Purpurový dážď

• Česko Purpurový déšť (viac)

Film o osudu mladého muže z Minneapolisu, který bojuje o slávu a uznání. Setkává se s mladou začínající zpěvačkou Apolónií a zjišťuje, že talent není v životě tím nejdůležitějším. Samodestrukční charakterové vlastnosti, které zdědil po svém otci, mu však brání navenek projevit svou osobnost. Ve filme je několik dynamických hudebních záběrů a sekvencí z Princových koncertů. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Ještě, že to Prince v té filmové branži tolik nepřeháněl a zůstal u té hudební. Jak je skladba Purple Rain dobrá, tak tenhle film je totální úlet. Víc, než film, je to směs záběrů z koncertů, což není určitě na škodu. Po příběhové stránce je to ale šílenost nejtěžšího kalibru, která se musí řadit mezi vztahově nechtěné legrácky, které nelze myslet vážně. Prince s knírkem a motorkou na mě nepůsobil jako největší ranař pod sluncem. Svojí životní láskou mě ale uhranout dokázal. A to nemluvím o Apollonii, ale o muzice. ()

nevermore

Tak to nejdůležitější jsme se už dozvěděli od kolegy tady nahoře: Douglase, že Princovým fanouškem nikdy NEBUDE, NENÍ, a ANI S TÍM NEHODLÁ ZAČÍNAT. Mno, jak už jsem psal jinde, Prince byl hlavně performer, a vynikající multiinstrumentalista, jako herec stál povětšinou za hovno. I tak je Purple rain pořád ten nejlepší snímek, co má (což asi hodně vypovídá :)). Nesouhlasím níže s Douglasem Kokšem, že je to s Princem tak jak píše, že Prince by byl vyhaslá hvězda, nebo One Hit Wonder, nebo nevím, jak to p. Kokš myslel. Chápu, že bylo zapotřebí použít nějaký vtipný přirovnání, ale tady se střelil do vlastní nohy. Ale chápu, to že o něčem ví člověk úplné hovno, mu ještě nebere právo se k tomu vyjadřovat. Souhlasím s příběhem coby vesměs vatou mezi jednotlivými hudebními pasážemi. Ale tak to u Princeových filmů prostě bylo dycky. A jasný, že to asi bude především pro fanoušky, co jste Vy, chytrá hlavo, vlastně čekal? Když tak rád přirovnání, přijde mi to, jak si pustit telenovelu a pak celou dobu pitchovat na formát telenovely, co že to je vlastně za sra*ku. Nejsem tedy takový odborník jako Radomír D. Kokš, takže ze své skromné pozice budu hodnotit po pocitové stránce, což znamená hudba 5*****, film 2-3*** , tedy finální 4**** ()

Han22

Bylo by snadný tenhle film shodit do odpadu - on to totiž ani film a těch pár dějových pasáží je opravdu snad na odpad. Na druhou stranu když si Prince stoupne na pódium dokáže rozjet naprosto strhující šou. Jeho muzika mě sice nikdy moc nebrala, ale naživo je to fakt vynikající. K tomu několik klasických hitů - roztančená I Would Die 4 You, When Doves Cry a náááádhernááá titulní Purple Rain. Takže kvůli muzice dám aspoň ty tři, o nic jiného totiž ve filmu ani asi jít nemělo. ()

radektejkal

Purple Rain je muzikál, a nejspíš jen na jako takový se lze na něj dívat nebo ho posuzovat. Tehdejší vlna Prince funku mě příliš nenazvedla (nejspíš z obavy, že to bude "něco jako Michael Jackson"). Nyní s delší časovou prodlevou (divím se, jak je již dlouhá) se mi Princovy písničky a jejich interpretace (nevím co víc) líbily. Hluchá místa a nesourodosti filmu jsem bral jako místa oddechu a uvolněnosti mezi nimi. Pozn.: Princ je nadán přirozenými tanečními/baletními schopnostmi, aniž by měl tušení, že by se třeba mohl stát sólistou Královského baletu v Londýně (viz film Tanečník (2016). ()

Richard_Ba

Po druhom premietnutí opadol prvotný entuziazmus. Stále tvrdím, že piesne sú geniálne za čo im dávam 5 hviezdičiek, ale film si zaslúži 1 hviezdu aj to len z milosrdnosti. Film je určite len pre tých, ktorý majú Princovu hudbu radi, keďže je to niečo ako koncert do ktorého sa snažili vštiepiť dej. Kto je aspoň trocha vnímavý sa dozvie prečo Prince nosí stále fialovú, z čoho vychádza jeho znak atď. ()

• Většina písní byla nahrána živě. (c.tucker)
  • Ikonickú motorkársku bundu, ktorú mal Prince na sebe počas nakrúcania filmu, vydražili v júli roku 2016 za 96 000 dolárov. Za rovnakú sumu vydražili aj košeľu s vysokým golierom, perlovým gombíkom a fialovým štítkom s nápisom Prince, ktorú mal spevák vo filme takisto na sebe. (Raccoon.city)
  • Jedinými profesionálními herci v celém filmu jsou Olga Karlatos a Clarence Williams III (Kidovy rodiče). (c.tucker)