Koronavirus – máme jasno

• USA Coronavirus, Explained
USA, 2020, 1 h 9 min (Minutáž: 20–26 min)

Kamera:

Cory Popp

J.K. Simmons (rozprávač), Justin Trudeau (a.z.), Donald Trump (a.z.), Bill Gates, Idris Elba (rozprávač), Laura Linney (rozprávač)

Svět se v roce 2020 změnil. Tenhle aktuální seriál zkoumá pandemii koronaviru a usilovný boj proti ní. A taky ukazuje, jak zvládat dopady nemoci na duševní zdraví. (Netflix)

*CARNIFEX*

Tento dokument spatril svetlo sveta okolo 29.4.2020. Dnes máme 8.5.2020, čo je interval odstupu 14-tich dní, pričom nie len za toto krátke obdobie, zaplavili rôzne informačné fóra, či YouTube kanály, videá politikov, ktorí otvorené hovoria o tom, že prezentované štatistiky úmrtí v Taliansku či Španielsku sú “úmyselne” skreslované, za účelom šírenia paniky a strachu, ktorý je ideálnym nástrojom na ovládanie masy ľudí, a tak ľahko dosiahnutého cieľu obmedzenia práv a slobôd. Popredný virológovia, sa zas predbiehajú v informáciách o tom, že vírus Sars-Covid 2, ani omylom nie je prírodného charakteru, pričom disponuje zložkami, ktoré môžu mat jedine umelo vytvorený, laboratórny charakter. Ešte väčším extrémom boli vyjadrení popredných politikov USA aj Číny, ktorí sa verejne obviňujú zo zrodu biologickej zbrane. Taktiež sa na podaktorých fórach dočítate o tom, že Bill Gates sa niekoľko mesiacov pred vypuknutím pandémie podieľal na simulácii nácviku pri nákaze väčšieho počtu ľudí, nakoľko jedna z jeho “firiem”, sa priamo podieľa na vývoji vakcín rôznych vírusov. Na TA3 vyšla v počiatočnej fáze správa, kde sa informuje o tom, že za minulý rok, bol zo všetkých možných priemyslov, najviac stratový, a to vo výške 33%, práve ten farmaceutický. Verejno právne televízie šíria “overené” hororové scenáre od počtov úmrtí v miliónoch až po hladomor, ktorý nás následne postihne. Taktiež ma zarazilo, že krajina, ktorá by mala byť pôvodom vzniku Korona vírusu, odmietla začať OFICIÁLNE vyšetrovanie - “ako, kedy, kde” - vznikol Covid 19, pokiaľ sa nezastaví samotná pandémia, no 3 mesiace od nákazy, Netflix vydá vyskladaný dokument z kadejakých krátkych videí, či z informácií, ktoré ani z ďaleka nemôžu byť overené, a brané za smerodajné, keď sa vyšetrovanie EŠTE ANI NEZAČALO. Fakt zvláštne. Ťažko sa vyznať v tom, čo je pravda a čo nie, lebo my aj tak “hovno vieme”, no podliehať panike či byť hysterický, mi príde rovnako úbohé a prejavom slabosti, ako všetkých ubezpečovať, že nám nič v budúcnosti nehrozí. Za posledných 20 rokov, sú ľudia v pravidelných intervaloch s odstupom 6 až 8 rokov, strašení, že všetci zomrieme pre taký alebo onaký dôvod. Finančná kríza, vírusy, teroristi, sú projekty strachu, pre POLITIKOV. Ľudia by sa mali zamyslieť, kto im prostredníctvom médií tieto informácie podsúva. Že sú to “ľudia”, ktorí sú len bábkami rôznych finančných skupín, pre dosiahnutie ich vlastných cieľov. Hádam si len odstupom času niekto nemyslí, že revolúcia v 89´, či pochody za slušne Slovensko, boli len iniciatívou “obyčajných” ľudí, ktorí dosiahli “úspech” na základe vlastnej činnosti. To už by musel byť fakt korunovaný idiot na pohľadanie. Ja tento dokument hodnotiť nebudem, len by som chcel odkázať ľuďom, aby používali zdravý rozum, vypli tie skurvené správy na hociktorých kanáloch, nepočúvali tie nezmysli, lebo im to urobí dieru do hlavy. Ako malý príklad uvediem článok “sport.sk”, kde bol pred pár dňami zverejnený rozhovor s manželkou futbalistu DYBALU, ktorá verejne vyhlásila, že nie je pravda, že mal Paulo TRETÍ test pozitívny, pričom včera zas na inom fóre “milujeme futbal” zverejnili informáciu, že PIATY test Dybalu, bol konečne negatívny. Aby sme sa rozumeli. Nikoho nechcem nabádať k tomu, aby si myslel, že toto všetko je kamufláž, respektíve, že oficiálne tvrdenia vlád nie sú pravdivé. Ja len že - celé mi to nejak smrdí, ako tá ryba od hlavy, pričom Ja rozhodne nie som “ovca”, ktorá začne “štekať” len preto, lebo mi niekto povedal, že toto je tá správna cesta. Choďte do prírody s rodinou, večer si spravte dobrú večeru, pustite si film pre pamätníkov, alebo hocijaký podľa Vašeho gusta, milujte sa, volajte známym, je to stále lepšie, ako počúvať tých, čo Vám od 19:00 do 20:20 pravidelne klamú len preto, lebo je to “ICH PRÁCA”. () (menej) (viac)

