Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Spiker01

Úplně chápu, že je již mnoho lidí z typických neesonovek otrávených, ale mně konkrétně Mrazivá past dost sedla, ba dokonce i víc, než nedávná návštěva mexických hranic. Více bych to nehrotil, kdo někdy viděl nějakou neesonovku od 96ti hodin, přesně ví, co dostane a kdo ne, tak ten se pravděpodobně vyhne i tomuhle. Jen musím zdůraznit, že Laurence Fishburne je tu hrozně cool, ač ne tak dlouho a že Matta McCoye jsem naposled viděl snad v Policejní akademii. Kino na druhou stranu není nutné, ale uděláte radost distributorovi, na Netflix to jde pouze v USA. ()

verbal

Taxe nám již drahnou dobu impotentní děda Nýsn na stará kolena zamiloval! Vsadím se, že už když jí spatřil poprvé, zaskočilo mu do hrtanu to nonšalantně žvýkané Kobrovo párátko a udělala se mu po letech pořádná boule v rozkroku. A není divu! Mladá, krásně zaoblená, lascivně vrnící a skvěle promazaná … kanárkově žlutá šestisetkoňová patnáctitunka, to nejednoho krpatého propoceného ničitele dálnic holt donutí sáhnout si vlhou rukou na šaltrpáku, kopnout tam s meziplynem nějaký ten kvalt a vydat se s ní bezhlavě na tenký led. Každopádně je z toho přímočarý, naprosto zábavný, solidně udělaný klasicky staroškolský akčňák se všemi svými klady, zápory a technologicko fyzikálními přeháňkami, dost připomínající Toníkovo honění nad obrázky dieselových lokomotiv, jakož i rozhodně nejlepší dědův film za posledních sedm let, který byl pro zdejší homixové teplomety, pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „akční experty“, zjevně příliš mrazivý, nebo zase na mobilu čuměli na kamryp s bangladéšskými titulky. Házet tohle maximálně druholigové kamionové porno do jednoho pytle se Štefanovými či Wilišovými blokdyzástry, nebo dštít pižmo nad logikou a ubohou psychologií postav, může jen velmi erudovaný a tolik vkusný pětkovač Rychle, ty debile 22 a Assvendžrů! ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $6,585,022▐   Akčné béčko ako sviňa, ktoré má ale výhodu že je dosť dobre technicky zvládnuté a nonstop sa tam niečo deje. Takže keď to človek zoberie z rezervu tak na zabitie nudy tak akurát akčný zachranársky výplach. Kde nie je núdza o dosť pritiahnuté scénky za vlasy. /50%/ ()

tron

O kamiónoch v zamrznutom prostredí existuje niekoľko dokumentárnych seriálov. Je to geniálne prostredie a dych vyrážajúca téma. Laik neverí, že je čosi také možné. Ale je. Bohužiaľ, v Mrazivej pasci okolo neho vystavali natoľko štandardný, banálny a priemerný (miestami až podpriemerný) scenár, aký sa len dal. Čo je ozaj smutné. A je to škoda. Je to síce menší digibordel, než som čakal, ale miestami predsa len budete valiť oči nad (ne)úrovňou CGI, s ktorou Jonathan Hensleigh (inak prevažne scenárista: Jumanji, Smrtonosná pasca 3, Svätý, Armageddon) bol ochotný vyrukovať pred divákov v roku 2021 (možno by mu takáto "kvalita" prešla koncom 9O. rokov). Liam Neeson je tu síce taký drsný, že Holt McCallany oproti nemu pôsobí ako zakríknutý koloušek, Laurence Fishburne si to užíva a Amber Midthunder (Legion) je sympatická, ale neviem sa zbaviť dojmu, že najlepšou postavou bol Gurty. Pozitívne vnímam nečakaný bodycount (fakt som si myslel, že niektoré konkrétne postavy prežijú). Od cca polovice je to v podstate nonstop akčná scéna (prekladaná krátkymi oddychovými zastávkami, trochu ako štvrtý Mad Max, ale s jeho kvalitou nemá veľa spoločného), ale bohužiaľ akcia je rutinná, nezabiteľnosť záporáka (ktorého hrá tak nemastno-neslaný herec, až je neuveriteľné, že ho niekto bol ochotný obsadiť) je smiešna a nepomáha divný strih (pád auta takmer nevidíme, dlho som nevedel, či brat zostal sedieť alebo vypadol...). Vrcholom sú logické nezrovnalosti (niečo mi asi ušlo, ale fakt nechápem, prečo šli tri kamióny, keď zjavne stačil jeden) a množstvo za vlasy pritiahnutých momentov, ktoré sú proste sci-fi. ()

