The Chosen - Season 1 (2017) (séria)

The Shepherd (S01E01)

(epizóda)

vydumnica

The Shepherd je vlastne Pilot k seriálu The Chosen, režisér Dallas Jenkins ho pôvodne nakrútil len ako short movie pre úzky okruh divákov (v kostole), tešil sa veľkej obľube, postupne sa našli sponzori atď. a tak vznikol seriál, dnes už fenomén (prvé dve epizódy tretej série sa dokonca dostali do kín!) The Chosen som začala sledovať až od prvej epizódy, Pilot som videla až po dopozeraní dvoch sérií (!!!) Nebude to asi náhoda, lebo táto epizóda sa mi vôbec nepáčila, absolútne ma nezaujala, nenaplnila moje očakávanie a veľmi ma sklamal výber herca, ktorý hral Jozefa!!! Nedokázala som sa nad to povzniesť, to ako vážne?!!! Chcem tým povedať to, že keby som začala normálne touto epizódou ako vždy začínam každý seriál, asi by som nedošla ani po prvú!!! To by bola chyba, pretože je to naozaj krásny a hodnotný seriál. Nebuďte ako ja a nenechajte sa odradiť...(Túto epizódu som sa rozhodla nehodnotiť). ()

otík

Rozhodně zajímavý začátek série, hodně neočekávaný a také krásně jednoduchý. Jsme svědky vlastně pouze zjevení anděla pastýřům a jejich návštěvy chléva s narozeným Ježíšem. Nic víc se nedozvíme. Ale to nevadí. Hodně dlouhé záběry s podmanivou hudbou a málo výřečnými postavami pro plochu 20ti minut úplně bohatě stačí. ()

LuiCJ

Ako pilotný diel obstojí veľmi solídne, cením Jenkinsov zmysel pre symboliku a decentné prepojenie s Písmom. Po filmovej stránke tiež kvalitne natočené; teším sa na ďalšie časti. ()