Tókjó tarareba musume

• Japonsko 東京タラレバ娘 (viac)

Třicítka pro Rinko, Kaori a Júko zběsile klepe na dveře. Tyhle tři jsou roky nerozlučnými kamarádkami a pravidelně se scházejí, aby probraly, co se jim přihodilo dobrého či zlého. Ani jedna z nich nemá stálou známost, ale všechny sní o princi na bílém koni a neustále používají to kouzelné spojení „co kdyby“, které je ovšem nikam neposune. Nebo snad jo?! (Zíza)

moikan

Výborný. Je to také úprimné a skutočné. Nehrá sa tu na poučovanie ani prílišnú moralizáciu, hoci dôvodov by bolo. Niekedy otvorenosť priam zabíjala. Bolo to milé a slušné, aj keď to bolo okrem iného o neslušných“ veciach ( podvádzaní, nevere či etickom rozhodnutí) Seriál zobrazuje bezstarostnosť mladosti oproti hľadaniu stability a partnerstva tridsiatničiek. Protiklady medzi túžbami a očakávaniami oproti snahe o lásku, istotu a zázemie. Priepasť medzi stavom „všetko pred sebou“ a „už nemám čas“. Zmenu oproti „jednám bez kompromisov, priamo a neuvážene“ k stavu „čakať ešte na romantickú lásku?“ Otvorene sa tu poukazuje na myšlienky, ktoré má slobodná 30ročná žena, keď rieši partnerskú budúcnosť. Problém s ukončením neperspektívneho vzťahu či zničujúce vzťahy bez budúcnosti. Vzťahy, kde sa rieši morálny aspekt a túžba „iba “ niekoho mať. Celé je to zhrnuté v 6ep. : Milujem ho, ale nie je len môj. Milujeme sa ale sa nemôžeme zobrať. Môžeme byť spolu, ale nehodíme sa k sebe. Seriál hodnotím to ako veľmi svieži a optimistický. Ešte aj animácie aj animačné vsuvky pôsobia veľmi dobre. Taký film čo dáva elán a chuť snažiť sa, ale takým neotravným spôsobom (čo považujem za zriedkavé v japonských seriáloch). Tento sa veľmi vydaril. ()