choze

Mohla to být fajn béčková variace na mou milovanou Mzdu strachu od Clouzota, ale po ucházejícím rozjezdu jede scénář, režie i Neeson na neutrál a v druhé polovině - která je paradoxně jednou velkou honičkou - zastaví úplně a už jen doklepávají film do konce pomocí nudně natočené akce. ()

Gilmour93

Liam and the Mechanic si jedou pro svou Mzdu strachu (nestabilní most included). Jenže chybí Tangerine Dream a Hensleigh není Friedkin. Když záporák vyjede na sněžném skútru na hřeben hory, jen aby seslal lavinu, chybí i soudnost a já u aktivit staré irské prdele často přemítal, kdo je na tom, co se retardace týká, mezi sourozenci hůř. Tohle začíná vypadat na pozvánku do klubu Bruce Willise.. ()

castor

Kariérní směřování Liama Neesona musí mrzet každého fanouška, který si užíval jeho akční béčka posledních let. Jenže pryč je spolupráce s Lucem Bessonem nebo španělským řemeslníkem Jaume Collet-Serrou, Liam po několika přešlapech kývnul na látku od průměrného Jonathana Hensleighe (vesměs scenárista: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon), který kupí jednu školáckou chybu za druhou a prakticky nepřekvapí. Kdesi v Kanadě dojde v dole k sesuvu půdy a uvězní skupinu horníků. Jejich jedinou nadějí je vybavení v podobě obřích vrtáků, které je potřeba na místo dopravit pomocí kamionů nebezpečnou cestou přes zamrzlé vody. Ovšem v dubnu, týdny po běžném používání trasy. Horníkům dochází dech a šoféři postupně zjišťují, že pár kravaťáků nechce, aby k dolům s důležitým nákladem vůbec dorazili. Nestabilní náklad, nevyzpytatelný led a nápad ve stylu 90. let. K těm se hlavně vracíme v pasážích, kdy hlavní hrdinové něco v poslední vteřině překonají a hned jsou vystavení dalším (za vlasy přitaženým) problémům. A během pár hodin zažijí to, co se jim zdaleka „nepoštěstilo“ za posledních deset let na cestách. Hensleigh na to jde naprosto rutinně, pěsti nedržíme, tah na bránu chybí, poslední dvacetiminutovka je už spíš úsměvná. A obávám se, že (akční) Liam se už v plné polní nevrátí. Dvě až tři hvězdy. ()

D.Moore

Mohl bych kroutit hlavou, do čeho to Liam Neeson zase vlezl, a snad bych i dal o hvězdičku méně, jenomže ono to není tak jednoduché. Tenhle film měl totiž vážně solidní potenciál navázat na odkaz Mzdy strachu nebo alespoň Peckinpahova Konvoje, mohl být něčím jako Nezastavitelný, takovou tou chlapáckou podívanou... Kdyby ho ale proboha natočil někdo jiný. Všechno je tu na svém místě a chápu, proč do toho Liam Neeson po přečtení scénáře šel, ovšem když režisér akčního filmu není schopný natočit pořádnou akční scénu, neustále nechává důležité věci, aby se stávaly mimo záběr, a když mu nepomáhají ani okaté, lacině vypadající digitální efekty, prostě to nejde. Snad kdyby Kenworth dal filmařům více peněz, když už je ten film reklama na jeho tahače, mohlo studio zaplatit někoho lepšího. ()

