Film, v jehož úvodu nastupují do výuky frekventanti střední policejní školy, je bláznivou komedií, která je spíš sledem ztřeštěných epizod a vtípků než uceleným příběhem. Dohromady je spojuje jednoduchá zápletka, kdy velitel policejní školy major Maisner pátrá mezi svými nováčky po údajném špiónovi FBI a dostává se po nepříliš jemném kanadském žertíku do sporu se svým podřízeným, do sporu, který končí nefalšovaným přepadením banky. (oficiálny text distribútora)

MarekT

Možná se divíte, proč jsem se odhodlal dát tomuto filmu tři hvězdy. Takže, humor je zde sice levný asi jako rohlík v samoobsluze, ale přesto některé momenty a hlášky nejsou špatné a některé akceptuji s přimhouřením očí. Dále tu máme představitele hlavní role Ladislava Potměšila, kterému role opravdu sedne. A k tomu hodnotím v kontextu porevolučních českých filmů (jen si vzpomeňte, kolik mnohem horších filmů se natočilo) a celé trilogie (druhý a třetí díl mi nestojí ani za pozastavení se). Tento díl je navíc jediným, který si dokážu pustit i s odstupem času. 60% ()

lennyd

Po vzoru mnohokráte shlédnuté Policejní akademie se pokouší major Maisner (Ladislav Potměšil) vytvořit stejnou policejní akademii i u nás (samozřejmě s podporou ministerstva vnitra). A stejně jako v americe se mu do školy přihlásí ten největší póvl, který hledá v policejních řadách úkryt před prací, vězením, manželstvím a podobnými kratochvílemi. Navíc se Maisner dozvídá, že má v řadách kadetů i agenta FBI, který má vše monitorovat a podat podrobnou zprávu ... Jen díky tomu, že jsem nedávno měl tu čest shlédnout všech sedm dílů původní policejní akademie, a díky jejím posledním dílům mi nepřipadal Polda až tak hroznej (porovnávat ho s původní policejní akademií ale rozhodně radši nebudu). Co se týče hereckých výkonů, tak jsem ve filmu žádný zmíněníhodný nenašel - snad jen ústřední postava, Ladislav Potměšil extrémně přehrává (nicméně to je součástí scénáře). Naštěstí má film vcelku koukatelnou délku, a tak ve chvíli, kdy se začnete nudit, je tu konec .. ()

Djoker

Major Maisner patří k nejzábavnějším postavám v novodobých dějinách českého filmu. Kdo se nechce smát, ten ať to v sobě klidně drží. My, kteří jsme v pohodě a rádi se zasmějeme, tak se na to v klidu podíváme. Jenom kvůli tomu, že film natočil Soukup, to přece nebudu házet do odpadu. Ladislav Potměšil je borec, navždy si ho budu spojovat právě s touto rolí hustýho poldy. ()

-soch-

Údajne k tomuto filmu boli pre slovenskú distribúciu vyrobené aj titulky. A tak namiesto: "Jdi do prdele!" sme si mohli prečítať slovenské ľúbozvučné "Choď do riti! Ktovie, kde sa tento skvost ukrýva. Žeby v archíve filmového ústavu?! + Pýtal som sa ešte raz na túto zaujímavosť známeho a ten ma oboznámil s faktom, že tito titulky vyrobil/preložil MILAN MARKOVIČ a tento nápad vznikol vďaka tomu, že parlament práve prerokúval v akom znení či s akými titulkami, by mali byť premietané a vysielané zahraničné (t.j. aj české filmy). ()

111tom111 odpad!

Co je to ? nějaká kopie Policejní akademie?Ne toto je stokrát horší ve všech směrech.U filmu jsem se snad ani jednou nezasmál.Tak hloupé hlášky se jen tak nevidí.Toto je totální vymejvárna mozků,která se jen tak nevidí.Už když sem byl malý tak sem se na to dívál a kroutil sem u toho hlavou..a když to vidím dnes tak si říkám...proboha,co to je ?!Copak se svět úplně zbláznil ? ()

• Film sa ako jediný český zástupca dostal do top 10 najnavštevovanejších filmov v českých kinách za rok 1995, a to na 9. miesto s počtom divákov 175 205. (Raccoon.city)
  • Když teta (Květa Fialová) popisuje synovci (Rudolf Hrušínský nejml.) fotografie se všemi policisty rodiny, zastaví se u posledního se slovy: „Tohle byla černá ovce rodiny.“ Obrázek, na kterém je tento rodinný příslušník, je plakát k filmu Král Šumavy z roku 1959. Postavou na obrázku je herec Radovan Lukavský. (Prochy38)
  • Na začátku filmu sleduje major Václav Maisner (Ladislav Potměšil) první díl slavné parodie Policejní akademie (1984). Později si pouští i další díly. Několikrát prohlásí, že má všech 7 filmů, které si pouští stále dokola a řídí se jimi. (noelcoward73)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)