Matouš a Šimon se snaží spolu vyjít, když hledají Marii Magdalskou na temných místech. Skupina se o ni obává, zatímco bojují s nedostatkem jídla a špatnými zprávami o Janu Křtiteli. Mezitím Ježíš pokračuje v rozčilování farizeů napříč mnoha regiony. (FandaF)

vydumnica

Nečakaná a prekvapujúca dejová línia s Máriou Magdalénou v predchádzajúcej epizóde Spirit ma navnadila zapnúť si hneď dnes ďalšiu. Unlawful je ozaj vydarená epizódka, scenáristi sa s ňou vyhrali. Máme tu opäť udalosti z Biblie, napríklad trhanie klasov v sobotu, uzdravenie v synagóge a zároveň sa tu rozvíja fiktívna časť a to je celé dianie okolo Márie Magdalény, spojené s tým ako sa ju Šimon a Matúš vybrali spolu hľadať. Myslím si, že tvorcovia tým chceli poukázať na to, že každý z nás sa niekedy ocitá v "dark places". Veľmi pekné je stretnutie Márie Magdalény s Ježišom, ktorý jej odpúšťa. Na pozadí všetkých udalostí máme ešte Jána Krstiteľa, ktorý by si podľa mňa zaslúžil aj viac priestoru, veď on je tiež The Chosen. Moji TOP traja sú: Jonathan Roumie (Ježiš), Paras Patel (Matúš) - asi najlepší herecký výkon :-) a Elizabeth Tabish (Mária Magdaléna)💙. ()