gogo76

Určite jedna z tých lepších "Neesonoviek" z poslednej doby. Niežeby to bolo svetoborné dielo , ale v rámci žánru to malo dobrý príbeh, veľmi atraktívne prostredie  a napínavé scény s kamiónmi na nestabilnom ľade. Nevidel som iný film s podobnou tématikou, dokumenty nerátam a z tohto dôvodu môžme o filme povedať, že je pomerne originálny. Či je aj reálny vo všetkom čo tu zažijeme nech posúdi niekto, kto kamióny šoféruje, no mne sa nezdalo, že by bolo tak jednoduché dvihnúť ležiaci kamión, ale dajme tomu. V menšej roli ma potešil H. McCallany, ktorý nedávno zažiaril vo filme Rozhnevaný muž od G. Ritchieho, škoda, že nedostal väčší priestor. Celkovo spokojnosť a film, ktorý si rád pozriem znova a to o každom filme, akčnom zvlášť, povedať rozhodne nemôžem. 80%. ()

Xmilden

"Za Vánoční prémie udělám pro firmu cokoliv!" Pokud divák vypne mozek, tak má poměrně slušnou šanci si tuhle záležitost s Neesonem užít. Mě se to docela povedlo. V Ledové silnici (kdo tomu zase dal tak stupidní název) se stále něco děje a našeho hrdinu nedokáže zastavit ani nepřiznaný firemní terminátor. Náklad doručen, horníci zachráněni, šéfové dolu doufám potrestání. Škoda jen toho sympatického bráchy :( Ten umírat určitě neměl. Ale jinak jsem si tohle béčko užil. 60% ()

Shakers

Napriek tunajším slabým percentám, pre mňa milé prekvapenie. Liam Neeson stále drsňákov v postaršom veku zvláda. V menšej role potešil aj Fishburne a tento mrazivý thriller, kde partička kamionistov jazdí po lade ma celkom zaujala, keďže pred tým som asi nič takéto nevidel. Úvod ma bavil asi viac ako akčné finále, ale aj to, celkom stálo za to, nesympatický zlosynovia, ktorý naskakujú iba doláre v očiach a nejaký ten zvrat tiež nechýba. Spokojnosť.  70% - 3* ()

