Ježíš se vrací do svého dětského domova na velkou židovskou oslavu nového roku. Všichni jeho přátelé a rodina z dětství jsou vzrušeni tím, co slyšeli o Ježíši... dokud jim neřekne pravdu o tom, kdo je. (FandaF)

vydumnica

E03: Physician, Heal Yourself. Ježiš po dlhšom čase opäť doma v Nazarete. Spoznávame aj nové postavy a to Lazára a jeho sestry Martu a Máriu. Práve tie momenty, ktoré mohli byť highlightom celej epizódy a to flashbacks malého Ježiša, ktorý sa od otca priúčal tesárskemu remeslu, práve tie sú tu najmenej funkčným článkom. Totižto nech by som sa akokoľvek snažila, nemôžem predýchať Jozefa z Nazaretu ako Afro-Američana s dredami (!!!) a ešte k tomu asi o generáciu mladšieho, zato hviezdička dole a aj palec nadol. Ešte v jednej veci ma táto TV show prekvapila. Výber herečky Ježišovej matky Márie. Dve série som žila v tom, že Vanessa Benavente je nejaká staršia herečka, až dnes pri záberoch na mladú Máriu som si uvedomila, že asi som sa celý čas mýlila. Síce som jej presný vek nezistila, ale je mladá (vekovo zhruba ako Jonathan Roumie) a aby vyzerala ako matka tridsiatnika musia na nej maskéri popracovať :-) a vlastne je pekná, hoci ako Mária ani veľmi nie a vlastne by mohla byť :-). Všimli ste si, aký cool rupsak nosí Ježiš? :-). Znova a znova sa utvrdzujem v tom, že Jonathan Roumie je perfektná voľba, best Jesus ever!!! ()