Za stínem noci - Série 2

(séria)
Belgicko, 2021, 3 h 29 min (Minutáž: 33–37 min)

Cestující najdou útočiště hluboko pod zemí, kde ale jedna krize střídá druhou. Napětí mezi nimi a vojáky, kteří se jich ujali, je navíc pořád větší. (Netflix)

M.i.k.e

první série měla rezervy,ale jelikož se v ní pořád něco dělo,dílů bylo pár a navíc byly krátké,tak jako jednohubka fungovala.Dvojka v tomhle směru ale nefunguje skoro vůbec.Většina děje se odehrává v podzemním bunkru a víc se kecá než aby se něco dělo a poslední dva díly,kdy se jakž takž začne něco dít to nezachrání.Po Control Z další Netflix série,která měla solidní první řadu a v té druhé sama sebe přizabila...40% ()

cxxj

Mírně se zlepšující trend. První dvě epizody na rozhraní odpadu a *. Poslední díl a půl mezi ** a ***. Nicméně pokud si potrpíte na postavy, tak s druhým dílem umře jeden ze dvou adeptů na sympatickou postavu a v posledním umře poslední naděje na zajímavou postavu s druhou aspoň trochu uvěřitelnou a zajímvou postavou. Takže postavy katastrofa, logika taky pokulhává a celkově... No téměř úplně ztracený čas. ()

Vabr

Strašnej propad oproti první sérii. První dva díly mě extrémně zarazily svou nekvalitností a opravdu hraničily na pomezí jedné hvězdy a odpadu. Poté se už kvalita postupně zlepšovala a ke konci už díly dosahovaly tak tří hvězd. Ale to je hrozně špatně! To není fakt normální, když vím, jak super byla první série, a tady dostanem jen nudu z bunkru. Doslova celá série se odehrává v bunkru, kde se postavy z první série nesmyslně hádaj s vojáky a úplně zbytečně vyvolávaj hroty. Fakt na držku. K tomu si ty postavy pořádně moc nepamatuju, což podle mě mohli tvůrci vymyslet flashbackama na první sérii, abych si je připomněl, ale oni ne. Radši si zvolí ,,Fuck it, oni si je stejně diváci nepamatujou, tak si je tu zkurvíme totálně". Což znamená, že máma s děckem se chovaj jak z příručky ,,Jak se chovat jako kokot v bunkru s vojákama a ohrozit úplně zbytečně životy všech jen kvůli...ani nevím kvůli čemu, protože to bylo strašlivě zbytečně wtf". Zbytek ansámblu trpí buď chorobnou žárlivostí, BAP, anebo neumí vůbec hrát a přemýšlet logicky. Kdo kdy a jak zemře mi bylo fakt volný a jen jsem si u toho ťukal na čelo. Snad nejnormálnějšími postavami byla OSN týpka a mladá týpka, ale i ty moc nepředvedly. Flashbacky byly o poznání horší a moc postavy nerozvíjely. A příběh druhé série je celkově mdlý, nezáživný, neakční, nerozvíjející se, hloupý, idiotský, levný a neoriginální. PROSTĚ NE! Chtěl jsem, aby byla druhá série, ale teď toho lituji, tohle jsem nechtěl. Vyhodoncení: Třetí sérii už prosím ne!!!! ()

Anderton

Druhá séria radikálne zmenila tón a pravidlá hry. Z počiatočných nepriateľov sa pod ťažbou udalostí stávajú spojenci, aby mohli bojovať proti novej skupine, ktorá vytvára absolútne zbytočné problémy. Okolnosti smrti jedného vojaka v takejto vyhrotenej situácii by asi vojaci príliš neriešili, prvoradým cieľom by malo byť prežiť a zabezpečiť potraviny na čo najdlhšiu dobu, ale ide o základný konflikt celej série. Podľa mňa to nie je horšie ani lepšie ako prvá sezóna, skrátka je len odlišná, má pomerne vyysoké tempo, epizódy sú našťastie krátke, vaty je minimum, napriek tomu tu niečo chýba. V mojich očiach je to absencia mysteriózna, ktoré by malo vychádzať zo slnečnej anomálie a vedľajšia dejová línia, kde by sa skupina vedcov snažila vyriešiť problém, možno napríklad aj tým, či by mohlo ľudstvo vycestovať do vesmíru. ()