hladass

I přes dost odstrašující pepuův komentář, jsem si tenhle kousek pustil, přece jenom v něm hraje legenda hororového filmu Paul Naschy... Bohužel jen ve vedlejší roli... Co se týče filmu samotného, přesně jak napsal pepua jde o neskutečně ukecaný a řekl bych i otravný kousek... První vraždy se člověk dočká snad až po hodině a to se dosavadní konverzačky stane regulérní giallo a divák se začne i docela bavit... Alespoň já začal, ale ani těch pár docela slušných vražd mi dojem z tohoto kusu nenapravilo... Než tohle, vždycky si raději pustím Deset malých černoušků (1987) na motivy knihy Agathy Christie, kterou se i El Asesino está entre los trece zcela očividně inspiroval... ()

giallo

Giallo, které je určené jen pro nadšené fanoušky žánru a kompletisty, ostatním vřele nedoporučuji. Ve své podstatě jde jen o velmi nudně zpracovaný příběh Agathy Christie, který je plný zdlouhavých dialogů a nulové atmosféry. Šáhněte raději po nedoceněném kousku L'assassino ha riservato nove poltrone . ()

Gorehound

Veľmi dobre nakrútené giallo, zo zaujímavými a skvelo zahratými postavami a krásnymi ženami, v peknom peostredí vily a okolitej prírody a krajiny. Problém je v tom, že to, čo si tento žáner žiada, sa tu odohraje až kdesi v poslednej tretine filmu, kedy sa prirútia štýlové giallo style kills, nízky sleaze faktor je vzhľadom na krásne ženy naozaj trestuhodne premrhaný. Byť lepšej gradácie, film by mohol ísť v rámci gialla vysoko, takto je tu príliš veľa rozprávania. Dobrý film, ale predovšetkým mohol byť svižnejší, takto je to trošku premrhaná, technicky aj herecky skvelo zvládnutá, príležitosť. ()

pepua

Další z mnoha filmů, které více či méně vycházejí z románu Agathy Christe Deset malých černoušků. Tentokrát si mladá vdova po bohatém manželovi pozve do svého domu, který leží daleko od civilizace (jak jinak, že…) 12 hostů, ať již příbuzných, či nikoliv, a tam jim sdělí, že jeden z nich je vrahem jejího muže. SPOILER! Vdova samozřejmě na každého vybalí nějakou tu špínu, aby se divák domýšlel co a jak, jenže někdo se nejspíš cítí v ohrožení a tak začne vraždit… Tento film lze částečně zařadit mezi gialla, ale řekl bych, že jen díky způsobu provedení vražd. Jinak je to neuvěřitelně, ale opravdu upozorňuji neuvěřitelně ukecaná detektivka, po skončení projekce jsem byl ze všech těch nesmyslných dialogů značně otupěn. ()

tenebrae86

Rozvleklé a šíleně ukecané španělské giallo s pohledným castingem, krásným venkovským prostředím a pestrými barvičkami. Námět à la Agatha Christie byl v giallech tohoto typu (odlehlé sídlo, skupina lidí, vražda, spiknutí) využíván docela často, někomu to může připadat únavné, ale mě to tolik nevadilo. Spíš mě nudilo to neustálé obkecávání a vysvětlování motivů jednotlivých postav pořád dokola. Do toho mi ze začátku trochu dělala problém ta španělština, která mým uším moc dobře nezní, ale zvykl jsem si. Jinak film je to v rámci žánru spíše průměrný s lehce perverzní atmosférou, avšak minimálním množstvím napětí i nahoty. Ale líbilo se mi, že i přes evidentně velice malý rozpočet vypadal hezky a nablýskaně (viděno na blu-ray, 2k restaurace od Vinegar Syndrome film neuvěřitelně oprášila). V poslední třetině se pak začnou konečně hromadit vraždy s jejichž krvavým sleazy provedením jsem byl spokojen. Takže pro mě lehký nadprůměr, na který klidně někdy kouknu znova. ()