Chen Qing Ling Zhi Sheng Hun

• Čína 陈情令之生魂 (viac)

Wen Ning (Bin Yu) na svých cestách potká tajemné město Fufeng. Obyvatelé města tu žijí v neustálém strachu ze zlovolných duchů, kteří jsou přitahováni světlem svíček. Právě po setmění došlo k několika vraždám, které obyvatele města nechaly otřesené a ve stavu zoufalství. Jejich pocit strachu je vede k tomu, aby po setmění žili ve tmě. Wen Ning je odhodlaný vyřešit tuto záhadu. Pomocnou ruku mu podá jeho synovec Lan Sizhui (Fanxing Zheng), který se náhodou objeví ve městě. (kklepkaa)

kklepkaa

Velká škoda, že z původní série se ve filmu objeví jen dvě postavy a to ta jedna mi tam přišla de facto k ničemu. Film nic moc, krom případu vražd, neřeší, což je taky škoda (ale je tam drobný pomrknutí k Wei Wuxianovi). Wen Ning prošel mírným tuningem, ale nejsem si jistá, že je to k lepšímu. Každopádně pro fanouška původní série je toto i tak, dá se říct, povinnost :-) ()

Lex.San

Taky vás zajímalo, kam se svým příběhem pokračovali Wen Ning a Lan Sizhui? Tak to vás The Living Dead jistě potěší. Ti dva se totiž nezávisle na sobě dostanou do města Fu Feng, do města sužovaného nepokojnými dušemi spojenými s historií nejmocnější rodiny známé uměním výroby luceren. Rozhodnou se tedy celé záhadě přijít na klub a navrátit městu klid.*** Při pročítání komentářů na jednotlivých fórech jsem se setkal s názorem, že Wen Ning je oproti seriálu až moc OOC. Mě se naopak jeho charakterový posun líbil. Přestal totiž být věrným Wei Yingových stínem, ale začal si hledat svoje místo ve světě.*** Příběh samotný je jedním větším nočním lovem s chytlavě mrazivou atmosférou a zajímavou zápletkou. Je tedy libo na chvíli se vrátit do světa kultivátorů? – 4* (8/10) ()