Film vypráví příběh Mickeyho (Sebastian Stan) a Chloe (Denis Gough), dvou třicetiletých Američanů žijících v Aténách, kteří se potkají o jednom letním víkendu. Když se Chloin pobyt v Řecku chýlí ke konci, zamilovaná žena se rozhodne dát výpověď a prozkoumat, zda víkendová vášeň překoná nevyhnutelnou pondělní realitu. (Cinemax)

Lenka.Vilka

Dřív jsem podobné snímky měla raději. A nejde jenom o to, že to má být asi jako silně nezávislé, tak to bude jiné. Ale Monday je průměrný film v žánru, leč to znělo na začátku velice zajímavě. Ale ve výsledku ta nejzajímavější část filmu je posledních třicet vteřin, kdy vám to celé dojde. Možná právě proto mi přišlo, že twist se do toho vůbec nehodil a měli to nechat v rovině anotace... ()

zodiak217

Šialene dlhé a šialene nudné. Na tomto filme je najlepšie to prostredie Atén, ktoré je mi blízke, inak sa celý film točil o tom istom a ešte aj s prázdnym koncom. Ťažko alternatívny, festivalový film, ktorému som vôbec neprišiel na chuť. Vzťahová zlatanina, kde sa 2 hodiny pozeráte na to isté opakujúce sa dookola. Nuž asi aj takéto filmy musia vznikať. ()

Arsenal83

Afektované opité herectvo. A opité asi skutočne, pretože to nevyzeralo na herecký výkon, to vyzeralo, že tí nájomní herci sú skutočne pod obraz a niekto len postavil pred nich kameru. Aby to bolo cool, v každom dialógu sa musí vyskytnúť fuck vo všetkých obmenách, hlavne z úst žien, inak by to nebolo tak super tvrďácke. Pre spestrenie sa títo ľudia ukážu v plnej nahote, problém však je, že ich nahých vidieť vôbec nechcete. Jedine, že by ste boli obdivovateľom ľudského skeletu s blonďavou parochňou. ()

Nellaron

Keď si to istý DJ na jednej párty v Grécku rozdá s veľmi nesympatickou američankou, nemusí to skončiť len sexom na pláži. V hrozne natiahnutej dráme sa pozeráme, ako si táto dvojica postupne odkrýva kadejakú minulosť, užíva sladkú prítomnosť, a buduje veľmi nezodpovedne budúcnosť. Na drámu je vo filme dosť sexu a herečka Denise Gough nemala problém ukázať svoje prsia. Len keby bola krajšia. Mal som pocit, že film má snáď 4 hodiny. ()

sedm.1

Monday rozhodně není film pro každého, jelikož se jedná o podívanou vyloženě komorní, bez nějakého zásadnějšího děje, je to v podstatě jen o postavách, dialozích a emocích, bez spádu, bez jakýchkoliv velkých scén, prostě malé drama, co jen stěží zaujme širší publikum. Ten zbytek si ovšem z tohoto snímku odnese kvalitní zážitek, já osobně z něj mám pak pocity smíšené, spíš ale pozitivní. Film mě totiž zaujal co se týče působivé atmosféry, výrazných hereckých výkonů a přesvědčivého vztahového zpracování. Atmosféra řeckého prostředí tu tak byla opravdu vyloženě cítit, mezi Stanem a Gough to skutečně jiskřilo a vývoj jejich vztahu tu působí vážně reálně a uvěřitelně. Co se emocí týče, tam je to ale na vážkách, a to především kvůli absenci nějakých vyloženě dramatičtěji vygradovaných scén, na mě to prostě působilo až moc uvolněně, kdy ovšem zároveň nepopírám, že to byl možná i tvůrčí záměr, tak nevím. Co mi nesedlo, byly charaktery ústředních postav, ani jedna z nich mi totiž nebyla blízka, sympatická a nedokázal jsem si k nim tak navodit jakékoliv pouto. Výtku bych měl ještě v mnoha momentech k velké zkratkovitosti a vlastně i k úplnému závěru, který jednoduše nezafungoval prakticky v žádném ohledu. Takže spousta pro i proti, za mě každopádně představuje Monday opravdu nevšední zážitek, se kterým to ale není vůbec jednoduché. ()