filmfanouch

Ještě několik let nazpátek byl Liam Neeson brán jako herec charakterních rolí, především díky ztvárnění Oskara Schindlera v Schindlerově seznamu. Právě v době vzniku Schindlerova seznamu nikdo nemohl čekat, že se Liam Neeson stane akční hvězdou. Po rolích ve Star Wars: Epizodě I nebo Batman začíná jeho akční kariéru nakopl především snímek 96 hodin. Později došlo též na A-Team, Non-Stop, Cizince ve vlaku, předělávku Mrazivé pomsty a dalších akční role. A i když 69-letý Liam Neeson již párkrát sliboval, že s akčními rolemi skončí, nadále v akčních rolích přeci jen pokračuje. Což dokazuje i novinka na Netflixu jménem Mrazivá past.   Za scénářem a režií Mrazivé pasti stojí Jonathan Hensleigh. Scenárista skvělé Smrtonosné pasti 3, původního Jumanji nebo Armageddonu Michaela Baye se v roce 2004 chopil jako svého režijního debutu Punishera, kde titulní roli ztvárnil Thomas Jane a záporáka John Travolta. A řekněme, že ještě pár let trvalo než se Punisher konečně dočkal důstojné adaptace. Od té doby se Hensleigh režie chopil jen příležitostně, přičemž naposledy před 10 lety u krimi Sejmout zabijáka. Po 10 letech se ovšem chopil právě Mrazivé pasti a servíruje vlastně slušné akční béčko, které ovšem mezi nejlepší akčňáky Liama Neesona patřit nebude.   Neesonovi sice táhne na 70 let, přesto na to pořád přeci jen má. Místo 69 let by mu člověk pořád věřil o nějakých 10 let méně, v akčních scénách pořád nevypadá směšně a celkem se v nich drží. Dá se snadno argumentovat, že Liam v podstatě hraje pořád dokola ten samý charakterní typ, přesto to ovšem pořád dokáže prodat. A pořád vypadá, že se mu do cesty nikdo plést nechce. Což se mnohým z nás v jeho věku nejspíše jednoduše nepodaří.   Hensleigh tenhle akčňák rozhodně zasadil do zajímavého prostředí, přeci jen z něj možná nevytěžil zase tak moc. Nebo spíš natočil z něj vytřískal tolik na ideální odpočinkový akční výplach. Mrazivá past je díky tomu v podstatě ideální akčňák pro spotřební předplatitele Netflixu, kteří jednoduše chtějí film na víkend a můžou u něj vypnout mozek. Což je do jisté míry v pořádku, protože chtít od vyloženého akčního béčka nějaké hloubavé přesahy je přeci jen tak trochu úsměvné. Přeci jen to ovšem tak trochu smrdí lehce promrhaným potenciálem a především ve finále i způsobem přeplácaným.   Mrazivá past ve finále není filmem, kde by hlavní překážkou byl právě docházející kyslík a zavalený důl. Objeví se totiž záporáci a díky tomu se ve filmu může střílet a dějí se další akční šílenosti. Jen je možná škoda, že se scénář právě nevěnoval čistě jen záchraně dělníků z dolu a hlavním záporákem není právě pouze docházející čas. Ano, film by se tak musel obejít bez střílení a pěstních soubojů, zároveň ovšem mohl vzniknout zajímavý film sám o sobě. Příchod záporáků vyloženě zavání tím béčkovým dojmem, kdy se objevují přesně proto, aby měl film přes 100 minut a něco se v něm dělo. Mrazivá past v tomhle ohledu skutečně působí jako typický béčkový akční výplach. Nemá zde cenu řešit jednotlivé detaily, které tak trochu postrádají smysl, nemá cenu řešit lehké nelogičnosti. Je to prostě slušný akční výplach, který je řemeslně natočen velmi slušně, kromě Neesona stojí za zmínku i zbytek slušného obsazení (Laurence Fishburne v podstatě cameo roli, Holt McCallany, Amber Midthunder, Benjamin Walker....), pár zajímavých nápadů a pořád to má především daleko k odfláknuté a nestravitelné břečce. Je to jenom oukey podívaná.   Liam Neeson už dost možná nemá akčnímu žánru co nabídnout, přesto je ve své akční poloze pořád relativně fajn. Mrazivá past je navíc slušná podívaná, kterou Hensleigh točí relativně slušně. Jeho scénář má výrazné rezervy, přesto má zajímavých nápadů a je to v součtu ideální výplachový akčňák, který nikdy člověk nemusí vidět znova, jeho sledování ho ovšem vyloženě neurazí. K béčkům Stevena Seagala má Liam naštěstí pořád daleko, v téhle formě je ještě pořád stravitelný. Jen už by dost možná bylo lepší pověsit akční kabát definitivně na hřebík a plně se vrátit ke komornějším rolím. I pár těch momentů v Mrazivé pasti dokazuje, že na to pořád má...... () (menej) (viac)

misterz

Ďalší počin, ktorý dokonale zapadol do jednofarbičkovej námetovej stratégie Liama Neesona - opäť tu máme nenápadného postaršieho frajera s macgyverovskými sklonmi a partičku záporákov. A aj keď tu vyslovene nejde o pomstu (až ku koncu) tak je to na jedno brďo s x filmami tohto herca. Jeidné ozvláštnenie boli tie kamióny a ľad. ľudí to ešte baví, ale dlho už asi nebude. Slabší priemer. 55/100 ()

mzss1

[74%] Super, takže po několika výrazně horších až špatných filmech je tu konečně něco, co Liamu Neesonovi nedělá hanbu. Jasně, není to žádný velký hit, ale tu kritiku a relativně slabé hodnocení moc nechápu, ale co už … Postavy mě celkem bavily, především hlavní Neeson a jeho filmový, postižený bratr – takže ta jejich chemie a jejich vzájemní emoce – to prostě za mě fungovalo. Děj je jednoduchý, ale po cca 1/3 filmu se trochu překombinuje tak, že jsem to nečekal. Ale rozhodně spíš v dobrém slova smyslu. Technická stránka, kamera atd, to vše bylo na relativně nízký rozpočet zvládnuto dobře. Nějaké ty digi scény tu byly, ale ne nějak výrazné, aby mi to vadilo. Naháněcí scény náklaďákem – těch bylo mnoho a i ty scénky s praskajícím ledem, na to se hezky dívalo. Té akce bylo ke konci možná už trochu víc, než zdrávo, ale neměl jsem s tím problém.  Záporáci – ti už byli slabší, ale stále na snesitelné úrovni. Finále bych ještě trochu vylepšil, ale dost remcání. V rámci možnosti je to koukatelné béčko, které si klidně někdy ještě pustím. Neeson zde už viditelně zestárl, ale stále má v sobě to své osobité charisma. Nepral se zde tak profesionálně jako v sérii TAKEN, ale ta snaha se prostě cení. Jeho předchozí braky tří let byly otřesné, tak aspoň tímto mě trochu uspokojil. ()

