Holka ve žluté mikině

• Uganda The Girl in the Yellow Jumper

Jen seděl a koukal na televizi. Jenže ho zdrogovali a unesli. Pak se mu podařilo utéct a vrátil se domů s neuvěřitelným příběhem. Inspirováno skutečnou událostí. (Netflix)

POMO

Konverzačka v jedoucím autě, která vás docela úspěšně drží v očekávání, co se z ní vyklube. Polda, svědek a náhodný pasažér, který nevzbuzuje moc důvěry. První zvrat, na který čekáme 90% stopáže, je ovšem předvídatelný a druhý zvrat, který film rádoby šokující pointou uzavře, je největším žánrovým klišé. Navíc našroubovaným na předešlý děj prvoplánově a neopodstatněně. Vzhlížení k Tarantinovi sympaticky přiznané, a nejenom fontem závěrečných titulků z Pulp Fiction. ()

Marze

Minimální obsazení, tajemství, flashbacky do minulosti. Je to nízkorozpočtové a jaksi nedokončené. Nesympatičtí špatní herci, vybydlená plochá krajina. Ušetřete 80 minut času nedíváním se. ()

TheEvilTwin

Na Ugandu asi ne tak špatné, jak by mohlo, ale i tak se nejedná o nic zázračného, spíš jen takový nezajímavý podprůměr. Příběh několika osob v jednom autě, který má od reality tak daleko, až se mi tomu nechce věřit, herecky i technicky průměrné (opět podotýkám - na Ugandu je to slušné), příběhově zvláštní, ale 80 minut se dá jednoduše dokoukat. Akorát název je zavádějící, protože s holkou ve žluté mikině nemá nic společného. Zajímavý film, ale klidně vynechte, přečtete si spoiler uživatele níže a máte vystaráno. ()

oveckaoa odpad!

Co je tohle za sračku však to nedává ani smysl a je to asi tak reálné jako, že ráno vstanu a uvidím venku pokémony. Spoilery Tak, že v roce 2017+- řádil v Ugandě vrah tento vrah zabíjel rodiny a vždy nechal jednoho/jednu  přeživší na místě zanechával i nedopalky od cigaret. Podle toho se mu říkalo nedopalkový vrah tohle je jediná informace , která je důležitá pak to vypněte nebo budete trpět. Sledujeme policajta jak jede silnicí tam narazí na chlápka ve žluté mikině co je od krve a chybí mu prst tak ho naloží vzadu v autě má náhodného dědka co kdesi nabral po cestě jelikož se nudí tak se ho ptá policista co se mu stalo a chlápek ve žluté mikině vypráví , že je karikaturista a unesly ho dvě ženské co pobuřovala jeho karikatura Ježíše ty ženské mu ufíkly   prst a chtěly ho pohřbít zaživa on , ale utekl jednu zastřelil a dostal se do toho auta pak policistovi volá sestra tuším, že má problémy tak tam on dojede a zjistí, že ta sestra  unesla toho chlápka co mu sedí v autě on chce utéct což ten policajt nechce dovolit a pak máme konec. Tam se dozvíme kdo je teda nedopalkový vrah (tohle jediné bude bez spoileru jelikož je to tak debilní až to bije do očí).  P.s. neseděly mě titulky, ale na kvalitu a na hodnocení to nemá žádný vliv ()

hanagi

Je to naivní a je to předvídatelné. Ale ten frajer co si to sám napsal, zrežíroval a sestříhal, se hrdě hlásí ke svému vzoru a pojal to s úctou i hravostí. Možná mu úplně všechno nevyšlo tak jak chtěl, ale udržel si ironický odstup, vtip a hlavně! tempo. Ty nesrovnalosti se zraněnou rukou mě pobavily. ()

Adramelech

Pustil jsem si ten film a koukám, že tam hrají samí černoši. Napadlo mě, že to někdo s tím BLM už trochu přehání. Pak jsem si všiml, že film natočili v Ugandě, kde jsou černoši doma a bílí migranti z Evropy tam zrovna v zástupech neproudí. Režisér přece nebude kvůli rasové vyváženosti filmu shánět nějaké bílé huby. Potěšilo mě, že lidé v Ugandě ještě nezblbli a zřejmě mají multikulturalismus na háku. – Film byl rozhodně dobrý, napínavý, bohatý na dějové zvraty a místy dost drsný. Pokud jde o logické lapsy či nejasnosti, nebylo jich víc, než jsme zvyklí vídat ve filmech tohoto druhu, ať už jsou jakékoli provenience. Předností je rovněž exotické prostředí, v němž se příběh odehrává. Prozrazovat momenty z děje by v tomto případě bylo na závadu. ()

NJD

První ugandský film na Netflixu. Čekal jsem úsměvný bizár a místo toho jsem dostal dialogy ostré jako břitva, kvalitní technické provedení a dobrý příběh s překvápkem na konci. Tak aspoň, že ti herci občas vypadali trochu přiblble :) Ale to bychom režisérovi, který k tomu zároveň dělal i scénáristu, střihače, producenta, casting a vizuální efekty měli odpustit. Už třeba jenom kvůli tomu, že se své řemeslo údajně naučil sledováním Youtube a film natočil za pouhých 8 tisíc dolarů vybraných přes crowdfunding. Dobrá práce, ugandský Tarantino! ()

petikacka

Sákryš, tak to mě dost bavilo. Tak zajímavě natočeno až to překonalo má očekávání. Hodně zvláštně osobitý styl africké produkce, který vůbec neznám...a snad uvidíme i další...Za mě 85% ()

Wancohoff

Mozny spoiler! Neviem sice, ci ten film chcel byt o vrahovi, alebo o pedofilovi, taktiez neviem kde sa teleportovala nakonci pri havarii zenska z auta, a preco mu vo flashbacku odsekli prst na pravej ruke a v aute mal zaviazanu lavu ruku, ale vcelku ma to bavilo. I ked neviem vlaste o com to bolo ... ()

desade

Ten štýl rozprávania a gradovanie deja... no super. Kto by to na Ugandu povedal? Mám rád, keď ma film prekvapí, preto dávam jednu navyše... ()

danny70

Velmi dobré. Vlastně mně nenapadá žádná chyba. No už i v té Ugandě točí lepší filmy než v současném Hollywoodu (až na pár čestných výjimek). ()

vinducha

Závěrečný zvrat mi trochu zlepšil náladu , ale je to budované od začátku docela nezáživně , konec to trochu vylepší , jenže těch plků v autě bylo na mě  zbytečně moc . Nicméně na východní Afriku asi dost obstojná road movie. ()

charles3

Osobitý ugandský thriller s prvky černé komedie a četnými odkazy na Quentina Tarantina. Čekal jsem, že se jeho jméno objeví v titulcích jako (spolu)producent, kupodivu marně. Fanouškům tohoto filmaře nicméně Žlutou mikinu vřele doporučuji. ()