021) (S01E15)

Pěkné finále se vším všudy, emoce, dramata, americký způsob života, paralelní vesmíry a problémy z planety Krypton. Lahoda zaručující zájem o další sérii. ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (viac)