Parlament - Série 1

(séria)
Belgicko / Francúzsko / Nemecko, 2020, 4 h 22 min (Minutáž: 23–29 min)

kokofek

Dobře jsem se bavila a vůbec nejsem zklamaná ani euroskeptická. Jsem překvapená,že se tolik zemí a národů vůbec někdy dohodne. Nedělám si iluze o tom,že politik je člověk bojující za dobro svého národa. ()

HonzaBez

"Zákony jsou jako klobásy. Je lepší u toho nebýt, když se dělají..." Neříkám, že je špatně dělat politickou satiru na téma, jak (ne)funguje Evropský parlament. Ale nemělo by to být postavené na tom, že do centra dění postavíte poněkud bizardního europoslance, který za tři roky zdejšího působení nepochopil, jak fungují tamější procesy a jeho mladičkého asistenta, který ani neví, co jsou to "nařízení". S různými eurokraty se potkávám docela často, a jsem vůči fungování EU institucí zdravě kritický. Ale v případě tohoto seriálu mi přijde, že je to dosti přehnané, že účelem celého bylo ukázat, že co eurobyrokrat to blbec. A to si nemyslím, že je fér. ()

klukluka

Výborný! Vynikající! A ten konec…lahůdka. Jsem důkladně poučenej, díky tomu jsem teď řádně EU skeptickej, jsem ale taky dojatej a jsem rád, že jsem na to kápnul. A jsem zahanbenej, že neovládám jazyky- tři, čtyři na úrovni mateřštiny a možná bych měl taky svůj malej kanclík v Bruselu a dvě kilča měsíčně na účtě. Těžko říct, jestli bych se pak cítil líp, k tomu bych potřeboval vědět, že jsem aspoň trochu užitečnej, ale minimálně bych znal Fidži. ()

Grimaldi

K seriálu Parlament jsem přistupoval bez většího očekávání z pozice ne vždy souhlasného, přesto proevropského voliče. A překvapivě jsem se slušně bavil. První řada nabízí zajímavé prostředí, neokoukané tváře a příjemný humor. Ten se ne vždy úplně trefoval do mého vkusu, ale i tak se těším jak se bude příběh Samyho, Rose a jejich německého „kamaráda“ dál vyvíjet. ()