Nově jmenovaný inspektor Qiao Chu Sheng se při vyšetřování jednoho z případů setkává s Lu Yaoem, s mladým finančním analytikem a absolventem Cambridge, který, aby se očistil od podezření z vraždy, pomůže inspektorovi s vyřešením případu. Netrvá dlouho a Lu Yao se stane policejním konzultantem a společně s Qiao Chu Shengem začnou řešit jednotlivé případy. Pomoci se jim dostane i od novinářky Bai Youning, která se stane Lu Yaovou spolubydlící. Tato trojice to ale nebude mít nijak jednoduché, rozhodně ne v prvorepublikové Šanghaji, kde se tradice setkávají s novým a moderním světem. (Lex.San)

Lex.San

Momentálním trendem v čínské produkci jsou dramata s detektivní zápletkou z rozličných historických epoch. Do éteru se tak dostalo kromě My Roommate is a Detective např. i The Sleuth of Ming Dynasty či Ancient Detective – oba seriály mám v plánu vidět. *** My Roommate is a Deetective se sice odehrává v době, která mě ne vždy baví, ale tentokráte se s meziválečnou Šanghají poprali dobře a politiku naředili gangsterským pohledem na věc. Největším tahákem je bezesporu ústřední trojice, která mě bavila od začátku až do konce. Musím se tady trochu zastat Bai Youning, která to chudák na diskuzních fórech dost schytává. Uznávám, že se místy jednalo o otravnou postavu, ale měl jsem tu čest vidět už horší. To mě spíš mrzelo to SPOILER, že se její vztah s Lu Yaoem přehoupl do romantické roviny. Víc mně seděli jako neustále se škorpící spolubydlící. KONEC SPOILERU Fanoušky bromance jistě potěší vztah Lu Yaoa a Qiao Chushenga, jejich společné scény stály za to. *** Po detektivní stránce je seriál též obstojným, líbilo se mi zapojení všemožných vynálezů, které jsou v dnešní době již samozřejmostí, ale v té době byly žhavými novinkami. *** Po hudební stránce mě oslovil hlavně ending, který jsem vždy doposlouchal až do konce. *** Pokud tedy máte chuť na zajímavé detektivní případy z doby dvacátých let v Šanghaji a zajímavé postavy, tak zkuste My Roommate is a Detective – 4* (8/10) ()

skorpik42

Keď som seriál pustila, rozmýšľala som nad tým, že sledovanie aj ukončím, lebo to neni práve môj žáner. Ale rýchlo som sa do toho dostala a mala som pocit, že sledujem mladého Herkula Poirota. Seriál bol svižný a vtipný, čo je veľké plus. Hlavné postavy boli veľmi dobre obsadené a herci si so svojimi postavami veľmi dobre poradili. Pre mňa, ako romantickú dušu, sa ušlo aj trošku romantiky a hlavným hrdinom som fandila až do konca. Pre mňa lepšie 4*. P.s.: Ďakujem režisérovi za obsadenie Zhang Yun Long-a, ktorý dokonale stvárnil svoju postavu či už v bojových, vážnych, vtipných, sarkastických, alebo temných scénach. Áno, aj bez košele bol fajn🤗. ()