Major Maisner, svérázný policista a v současné době šéf Interpolu pro "střední Evropu a přilehlé asijské oblasti", nejprve brilantním způsobem dostane v Bangkoku asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Jenže to neznají nezničitelného českého poldu. Tomu se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Náměstek s Hrubcem se sice pokusí dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce. (oficiálny text distribútora)

FireTight odpad!

NE, NE, NE, NE! Jedničku jsem měl celkem rád, dvojka byla o poznání slabší a trojka, to je pro mne brak největšího kalibru! Takovou dávku trapného, hnusného, prvoplánového, nevtipného a debilního humoru jsem za celý svůj život vydržel celou pouze dvakrát a vždycky mi z toho bylo tak nějak zle po celém těle. Vždyť... ne já fakt nevím, to se mám smát, že udělali z policejní cely bordel? Nebo co???? Nebo že má Potměšil na sobě kostým Mickey Mouse? No k popukání! Fakt, to se raději podívám třikrát na Policejní akademii 7, než na trojku Maisnera! ()

Derek odpad!

Čierna diera alebo gravitačný kolapsar je koncentráciou hmoty s tak vysokou hustotou, že jej gravitačná sila zabraňuje úniku akýchkoľvek častíc (možno s výnimkou efektu nazývaného kvantové tunelovanie). Z toho vyplýva, že nič, ani elektromagnetické žiarenie vrátane svetla, nemôže uniknúť gravitácii čiernej diery, preto sa nazýva „čierna“. Pojem čierna diera sa stal zaužívaným, aj keď teória nespomína žiadnu „dieru“ v normálnom slova zmysle, ale oblasť vesmíru, z ktorej nič neunikne. Existenciu čiernych dier predpokladá Einsteinova teória relativity. Podľa klasickej všeobecnej relativity, žiadna hmota ani informácia nemôže prúdiť z vnútra čiernej diery k vonkajšiemu pozorovateľovi. Napríklad nie je možné dostať von žiadnu z jej častí, ani odrazené svetlo od zdroja podobného fotografickému blesku, alebo získať akúkoľvek informáciu o látke, ktorá vstúpila do čiernej diery. Kvantovomechanické efekty však dovoľujú látke energiu vyžarovať z čiernych dier v podobe röntgenového žiarenia, aj keď sa predpokladá, že žiarenie nezávisí od toho, čo do čiernej diery padlo v minulosti. Existencia čiernych dier vo vesmíre je dobre podložená astronomickými pozorovaniami, hlavne zo štúdia supernov, röntgenového žiarenia z aktívneho galaktického jadra a správania hmoty a žiarenia okolo nej. to iste je i posledny diel soukupovej policajnej trilogie... ()

Godhaj odpad!

,,Jiřino! Mně se to tady vyvlíklo. Mám to rozpárat?“ Závěrečný díl se už beze studu nese na vlně absolutní trapnosti. O příběhu zde již nelze vůbec hovořit, vše stojí a padá jen na záměně hlavního hrdiny s jeho dvojníkem, což mě nepřišlo vůbec vtipné ani zajímavé. Naprosto nepochopitelné pro mě byly dějové linie se starostou, jeho ženou, bordelem na služebně či ministrem. Těhotný Sypal a šílený Moravec jako Mickey Mouse jsou už jen třešničkou na tomto zkaženém dortíku. ()

JesterKruger

Neuvěřitelně rozporuplný film. Řeknu vám, že Byl jednou jeden polda III mě rozesmál, a taky hodně bavil na výbornou. Jsou tu ale věci, které celý film kazí. 1) Kamera filmu je hodně levná (viz. takové Pelíšky ze stejného roku, a kamera je na úplně jiné úrovni), ale pokud je toto vytvořeno jako TV film, tak prosím. 2) Nesrovnalosti v ději v závěrečné fázi. Majorův dvojník měl hodit všechnu špínu na pravého Maisnera, a když si Interpol řekl, že falešný je schopnější, toho starého už nepotřebovali. Problém je v tom, že pak se objevuje lavina otázek, a z děje vám zůstanou samé teorie. Proč musel skutečný Maisner zfalšovat svou smrt? Kde se poděl dvojník Majora? To ho ihned jen tak vzali, a řekli mu: ,, Ó pane, vy jste náš nový šéf Interpolu!" To je moje teorie. I přes tyto všechny problémy musím říci, že toto pokračování mělo sakra velký potenciál. Nebýt těch problémů, tak bych se nebál dát 4*. ()

Fiftis

Tak toto už je fakt trapas. Opäť si pamätám, že aj tento diel ma v mladosti bavil, bola iná doba. Ale 90tky sú už preč a pri súčasnom zopakovaní celej trilógie musím konštatovať, že som pri sledovaní dosť trpel. Pritom si to pamätám úplne inak. Holt 20 rokov dozadu. Áno, pochváľme, že na českú komédiu navyše z roku 1999 zvládli "zrkadlenie" Maisnera dokonale. Akoby skutočne vo filme hrali dvojičky Potměšilov. Jeden z nich je však nechutne až odporne otravný, až má človek chuť hodiť do monitora papuču. Tu už vás neteší ani tá legendárna znelka ukradnutá z Ružového pantera. Práve naopak vás skôr deprimuje, akoby sa sa nachádzali na kare. A toto skutočne kar bol. Kar tejto českej trilógie. ()

• Bylo plánováno i čtvrté pokračování oblíbené série, ale režisér Soukup nesehnal potřebné finanční prostředky. (Dawe_Holi)
  • Natáčení probíhalo na zámku v Lysé nad Labem, Svitavách, Nechanicích a Praze. (M.B)
  • Některé scény hrál skutečný dvojník Ladislava Potměšila. (A.MacGyver)