Jsme tu

• USA We're Here

V šestidílném improvizovaném seriálu Jsme tu probíhá nábor obyvatel malých měst z celé Ameriky, kteří se během jediného večera zúčastní “drag show.” V každé epizodě budou proslulé drag queens Bob the Drag Queen, Eureka O'Hara a Shangela Laquifa Wadley motivovat a učit své “dcery,” jak během jediné noci, kdy je vše dovoleno, vystoupit z vlastní komfortní zóny. (HBO Europe)

tomeš

Jede to na vlně Queer Eye a jede to velmi dobře. Klobouk dolů nejen před hlavními tahouny a skvělými drag queens, ale hlavně před těmi hrdiny z maloměst. (Nalakovanej) palec nahoru! ()

TroiMae

Nečekal jsem, že mě tu bude bavit. Říkal jsem si, co na tom může být, stále stejný vzorec, přijedou do nějakého města a udělají představení. Ale pak jsem u každého dílu brečel, dojímal jsem se nad příběhy lidí, jejich vztahy, komunitou, nezdolností, odhodláním… A pak nad závěrečnou show. Tenhle seriál ukazuje, jaký je rozdíl mezi českou travesti (jak se drag nesprávně překládá) a drag show, která není jen o zábavě, ale o poselství, osvobození i hojení. Drag je způsob, jak z traumatu růst a udělat ze sebe krásného a šťastného člověka. ()