Na základě slavné historické práce Williama L. Shirera Vzestup a pád Třetí Říše vznikla strhující filmová série, která autenticky zachycuje cestu nacistů k moci. Americký novinář Bill Shirer a jeho rakouská manželka Tess přijíždějí do Berlína roku 1934. Bill se snaží poctivě informovat o hrůzách, které kolem sebe vidí, a není přitom ochoten podřídit se cynickým manipulacím Ministerstva propagandy. Zdá se však, že svět pravda o Německu nezajímá. Bill ale vytrvale pokračuje ve své soukromé válce s nacistickým šílenstvím a to i poté, co je kvůli jeho neopatrnosti zatčeno několik přátel a manželka dokonce musí utéct do Ženevy. Bill v kompromisy nevěří, a tak se smyčka kolem jeho hrdinského krku stahuje stále víc a víc... (oficiálny text distribútora)

Tormentor665

Televizní rámec je viditelný na první pohled. Není to příliš dramatické, ale na druhou stranu civilnost poví také zajímavé poznatky. Otázka novinařiny, propagandy a každodenního života za nacizmu je prezentována celkem podařeně, je jasné, že americký novinář bude vždy ten nejčestnější na světě, ale na to už jsme si zvykli. Rozhodně to není ztráty času a celkem dobře se na to kouká. Když si pomyslím, jaké seriálové "skvosty" se v současnosti za velkou louží točí, tak díky bohu za tohle. ()