Po deseti letech mimo se čtyřicetiletý Cundo s tváří vynikajícího španělského herce a laureáta Evropské filmové ceny Javiera Cámara vrací do rodné Asturie, aby zde uctil památku svého nejlepšího přítele z dětství, Susa, který se nedávno předávkoval a zemřel. Rád by svolal všechny známé, vystrojil velký mejdan, zavzpomínal, všem namluvil, jak si žije dobře, pobavil se a pak zase odešel, kam ho nohy ponesou. Jenže tentokrát už nebude útěk zdaleka tak snadný jako dřív. V jeho domovině ho totiž dostihne minulost a vše, co zde dřív zameškal, nedodělal a hodil za hlavu. A především se dozví, že Suso měl před smrtí velký sen, který je nutné okamžitě splnit. Cundo musí na památku člověka, kterého miloval a jemuž se zpronevěřil, postavit vysokou věž. A právě tato zvláštní stavba je možná to poslední, co dokáže spasit i Cunda a navrátit ho do náruče přátel, které nikdy neztratil, a vůbec všech, kteří ho kdy měli rádi. Španělské komediální drama režiséra Toma Fernándeze si v loňském roce vysloužilo tři nominace na prestižní cenu Goya. (oficiálny text distribútora)

pevico

Film plný zbytečného tlachání. Kdyby místo svého prvního celovečerního filmu natočil scénárista a režisér Tom Fernández 30min. kraťas, vyznělo by to mnohem lépe, tolik by nás neuspával a možná by sklidil i daleko lepší ohlasy..byl sice nominován na cenu Goya, ale vedle Juana Antonia Bayony za El Orfanato, neměl šanci. Velké zklamání!!! ()