Anderton

Film, ktorý v sebe kombinuje Mzdu strachu (prvá polovica) a niečo v zmysle Reťazovej reakcie či až dokonca Aljašky v plameňoch (druhá polovica), pričom sa k tej Mzde strachu nakoniec predsa len vrátime. Neotrelé nápady vďaka prostrediu v prvej polovici vzbudzujú dojem, že sledujete akčný film roka, mráz po chrbte vám ale rýchlo prejde, keď sa dostávame opäť do vôd, resp. mrazu ohraných klišé. Ale poteší akýsi podtext o tom, ako niekto bojuje v nezmyselnej vojne dosť možno kvôli nejakým "vyšším" záujmom anonymných korporácií, pričom vo výsledku je proste iba zabudnutou obeťou. ()

Kudly4

Nudný, nezáživný, bez nápadu. Scénář napsaný za hodinu na jeden papír. Bez napětí, akce uspávající. Podprůměrný film, vhodný maximálně tak do televize. Škoda, Neeson už přestává být zaručenou kvalitou. ()

silentname

"The Ice Road" celkom funguje ako ľahký oddychový akčný thriller, no film je tak neskutočne hlúpy a niektoré jeho postavy sú schopní zvládnuť také veci, až to miestami prekračuje hranice únosnej inteligencie. Osobne som od momentu ako sa nám na scénu dostane postava, ktorá má s našimi hrdinami ísť a zabezpečiť, aby misia prebehla v poriadku som tušil, že toto bude jeden z tých klasických thrillerov, kde nebude našim najväčším problémom cesta, ale boj so zloduchom, ktorý sa na palubu infiltroval z trošku iných dôvodov. A úprimne si povedzme jedno. Kedykoľvek sa vo filme objaví postava z nejakej spoločnosti, ktorá ide len dohliadnuť na všetko, tak môžeme očakávať, že jeho ciele budú niekde trošku inde. No Benjamin Walker je v tomto filme miestami absolútne nesmrteľný. Je schopný vyjsť z toľkých situácii bez jediného škrabanca, až som miestami skutočne nechápal. Je škoda, že tento film sa nerozhodol byť thrillerovou drámou, kde je misia skutočne ústredným cieľom a nebezpečenstvom je práve tá ľadová cesta a nebezpečenstvá, ktoré predstavuje. To by bol oveľa zaujímavejší film, ktorý by som mohol aj ohodnotiť ako super. No miesto toho sme dostali toto. Nemyslím si, že ide o vyslovene zlý film, no rozhodne mal na viac. A výsledok je skutočne celkom slušné sklamanie. A pritom ani neriešim veci ako efekty a nie najlepšiu produkciu. Pretože to je ďalšia vec, o ktorej by sa dalo niečo povedať. Hodnotenie: C+ ()

Rocky62

Pokud by se Ice Road nesla ve stejném duchu, v jakém začala, mohli jsme mít sice béčkovou, ale solidní dobrodružnou jízdu, při níž bychom zavzpomínali na legendární The Wages of Fear. Film však putuje do zmrzlých splašek ve chvíli, kdy je naprosto jednoduchá a úderná zápletka přibarvena vedlejšími linkami v podobě pojistného podvodu, zradou ve vlastních řadách či sabotáží celé operace. Tím Hensleigh celý koncept úplně zazdil a potopil nejen návěs s vrtnou hlavicí, ale i důstojnost celého filmu. ()