Sofia musí rychle rozlousknout novou záhadu. Někdo chce totiž pomstít Luise a začne kvůli tomu napadat studenty i učitele. (Netflix)

Trevor

Control Z treba uznať jednu vec. Nespomeniem si na seriál, ktorý by svoju najlepšiu epizódu ponúkol hneď ako prvú a následne by kvalita už iba klesala. Viac ako dej však nepochybne zaujme ako to majú liberálne bezmozgy v hlavičkách popletené. Člen školskej ochranky je potom, ako prezerá obsah kabelky jednej zo žiačok a vyberie z nej jej podprsenky označený ňou samou (teda liberálnym) Netflixom za pedofila. Že neplnoletú študentku Alex svojim mlstným jazýčkom obšťastňuje stará učiteľka, to je láska, lebo feminizmus, lebo LGBT. Transky Klaudie sa bojí predovšetkým Pablo, ale okrem neho aj Mike Tyson, Hulk a každý mužský člen Avangers. Lebo násilie na ženách zmizne tak lebo feminizmus, lebo budeme točiť rozprávky o silných sebavedomých ženách. 5 či 6 epizóda je o tom že sa súloží. Odhadom 35 minút bez akejkoľvek pointy, ale súloží sa. Jeden pár je dokonca heterosexuálny. Sylvia. Všetko vyrieši Sylvia. Supermladistvá klitorisáčka pred ktorou dávajú dole klobúk všetky súkromné agentúry, Mosad, NAVY Seals či Spetnaz. Iba Sylvia má na tejto planéte mozog, všetci ostatní sú lietadlo. Vrcholom je záverečná anketa na Insta. Ak máte v okruhu priateľov na tejto sieti aj tínedžerov zistíte že ich ankety sú predovšetkým o tom či sa majú ostrihať alebo nie. Či bielu alebo modrú sukňu. A podobné zmysluplné a životne dôležité ankety. A pochopiteľne Gary a jeho coming out že som buzna, dve sestry ktoré zistia že viac ako brighádovať v Tescu sa oplatí kurviť sa a ešte mnoho užitočných rád, ktoré z generácie ypsilon urobia ešte väčším lúzrov akými sú teraz. Od prvej, veľmi sľubnej epizódy ide všetko dole vodou, človek nemá ani jednu obľúbenú postavu s ktorou by aspoň trochu súcitil (možno Raúl, ale v jeho prípade je šikana proti ktorej Netflix bojuje v každej sračke pre tínedžerov z nepochopiteľných dôvodov oprávnená) a dočkáme sa záver tak prekvapivého že celú túto sračku stiahol ešte hlbšie. Oceniť môžno dobrú hudbu, výborný úvod a zopár ojedinelých momentov (včely) v priebehu zvyšných 6 epizód. ()

M.i.k.e

z první řady si prakticky nic nepamatuji,ale vím,že mě celkem bavila a nebyl důvod nedat šanci dvojce.Ta je ale bohužel minimálně o třídu horší a na rozdíl od jedničky mě nebavila vůbec.Pomohla mi sice abych si lehce vzpomněl co se dělo předtím,ale to je její jediný klad.Děj se opět snaží být správně zamotaný a záhadný,ale bohužel kulhá na obě nohy a už asi ve třetím díle mě přestalo zajímat kdo,kdy,jak,co,kde a proč a dokoukal sem to čistě proto,že jsem (bohužel) v aplikaci neměl stažené něco jiné...40% ()

Bumkybunny

Zábavné to bylo, o tom žádná. Zkoukla jsem to v podstatě vkuse a už jen z tohoto důvodu musím hodnotit dost pozitivně. Přesto myslím, že byla tahle série o něco slabší než předchozí a některé věci mi tam chyběly, nebo spíš úplně nedávaly smysl. Během čekání na pokračování (a zvlášť v poslední době po zhlédnutí trailerů) jsem se bála, že se Sofiina romantická linka bude odvíjet do končin, které se mi nebudou líbit, ale naštěstí tomu tak nebylo, čehož si cením. Pár lidí mě dost vytáčelo, ale jiní zase příjemně překvapili. Nějakým způsobem se tam stále drží parazit, který požírá mozkové buňky a ze svého hostitele dělá nemyslící běsnící stvůru, která neumí nic jiného, než mlátit lidi, akorát tentokrát přeskočil z Gerryho na Pabla. No a konec, ten mě sice trošku zklamal, ale rozhodně se budu těšit na pokračování. ()