Jaro.Krafcik

Táto pliaga nás už ohrozuje pár mesiacov. A ešte asi aj dlho bude, zaujimavý dokument od netflixu. Ideálna dĺžka a celkovo kvalita bola dobrá. Oplatí sa pozrieť. Všetci dúfajme že sa táto pandémia ochvilu skončí. Lebo už nám určite chýba bežnejší život. Zároveň aj prvý komentár k tomutu, keďže to vyšlo dnes. 3* ()

Trevor

5151 hodnotenie, výnimočné číslo výnimočný film či seriál a tentokrát dokument. Potom ako prvý komentár pridal filmový znalec zo susedného historického mesta iba doplním, že na pomery Netflixu ide o nestranný dokument ktorý neobviňuje nikoho ale konštatuje fakty, možné následky a čo bolo možné urobiť lepšie. Nebudem rozvádzať žiadne zaručené teórie, tých sú sociálne siete plné. Natočené viac ako dobre, vytknúť možno iba biele titulky na bielom pozadí, ale nato sme si už vlastne pri českej verzii tejto streamovacej služby zvykli. Primeraná dĺžka na jednohubku o probléme ktorý aktuálne hýbe svetovou ekonomikou. ()

Marze

Takové základní informace. Ještě před měsícem by pro mě byly zajímavé. Nejzajímavější pro mě bylo posledních deset minut dokumentu, který pojednává o širších přičinách šíření takovýchto virů našich nezřízeným životem a růstem, přelidněním a z toho plynoucí kácení pralesů a kontakt s divokými zvířaty, velkochovy zvířat, kde jsou spolu v těsném kontaktu apod. ()

Kri-kri odpad!

No jistě, na všechno máte patent, jste nejchytřejší velmocí na světě, vakcínu máte snad ještě dřív, než se vyrojil virus a i v připravenosti a opatřeních jste světové jedničky. Asi právě proto jste i v žebříčku na bezkonkurenčním prvním místě (přes 3 miliony nakažených a 134 000 mrtvých). Američané si zkrátka i v tom negativním musejí vybojovat světové prvenství. Tak jen dál nabádejte ten svůj extrémně tupý a zdegenerovaný národ, aby si vstříkával savo do žil a podobné nesmysly. A ode mě máte ještě zcela zdarma jednu radu - uvalte na koronavirus sankce! Když to tak rádi aplikujete na suverénní země, tak proč ne na viry? Možná se ho tím nejsnáze zbavíte.:) ()