Ondřej a Filip zjistí, že jejich předchozí mise vyústila v devastaci, která bude vyžadovat návrat. Šimon Zélóta je nakonec nucen čelit své minulosti, ale pak dva učedníci Jana Křtitele přicházejí do Kafarnaum s důležitou otázkou pro Ježíše. (FandaF)

vydumnica

Aha, už som našla odpoveď na moju otázku z predchádzajúcej epizódy, už mi to je jasné. Táto epizódka má viacero silných momentiek, ale vychádza mi celkovo tak na 4 a pol*. Okrem dojímavých scén (rozhovor s Máriou Magdalénou, Šimon a Eden na konci epizódy, všetky scénky s Ježišom) sú tu aj vtipné situácie :-). Dialógy sú perfektne napísané. Chválim aj výpravu a kostýmy. Prostredie pôsobí tak autenticky, človek by až nepovedal, že sa to nakrúcalo v Texase :-). Herecké výkony som už chválila veľakrát, znova tvrdím, že Jonathan Roumie je the best Jesus ever :-), iného herca by som si už nevedela predstaviť. Vždy keď vidím Matúša, mám chuť dať hercovi Paras Patel všetky ocenenia - Golden Globe, Emmy - on je fakt úžasný. A do tretice Mária Magdaléna, teda Elizabeth Tabis je skvelá voľba. A myslím, že som ešte nikdy nepochválila hudbu. "Oh, child, come on in, jump in the water, got no trouble with the mess you been, walk on the water" takže chválim. ()

otík

Díl o uzdravování, ale také o tom, když někdo (Petrova žena) uzdraven není - tedy alespoň se tu pro diváka tato otázka mihne, ale rozhodně nevyřeší. Hezky ukázané, jak to měl Ježíš těžké s farizeji, jak musel volit slova, aby jej nezabásli ještě dřív, než svou misi dokončí. ()