Real Tom Hardy

"FAMOUS FOR BEING FAMOUS" ------------- Neviem, čo povedať. Niekedy pred pol druhou v noci zisťujem, že niečo takéto existuje, pozriem trailer a namiesto toho, aby som sledoval finále medzi Lakers a Heat, na ktoré čakám vyše roka, som sa okamžite pustil do This is Paris, dokumentu meniaceho perspektívu na jeden zo symbolov minimálne aspoň jednej dekády, niekoho, kto pred takmer dvadsiatimi rokmi začal niečo, čo teraz robia všetci, ale hlavne človeka, o ktorom sme si zrejme všetci mylne mysleli niečo iné, než bola pravda, a to hlavne kvôli skalopevnej nikdy nekončiacej fasáde, ktorá bola zbúraná až tu a až teraz. O autenticite nepochybujem ani na sekundu, najmä vďaka nepriamo poskytnutému protipólu voči ostatným vystupujúcim. Možno bude hlúpe, keď poviem, že som ako malý kiddo pred plus-mínus 15 rokmi s Paris a jej persónou vyrastal, bolo to však tak a teraz si "to" môžem ako veľký kiddo vďaka tomuto doku "uzavrieť" s vedomím, že sa celý čas jednalo o frašku. Záver ma celkom dostal, nie tak odhalením, ale možnosťou kontrastu – dívať sa do očí skutočnej Paris a pred svojimi očami mať 20 rokov budovaného a prísne stráženého vereného imidžu. Kardashianke by som toto neuveril ani za svet. A teraz už končím, lebo si začínam pripadať ako nejaká ružová 14-ročná teenka v roku 2007. Veľmi silné štyri hviezdy, zvažujem päť. -------------- A koniec koncov som celkom rád, že som si pozrel práve toto, lebo ako teraz sledujem poslednú štvrtinu zápasu, z toho odporného štýlu hry je mi na grckanie. -------- (vďaka Ayush za tip) ()

dubinak

Wow. Tak tohle jsem nevěděla! Viděno na Youtube vyloženě náhodou jen z marnosti a zvědavosti. Ale odcházím překvapivě obohacena a osvícena ohledně této, jak říká i sama Paris v dokumentu, "persóny", která toho světe, div se, fakt skrývá trochu víc, než jen dědický titul. Vlastně mi tento dokument otevřel oči a vyvedl mě z omylu a křivd, které jsem proti Paris měla. Samozřejmě nic není černobílé, ale líbí se mi, že to není natočené náhodnými dokumentaristy, ale vesměs ho tvoří sama Paris a snaží se tomu dát přidanou hodnotu a není to jen narcistické ohlédnutí za svoji životní cestou, jak to v autobiografických dokumentech někdy bývá. Tenhle její vývoj by vás mohl dost překvapit. ()

Ayush

Libuju si v dokumentárních seriálech všeho druhu, ale podívat se na Paris mi chvíli trvalo. Přeci jen je to ta vyumělkovaná blondýna v růžovém, že ano, proč bych tomu věnovala pozornost. Ale pak mi to nedalo a podívala jsem se. Čekala jsem dokument o tom, jak budovala svoje impérium a jaký je život americké smetánky, ale hnedle přišel reality check. Chvílemi jsem si říkala, že to snad ani není možné, co vypráví. A potom jsem viděla video Kat von D, která popisuje stejný horor na stejném místě. A pak jsem otevřela internetovou pandořinu skříňku dalších identických osudů. Takže teď vidím a chápu, jak dokonalou image si Paris vytvořila a proč a vůbec se tomu nedivím. Jsem ráda, že měla odvahu pustit tohle do světa, začít diskuzi a zároveň ukázat, že není jen hloupá husička s bohaté rodiny. A taky mě těší, že ukázala i negativní stránky slávy (denní režim, vztahy, zdraví), protože to v médiích často nevidíme a není to nic, co bych jí záviděla. ***Jestli tedy zvažujete, rozhodně doporučuju.*** ()

Equilita

V prvej polhodine filmu som mala veľmi zmiešané pocity. Porovnávala som Paris, akú všetci poznáme, čo je vlastne len jej alter ego a Paris, ktorá ukázala svoju pravú tvár. Musím sa priznať, že som jej to zo začiatku veľmi neverila, pretože dnes sa nedá veriť už naozaj ničomu a zároveň sa dá všetko jemne zdramatizovať. No prekvapilo ma čím si v živote prešla a že o tom nevedela ani najbližšia rodina. O to viac cením, že sa to rozhodla povedať celému svetu, čo určite chcelo kopu odvahy. Nakoniec som teda uverila a reálna Paris sa mi veľmi páči a rešpektujem ju. Film je natočený pútavo, všetko dôležité bolo zodpovedané, ba dostali sme aj niečo naviac. Čo, to už nechám na každého vlastnom posúdení. ()

marek29

Fajn dokument. Možná ta blbá blondýna, je sice blbá, ale kostlivce ve skříni má taky :) pěkný počin. Za hodinu a půl to stojí ()

kecinotrab

Nikdy jsem se o takhle známé osobnosti asi nezmýlil víc, jako tady u Paris. Nijak nesleduji světový showbussiness, ale samožřejně vím, kdo je Paris Hilton. Asi jako každý .. ale nikdy by mě nenapadlo, že to celé je hrané a to, že sama o sobě je dost inteligentní atp. Pokud by někoho zajimalo víc o těch výchovných táborech, v kterých byla, můžete se podívat na film "Výchovný tábor" - Doporučuji. ()